Fotbalisté Pardubic se po víc než půl století vrací mezi českou fotbalovou elitu. Ovšem domácí utkání budou muset hrát kvůli nevyhovujícímu stadionu v Praze, nebo Mladé Boleslavi. V Ústí nad Labem si připomněli nejtragičtější tramvajovou nehodu v evropských dějinách. V roce 1947 při ní zahynulo 30 lidí a více než 100 jich bylo zraněno.

Obsah dílu

Zpřísnění opatření kvůli koronaviru

Na Jihlavsku budou znovu povinné roušky ve veřejných zařízeních - kvůli epidemiologické situaci to nařídil krizový štáb.

I v létě ráno mrzne

Toto léto je zatím nejstudenější za posledních 6 let. A tak i dnešní ranní teploty byly hned na 5-ti meteorologických stanicích historicky nejnižší pro 13.červenec za celá léta, co se na nich počasí zaznamenává a teplota měří.

Nejnižší teploty byly na Šumavě

Abychom byli úplně konkrétní: Minus 4 stupně naměřila na Šumavě meteostanice Perla; a dokonce minus 4,5 stupně Celsia měli na Rokytské slati u Modravy.

Nemocnice v Karlových Varech nemá traumacentrum

Když se minulý týden u Perninku srazily dva osobní vlaky, museli záchranáři vážně zraněné přepravovat - ať už vrtulníky nebo sanitkami - až do 80 kilometrů vzdálené Plzně - nemocnice v krajském městě.

Nejtragičtější tramvajová nehoda

Ústí nad Labem si připomnělo 73.výročí dosud vůbec nejtragičtějšího tramvajového neštěstí v evropských dějinách.

Klub FK Pardubice nemá kde trénovat

Historický úspěch, kdy mladý tým klubu FK Pardubice nečekaně vybojoval postup do 1.fotbalové ligy, všechny úplně zaskočil - i vedení města. V Pardubicích totiž není, kde nejvyšší fotbalovou soutěž hrát.

Další záruky za 46 mil. pro pražské podnikatele

Celková částka vložená do programu Covid Praha je tak téměř 650 milionů korun. Fond vytvořilo město ve chvíli, kdy nebylo možné, aby se pražští podnikatelé hlásili do vládního programu Covid II. Redaktorka ČT Andrea Grubnerová přidá podrobnosti.

Věstonická venuše se znovu zrodila před 95 lety

13. 7. 1925 v jednom z pravěkých ohnišť mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi objevili sošku dělník Josef Seidl a vedoucí výzkumu Emanuel Dania z vědeckého týmu Karla Absolona. Jde o třetí nejstarší zpodobnění lidské postavy na světě.

Opravy severních teras pod historickým středem Hradce Králové

Až nejdříve za tři roky začnou opravy severních teras pod historickým středem Hradce Králové.

Autobus se srazil s osobním autem

U Divišova na Benešovsku se dopoledne srazil autobus s osobním autem. Na místě bylo 9 zraněných, v autobuse jich bylo 8 zraněných lehce. Středně vážné poranění utrpěla řidička osobního auta. Vrtulník ji přepravil do motolské nemocnice.

Vodopád na fasádě panelového domu

V rámci festivalu Landscape zobrazil výtvarník Patrik Hábl na stěně panelového domu v Praze na Žižkově malbu vodopádu. Je 40 metrů vysoký, 8 metrů široký a má oživit omšelé zdi domu. Jeho obyvatelům ale spíš vadí. Dům je totiž ve špatném stavu.

Začala sklizeň česneku

Podle pěstitelů i prodejců by měla být cena letošního česneku stejná, nebo velmi podobná jako byla loni. Drobnější od 80 Kč/kg, běžný konzumní pak za 150-250 Kč/kg. Jeho kvalita je dobrá.

Unikátní promenáda jde k zemi

Unikátní architektonické dílo 70. let navždy mizí z Českých Budějovic. Město nechává zbourat kolonádu architekta Ladislava Konopky na Pražské třídě. Důvodem je neutěšený stav celého objektu, charakteristické modré přístřešky totiž chátrají a podle radnice

Bekyně velkohlavá ničí lesy

Nejenom kůrovec, stromy v Česku ve velkém ničí i jiní škůdci - např. housenky bekyně velkohlavé.

Hrad vyrůstá přímo z kopce

Nad Litoměřicemi u Třebušína jako by přímo z kopce po staletích znovu povstával historicky i stavebně velmi významný hrad: Hrad Kalich - do nedávná zřícenina, jakých je v Českém středohoří řada.

Češi začínají zavařovat

Dozrává letní ovoce a zelenina; a protože úroda je vesměs horší než loni a než v předchozích letech, ceny jsou úměrně tomu většinou vyšší.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD