Ústecký kraj se připravuje na konec nouzového stavu. Připravuje zásobu ochranných prostředků na případný další stav nouze související s nákazou Covid-19. Jednotlivé kraje začínají vyčíslovat, kolik je stál boj s pandemií koronaviru. Většina z nich utrácela peníze za ochranné prostředky, dezinfekci a logistiku.

Obsah dílu

Obce jsou bez peněz

Města a obce podle údajů jejich Svazu už kvůli koronavirové pandemii zrušily 10.000 naplánovaných investičních projektů v úhrnu bezmála za 8,5 miliardy korun.

Rozhovor s předsedou Svazu měst a obcí

Živě po skypu je teď s námi předseda Svazu měst a obcí, jinak sám dlouholetý starosta Kyjova František Lukl.

Kolik stál kraje boj s koronavirem

Jednotlivé kraje začínají vyčíslovat, kolik je stál boj s pandemií koronaviru.

Zastupitelé městské části Praha 6 jednali

Zastupitelé městské části Praha 6 měli dnes rozhodovat o eventuálním prodeji sochy maršála Ivana Koněva do Ruska nebo o odvolání starosty Ondřeje Koláře z TOP 09.

Kraj se připravuje na konec nouzového stavu

Zpět na úroveň krajů: Už jsme dnes mluvili o tom, kolik jednotlivé kraje stála opatření proti nákaze koronavirem, tak teď ještě - jak se připravují na ukončení nouzového stavu.

Ruší se Země živitelka

Od roku 1973 se v Českých Budějovicích pořádá agrosalon Země živitelka, vždy na konci srpna. V celé té už skoro 0,5 století dlouhé historii se nekonal jen jednou - v roce 2002 kvůli rozsáhlým povodním. A letos podruhé.

Stát pomůže lázním

Koronavirovou krizí a v jejím důsledku ztrátou klientů a turistů postižené lázně by se taky měly dočkat pomoci od státu: Spočívat má hlavně v prodloužení tzv.-ného kurzarbeitu - tedy kompenzaci náhrad mezd pro zaměstnance.

Tábory budou a to od 27. června

Letní tábory pro děti by mělo být možné pořádat už od 27.června: Hlavní hygienička Jarmila Rážová se na tom dohodla se zástupci pořadatelů - za předpokladu, že dohodnuté potvrdí ještě Ministerstvo zdravotnictví.

Cena testu covid-19

Ministerstvo zdravotnictví začne regulovat maximální cenu PCR testu na covid-19 pro samoplátce - testu, který spočívá ve výtěru z nosohltanu. Teď za něj lidi platí až 3 tisíce korun, nově má stát nejvýš 1674 korun.

Dezinfekce pomocí dronů

V Brně se začala veřejná prostranství dezinfikovat s využitím dronů - jak už se to praktikuje i někde v zahraničí: Technologii využívanou v moravské metropoli nicméně vyvinul brněnský startup.

Velké testování, které zjišťuje přítomnost protilátek v Českém Krumlově

Velké testování, které zjišťuje přítomnost protilátek proti koronaviru v těle, probíhá v Českém Krumlově: Odběry žilní krve tam v centru města v bývalé jezuitské koleji dělají zdravotní sestry - zájemcům, kteří se předem registrují.

Nejvyšší menhir v ČR

Každý den po dobu čtyř let pořizoval Jean Phillipe záběr nevyššího menhiru v České republice. Ten stojí u vesnice Klobuk a měří tři a půl metru.

Velký počet lidí tráví karanténu péčí o opuštěné psy

Koronavirus a vládní opatření, která se k němu vážou, se nedotkly jen lidí, ale taky zvířat. A to pozitivně. Vzrostl zájem o psy z útulků - jak o venčení, tak i o adopce.

Ostatky vnučky zakladatele františkánského kláštera

Ojedinělý výzkum dokončili antropologové v Kadani: Zkoumali ostatky vnučky zakladatele františkánského kláštera - Magdaleny Fictumové z Kolovrat - žila v 16.století.

Kvete jen jednou za život a poté uhyne

Unikátní rostlina vykvetla v plzeňské zoologické a botanické zahradě: Rudé květy tam teď zdobí hadinec teidský, který jinak divoce roste jen ve vysokých polohách kanárského ostrova Tenerife, konrétně na svazích tamní sopky Pico de Teide - proto "teidský".

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD