Obavy z koronaviru a cestování řeší v těchto dnech mnoho seniorů. Mají strach, že by se na zahraniční dovolené mohli nakazit. Někteří se proto snaží své zájezdy změnit za pobyty v Čechách. Déšť posledních dnů nahrává houbařům. Kromě typicky jarních druhů začaly růst i brzké letní houby. Mluvit o houbařských žních by bylo ale předčasné.

Obsah dílu

Klienti zkrachovalé cestovní kancelář BROUK servis se dočkali

Dva roky starostí a nejistoty má za sebou 1,5 tisíce klientů cestovní kanceláře BROUK servis: Předloni v létě s ní měli odjet na zaplacenou dovolenou do zahraničí, k moři; ale neodjeli, kancelář tehdy ze dne na den vyhlásila úpadek.

Cestovní kancelář Čedok nechce vracet peníze

Vůbec ale teď panují obavy a nejistota kolem zaplacených zájezdů a dovolených u cestovních kanceláří: Ty musí řešit obavu klientů z nákazy koronavirem a vůbec z cest do ciziny; časté je to hlavně u klientů-seniorů.

Na co se můžete těšit v Událostech

Na druhou stranu, s tím, jak ubývá protikoronavirových restrikcí a jak se rýsuje uvolnění přeshraničního režimu v Evropě, začíná ožívat i zájem o letní dovolené Čechů u moře, hlavně tradičně v Chorvatsku.

Milion chvilek pro demokracii - živý vstup z Prahy

Před několika minutami, v 18 hodin začala v Praze, ale i v dalších 145-ti městech celého Česka protestní demonstrace pořádaná spolkem Milion chvilek pro demokracii - proti vládě, premiérovi Andreji Babišovi, proti zneužívání moci.

Trgická nehoda ve Slaném

Neštěstí se stalo na autobusovém nádraží ve Slaném: Linkový autobus kladenského dopravního podniku řízený 59 letý řidičem tam po poledni vrazil do zastávky, u níž čekali lidi. 7 letý školák přišel o život.

Úklid po povodni na Uničovsku

Policisti, hasiči a dobrovolníci i během dneška pokračovali, zatím bez výsledku, v pátrání po 74-tileté ženě z Oskavy na Šumpersku, která se pohřešuje od bleskových místních povodní, které po víkendových bouřkách a přívalových deštích zasáhly Moravu.

Na jihu Čech bude vydatně pršet - živě

Ale pozor, meteorologická varování před bouřkami, přívalovými dešti a možnými místními povodněmi platí i dál - momentálně nejvíc pro jižní Čechy: Na mnoha místech tam už prší; a podle předpovědí může až do zítřejšího večera.

Déšť posledních nahrává houbařům

Kromě typicky jarní druhů začaly růst i brzké letní houby. Mluvit o houbařských žních by bylo předčasné.

Prodej HC Dynamo

Město Pardubice prodalo většinový podíl v HC Dynamo, důvodem jsou neúnosné investice do chodu klubu.

Chystaná víceúčelová aréna v Jihlavě

Chystaná víceúčelová aréna v Jihlavě bude červeným probarvením fasády připomínat ježka, jehož má město ve svém znaku. Upravenou studii dnes představili v Jihlavě . Na střeše nového stadionu je navržený běžecký ovál. Náklady se odhadují na 875 milionů kor

Žďár nad Sázavou bude dalším městem s babyboxem

Další babybox v ČR bude umístěný na továrně.

Výstavba mostovky lávky z Císařského ostrova do Troje

V Praze začala stavba střední části mostovky lávky z Císařského ostrova do Troje. Na začátku srpna má být hotová, pak začnou dokončovací práce. Lávka vyjde zhruba na 128 milionů korun.

Lety se dočkají památníku

Muzeum romské kultury představilo vítězný návrh krajinářsko-architektonické soutěže na podobu budoucího Památníku holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Ten vznikne v Letech u Písku.

Kostel sv. Jakuba Většího

Dnes se turistům opět otevřela dominanta Jihlavy - kostel sv. Jakuba Většího. Opravoval se víc než dva roky s náklady 31 milionů korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD