V obcích na Olomoucku pokračuje odklízení následků, které za sebou zanechaly bleskové povodně. Jen na Uničovsku a Šumpersku bylo záplavami zasaženo přes 200 domácností. Nový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře by měl být zprovozněný příští rok na podzim. Proti původním plánům na dálnici zatím nenaváže obchvat města.

Obsah dílu

Vyvlastnění na D11 platí

Krajský soud v Hradci Králové zamítl žalobu Františka Kučery a potvrdil vyvlastnění jeho parcely u jaroměře na trase stavby D11.

Nový úsek dálnice do Jaroměře

Jedna dobrá a jedna horší zpráva pro Jaroměř: Nový úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře by měl být zprovozněný s časovým předstihem - příští rok na podzim.

Odklízení básledků a škod po povodních

Ve vesnicích na Olomoucku už 4.den pokračuje odklízení následků a škod, které za sebou zanechaly bleskové povodně po nedělních bouřkách s přívalovými dešti: V nejvíc poškozeném Šumvaldu mají prakticky všichni obyvatelé zanesené studny a pro vodu si tak mu

Na Šumavě začíná splouvání Teplé Vltavy

Letos s měsíčním zpožděním. Na chráněném úseku řeky je totiž nutná registrace a otevřené informační centrum. To ještě v květnu kvůli vládním nařízením nebylo možné. Vydatné deště také zvedly hladinu. Vodáci proto teď musí počítat se silnějším proudem.

Řeky na jihu Čech se i přes předpovědi nerozvodnily

Hladiny všech jihočeských toků se sice zvedly, ale na povodňový stupeň vystoupala jen Blanice na Prachaticku. Vydatné deště škody nepřinesly téměř žádné, zato vyrovnaly deficit srážek za poslední půlrok.

Tisk domu na 3D tiskárně

e to nová metoda, která by se podle některých úvah mohla stát celým novým trendem ve stavebnictví: V Českých Budějovicích teď za pomoci průmyslového robotu 3D-tiskem betonu vzniká obytný domek.

Muž zaparkoval v domově pro seniory

32 letému muži, který vjel 31. května autem do domova pro seniory Panorama v Tachově, soud pro Plzeň-jih uložil pobyt v psychiatrické nemocnici v Dobřanech: Pachatel je závislý na drogách; svou felicií prorazil dvoje dveře domova a zastavil až na chodbě.

Poničený podstavec sochy někdejšího britského premiéra Winstona Churchilla

Podstavec sochy někdejšího britského premiéra Winstona Churchilla na náměstí jeho jména v Praze na Žižkově neznámý pachatel posprejoval nápisy - "byl rasista" a v překladu z angličtiny "na životech černochů záleží".

Soud zprostil obžaloby komuníka obviněného ze způsobení požáru chaty Libušín

Soud ve Vsetíně zprostil obžaloby Pavla Pryszcze, který byl podezřelý, že způsobil požár chaty Libušín na Pustevnách - konkrétně že zanedbal opravu komína. Rozsudek ale ještě není pravomocný, státní zástupce se proti němu odvolal.

Spor o byty v Liberci

Město Liberec odmítá převést podíly, které má v bytových družstvech: Podle právní analýzy, kterou si nechalo zpracovat, jsou neplatné původní smlouvy, podle nichž mělo svůj podíl v bytových družstvech převést za jednu korunu.

Potíže se sklízením letošních úrod třešní

Potíže jsou se sklízením letošní úrody třešní: Po období koronaviru není dost brigádních pracovních sil a nepřeje ani počasí. Zemědělci i obchodníci předpokládají, že to ovlivní i cenu třešní na trhu.

Demolicí začala v areálu Krajské nemocnice Liberec stavba Centra urgentní medicíny

Modernizaci za víc než tři miliardy korun připravuje největší nemocnice v Libereckém kraji přes deset let. Pavilon urgentní medicíny nutně potřebuje.

U Lokte se zřítila opěrná zeď

V obci Údolí poblíž Lokte na Sokolovsku se z noci na dnešek zřítila část opěrné zdi u jednoho z rodiných domů. Kameny a hlína zasypaly jeden jízdní pruh silnice mezi Loktem a Horním Slavkovem. Příčinou nehody byly pravděpodobně silné deště.

Kadaň má vlastní účtenkovku

Celostátní loterie Účtenkovka už sice skončila, ale Kadaň vypsala svou vlastní účtenkovou soutěž: Má pomoci nalákat lidi do restaurací a kaváren a po koronavirové pandemii tak znovu oživit tyto podniky a vůbec život ve městě.

Třebíčská firma vyrábí plicní ventilátory.

Přístroje pomáhají pacientům s koronavirem i jinými nemocemi.

Pozor na tramvaj

Pozor tramvaj - to je nová aplikace Dopravního podniku hlavního města Prahy. Míří na nepozorné chodce a řidiče, které má upozornit právě na blížící se tramvaj. Za loňský rok tramvaj chodce srazila 87x. O rok dříve 105x.

Ubývá populace nejběžnější, nejvšednější žáby v Česku - skokana hnědého

Povážlivě ubývat začala i populace nejběžnější, nejvšednější žáby v Česku - skokana hnědého: Zoologové ze spolku Ametyst situaci považují za tak vážnou, že chtějí, aby i skokan hnědý byl dopsaný na seznam ohrožených druhů.

Divadlo Alfa uvádí premiéru

Divadlo Alfa se jako jedno z prvních divadel v Česku otevřelo divákům. A hned novou premiérou. Protože Plzeň je městem loutkářů, jde o příběh, který se vrací ke starým loutkářským kořenům.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD