V Plzeňském kraji o víkendu začne revoluce v hromadné dopravě. Po 20 letech končí ČSAD Plzeň a nastupuje Arriva Střední Čechy. Slovenskem hýbe od včerejška útok na ZŠ ve městě Vrútky. Útočník tam zabil 1 člověka a zranil další 4 osoby. Podobný incident se stal před několika lety i na SŠ ve Žďáru nad Sázavou.

Obsah dílu

Desítka policejních hlídek je od poledne nasazená na dálnici D1 na Vysočině

Desítka policejních hlídek je od poledne nasazená na dálnici D1 na Vysočině - jde o reakci na přibývající nehody v omezeních kvůli probíhající rekonstrukci dálnice.

Medikům dosud nikdo nezaplatil

120 studentůléakřských fakult pracovala za epidemie ve FN v Hradci Králové. Dosud bez koruny odměny, i když jim ji stát, FN i kraj slibovaly.

Spor kraje a MZ o roušky

Víc než jeden milion ústenek a přes šestnáct tisíc ochranných obleků by měla dostat od ministerstva zdravotnictví Hamzova léčebna v Luži.

Milionové škody způsobilo krupobití, které se prohnalo historickými Slavonicemi

Milionové škody způsobilo krupobití, které se prohnalo historickými Slavonicemi: Památkáři po týdnu všechna poškození zdokumentovali a teď budou dohlížet na opravy.

Sejí trávu na panelákovou střechu

Zelenat se začala zatím největší, trávou a travinami osetá střecha v Plzni: Je nejen progresivní, ve smyslu ekologická, ale unikátní i v některých dalších věcech.

Výstaha ČHMÚ

Otepluje se, zítřek by podle předpovědí na mnoha místech Česka mohl být 1.tropickým dnem letošního roku (s teplotami přes 30 stupňů Celsia) a s tím Hydrometerologický úřad vydal novou výstrahu před možnými bouřkami s přívalovým deštěm nebo i kroupami.

V noci na zítřek otevře Polsko své hranice občanům zemí Evropské unie

A to je dobrá zpráva pro lidi z Trojmezí. I přestože česko-německé hraniční přechody v oblasti Saska jsou už týden otevřené, přes hraniční přechod v Hrádku nad Nisou se lidé autem do Žitavy nedostanou. Musejí počkat právě na otevření polské hranice.

Mšice ničí úrodu

Zemědělci už si letos prošli různými nepříjemnostmi - dlouhodobým suchem, vypořádat se museli s invazí přemnožených hrabošů a teď svádějí boj s mšicemi.

Policie pátrá po útečníkovi, který napadá mladé ženy

Kriminalisti v Praze od neděle vyšetřují případy brutálních napadení mladých žen - a naléhavě žádají o pomoc, pokud by někdo útočníka mohl pomoci identifikovat.

2. kolo senátních voleb

Lidi na Teplicku od 14-ti hodin, v doplňovacích senátních volbách, rozhodují o tom, kdo v horní parlamentní komoře nahradí zemřelého Jaroslava Kuberu - na zbytek jeho původního mandátu, do roku 2024.

Jediný historický vojenský kemp v Česku letos připomíná 75. výročí osvobození

Na své zahradě v Klatovech ho postavil předseda zdejšího Klubu 3. Armády Miloš Ryneš jako náhradu za tradiční slavnosti zrušené kvůli koronaviru.

Málo pěstounů, výročí SOS vesniček

Pomohly už více než jednomu tisíci dětí. Teď slaví dětské SOS vesničky v Česku půl století od vzniku té nejstarší v Doubí u Karlových Varů. Právě tam se před padesáti lety nastěhovalo prvních třináct pěstounek.

V Plzeňském kraji o víkendu začne jezdit dopravce Arriva

V Plzeňském kraji o víkendu začne doslova revoluce v hromadné dopravě. Po dvaceti letech končí ČSAD Plzeň a nastupuje Arriva Střední Čechy. Smlouvu společnost s krajem podepsala na deset let.

Bourání nevyužívaného areálu v Liberci

Starý nevyužívaný areál bývalé slévárny v Liberci-Ostašově chátral od 90. let. V roce 2017 ho koupila developerská společnost.

Učni zachránili větrný mlýn

V Borovnici na Trutnovsku se znovu otáčí větrný mlýn, jediný svého druhu v Čechách. Jde o repliku zařízení z poloviny 19. století, o jehož obnovu se snažil tamní spolek pamětníků.

Varnsdorf poprvé pustí lidi do kostela

Napříč republikou právě teď probíhá akce Noc kostelů. Ta se pořádá už od roku 2009. Při ní má veřejnost možnost navštívit kostely, modlitebny a poznat nejen jejich kulturní hodnotu, ale i seznámit se s křesťanstvím.

Kroužkování černých čápů

Zoologové v tyto dny kroužkují mláďata čápa černého: Odhaduje se, že na českém uzemí jich je zhruba 500.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD