Policistům v Plzni pomáhají zajišťovat bezpečnost desítky kamer v Plzni. Na systémy každoročně přispívá taky plzeňská radnice. Na železniční trati mezi Hájkem a Dalovicemi u Karlových Varů začala dlouhodobá výluka. V úseku, kde se před dvěma lety zřítila trať, teď pracují dělníci. Na místě provádějí sanaci nestabilního náspu.

Obsah dílu

Ministerstvo zdravotnictví začalo od pátku regulovat maximální cenu testu

Ministerstvo zdravotnictví začalo od pátku regulovat maximální cenu testu na Covid 19 pro samoplátce a správní úřady. Testování nejvíce využívali tzv pendleři, kteří dojížději za prací za hranice, pokud by testy neměli museli by to 14 denní karantény.

Od 25. května bude další uvolňvání vládních opatření

Hromadné akce až pro 300 lidí od 25. května - a to i ve vnitřních prostorách. V těch můžou od stejného data posedět i hosté restaurací. Pro návštěvníky se otevřou hrady a zámky.

Letní tábory

Doplňujeme a připomínáme, že od posledního červnového víkendu se budou moct pořádat letní tábory pro děti - stanové maximálně se stovkou účastníků, na ostatních bude moct být maximálně 300 lidí včetně dospělého personálu.

Kamery s funkcí rozpoznávání obličeje v Plzni

Na bezpečnost v ulicích Plzně dohlíží 200 kamer: Využívá je policie, na provozu systému se podílí i radnice. Kolem zakázky na inovovaný software za 3 miliony korun se ale rozpoutala roztržka mezi koalicí a opozicí ve městě.

Vícepatrový dům vytisknutý na 3D tiskárně

Vytisknout vícepatrový dům na tiskárně - ani to by v budoucnu neměl být vážnější problém. Experti Technické univerzity v Liberci vyvíjejí unikátní robotické rameno pro takový 3D tisk ve stavebnictví.

Na trati mezi Karlovými Vary a Ostrovem začala dlouhodobá výluka

Na trati mezi Karlovými Vary a Ostrovem začala dlouhodobá výluka: Do úseku mezi Hájkem a Dalovicemi se vrátily práce - poté, co se tam před dvěma lety podloží trati sesunulo.

Proláklina na Letné

A v Praze na Letenské pláni se dělá průzkum 4x2 metry velké prolákliny, která se vytvořila ve středu, po deštích ze začátku týdne: Místo je mimo silnici a mimo chodníky, zem tam poklesla asi o 0,5 metru.

Kriminální policie objasnila sérii 2 desítek vloupání v severních a středních Čechách

Kriminální policie objasnila sérii 2 desítek vloupání v severních a středních Čechách: Jako pachatele vypátrala 30-tiletého recidivistu z Teplicka - záběr měl poměrně široký - vykrádal prodejny drogerií, supermarkety i benzinové pumpy.

Nová nádrž je naplněná důlní vodou

Nová nádrž naplněná důlní vodou je před kolaudací v Žacléři na Trutnovsku. Správa bývalých Východočeských uhelných dolů díky ní zadrží v krajině vodu, která vyvěrá z podzemí po hornické činnosti a dosud se bez užitku ztrácela v okolních potocích.

Příběh dobrovolných hasičů

Přes 130 pražských profesionálních hasičů odstavila v jeden moment nákaza koronavirem. Část se infikovala - část musela do karantény. V hlavním městě tak měli podstav.

Purpurové pole jetele

V posledních dnech je možné vidět v blízkostí obcí Byšice a Zdiby purpurové pole. To se stalo na sociálních sítích tématem a velkým lákadlem. Jedná se o jetel nachový neboli inkarnát, který se pěstuje k prodeji našim sousedům a zemím jižní Evropy.

Malý zubr

První zubří mládě se narodilo v rezervaci velkých kopytníků v Milovicích. Stádo se rozrostlo o první letošní přírůstek. Zvířata jsou ale v současnosti ohrožena kvůli tomu, že rezervace ještě není dokončená.

Čtyřikrát více jasoňů dymnivkových než v minulých letech

Skoro čtyřikrát více jasoňů dymnivkových než v minulých letech se podařilo napočítat pracovníkům Agentury ochrany přírody a krajiny ČR na Pálavě.

Opravený Wieserův dům v Terezíně

Pomalu končí rekonstrukce Wieserova domu v Terezíně. Stavba z konce 18. století je jedním z nejvýznamnějších objektů Terezína. Od příštího roku tady bude expozice připomínající genocidy ve 20. století.

Navalis 2020

K letošním svatojánským slavnostem Navalis, které dnes v Praze začínají, se připojují i sportovní veslaři.

Objev při restaurování tapisérií

Překvapení přineslo restaurování vlámské tapiserie, která kdysi zdobila jihomoravský zámek Ždánice a která po letech, kdy ležela smotaná, špinavá a bez využití, bude nově k vidění na zámku ve Vimperku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD