V noci z pondělí na úterý se Českem prohnala silná bouře. Na řadě míst dnes lidé sčítali škody. Koronavirová krize uvrhla mnoho seniorů do osamění. Mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem proto ve spolupráci s městem Plzní už několik týdnů seniorům zajišťuje vše, co potřebují. Pomáhá více než 250 dobrovolníků.

Obsah dílu

Polámané stromy, poničené střechy

Polámané stromy, poničené střechy, vyplavené sklepy - v noci se Českem prohnala bouře. Vydatný déšť přinesl potřebnou vláhu do krajiny. A radikálně se ochladilo - běžně až o 20 stupňů.

Mráz poničil zahrádkářům úrodů

O tom, že byli tzv. ledoví muži opravdu ledoví, se dnes přesvědčili hlavně mnozí zahrádkáři. Mezi nimi byla i Marie Škopová. Úrodu paprik ji poničil mráz.

Počasí a iReportéři

20-tistupňové ochlazení z teplého víkendu, provázené silným větrem a chvílemi intenzivním deštěm nebo dokonce kroupami, znamenalo, že hasiči museli vyjíždět ke stovkám případů.

Rozhovor s vyléčenou pacientkou

Takto se dnes s rodinou vítala paní Jaroslava - při propuštění z péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Strávila v ní 40 dní poté, co se nakazila koronavirem.

Příběh zdravotní sestry

Na jednotce intenzivní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem o ni pečovala i sestra Hana Oliva. Poslední dva měsíce se takřka nedostala domů, přespávala v kanceláři - podobně jako její kolegyně a kolegové.

Poděkování zdravotníkům a zdravotním sestrám

Coby symbolické poděkování zdravotníkům za nasazení během koronavirové pandemie se dnes v poledne po celé zemi rozezněly zvony.

Dobrovolníci pomáhají

Koronavirová pandemie a nažízená preventivně bezpečnostní opatření - to všechno mnoho seniorů uzavřelo do osamění: Pomáhat se jim snažilo a dál snaží Mezigenerační dobrovolnické centrum Totem.

Stavba obchvatu Českých Budějovic se prodraží o 100 milionů korun

Část obchvatu Českých Budějovic se může prodražit, podle momentálních odhadů asi o 100 milionů korun - kvůli tomu, že na stavbě tunelu na trase Úsilné-Hodějovice prosakuje voda a potřebné tam budou nové, jiné, nákladnější technologie a postupy.

Úhyn včelstev

Po postřiku polí na Náchodsku uhynulo 55 včelstev. Škodu odhadli policisté na částku kolem 200 tisíc korun.

Archeoskanzen v rodišti Jana Žižky

Středověká vesnice z doby Jana Žižky znovu vyroste v místě jeho rodiště - v jihočeském Trocnově. Přímo v areálu památníku husitského vojevůdce ji tam postaví Jihočeský kraj.

O dvě štěňata se starají čtyři vězni

Dvě štěnata a 4 vězni, kteří se o ně mají po 10 měsíců starat: Fenky dopoledne převzali v otevřené věznici Jiřice na Nymbursku. Odsouzení s nimi budou v neustálém kontaktu a naučí je základní návyky.

Tetřívek obecný je podle správy šumavského parku na hranici vyhynutí

Vyplývá to z dlouhodobého monitoringu. Na Šumavě v současnosti žije asi sto třicet jedinců. Část populace je taky ve vojenském prostoru v Boleticích.

Mimoň uzavírá silnice

Liberecký kraj chtěl zákazovými značkami omezit provoz kamionů na svých silnicích II. a III. třídy - chtěl je tak vrátit na zpoplatněné úseky silnic I.třídy.

Entomologovi hrozí až 3 roky vězení

Entomologovi na Královéhradecku hrozí až tři roky vězení. Muž nabízel přes internetový portál k prodeji preparované brouky, kteří patří mezi silně ohrožené a zvláště chráněné druhy.

Bitva u Slivice

Konec druhé světové války je spojený s 8. květnem a podepsáním německé kapitulace. Boje ale na uzemí Česka neskončily s tímto datem a pokračovaly i o čtyři dny později u Příbrami.

V Písku jsou sochy z písky

Zatímco krupobití, silný déšť nebo vandalové jsou pro ně velkým nebezpečím, proti koronaviru jsou imunní. Monumentální sochy z písku v Písku budou, i když městské slavnosti musela radnice zrušit.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD