Dneškem se opět otevřely ZŠ, zatím ale jenom pro žáky 1. stupně. Výuka je dobrovolná a rozhodně nejde mluvit o běžném režimu. Doprava na Vysočině se znovu vrací do normálu. Na vrcholu epidemie využívala krajské linky jen čtvrtina cestujících.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Uvolňování opatřování

Lidé v Česku ode dneška nemusejí při dodržení rozestupů nosit venku roušku.

Dneškem se opět otevřely základní školy.

Zatím ale jenom pro žáky z prvního stupně. Výuka je dobrovolná a rozhodně nejde mluvit o běžném režimu.

V lavicích s ochrannými štíty

V lavicích s ochrannými štíty. Právě tak začala výuka ve školách dětem - na Dačicku a Slavonicku. Díky tomu žáci můžou pracovat i ve skupinách a nemusejí v hodinách dodržovat povinné rozestupy.

Druhá vlna návratu školáků

Ti z druhého stupně základních škol, ale i ze škol středních, z konzervatoří a vyšších odborných škol by se v omezené míře mohli do lavic vrátit za dva týdny, konkrétně 8.června.

První návštěvy v domovech pro seniory

K těm, kdo nejvíc čekali na další rozvolnění opatření - souvisejících s koronavirem, patří obyvatelé domovů pro seniory. Své blízké neviděli skoro 3 měsíce.

Rozvolnění pro sociální služby

Rozvolnění se týká také sociálních služeb. Dneškem se mohly všechny z nich otevřít.

Otevřely interiéry restaurací a hospod

Své vnitřní prostory už můžou otevřít i restaurace a hospody. Doteď bylo možné zpřístupnit jen venkovní zahrádku nebo výdejní okénko.

Doprava na Vysočině se vrací k normálu

Doprava na Vysočině se znovu vrací do normálu. Na vrcholu epidemie využívala krajské linky jen čtvrtina cestujících. A také jihlavská MHD omezovala spoje. Ode dneška je obnovuje a věří, že se vrátí i cestující.

Automobilka TPCA obnovila výrobu

Největší zaměstnavatel v Kolíně - automobilka TPCA - ode dneška opět vyrábí. Produkce malých vozů: pro Toyotu, Citroën a Peugeot stála přes 2 měsíce.

Šumavské kempy a penziony se začínají otevírat

A volnější režim bude i v areálech s letním provozem. Na centrální Šumavě jsou místa k ubytování téměř obsazená. Jiná situace je ale v západních oblastech. Tam dokonce někteří turisté pobyt odřekli. Obávají se používání společných prostor. Hlavně sprch a

Otevřela koupaliště

Dnes přišli první plavci taky na venkovní koupaliště. Třeba na Flošnu v Hradci Králové.

Vřídelní kolonáda opět v provozu

A otevřená je také karlovarská vřídelní kolonáda. První turisté dnes proto mohli po zhruba dvou měsících znovu ochutnat léčivé prameny.Život v největším českém lázeňském městě se pomalu vrátil ale i do hotelů a wellness center. I ta mohou ode dneška v rám

Otevírají botanické i zoologické zahrady

Další uvolňování přichází i pro botanické a zoologické zahrady. Návštěvníci mohou ode dneška znovu vstoupit i do vnitřních prostor těchto zařízení.

Pražský hrad otevřel svoje brány

Pražský hrad i jeho vnitřní prostory a expozice se po dvou a půl měsících znovu otevřely návštěvníkům. A uvolnil se také režim kontrol. V současné době jsou pouze namátkové.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD