Technologii, jež je schopná ze vzduchu zachytit koronavirus a jiné viry a bakterie, testuje domov pro seniory U Biřičky v Hradci Králové. Přístroj vyvinula česká firma, ovšem původně pro zcela jiné účely. Lidem v obecních bytech zvýšila radnice Prahy 10 cenu nájemného. Zastupitelé to schválili už loni, reálně ale platí lidé o 20 % víc až od začátku dubna.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nové odběrové místo na hranicích

Někteří pendleři se ode dneška můžou nechat otestovat - na koronavirus přímo na hranicích. V Dolním Dvořišti pro ně objednala - mobilní laboratoř - krajská hygienická stanice.

Samoplátci se testují v nemocnici Znojmo

A míst, kde se můžou samo-plátci testovat na koronavirus, přibývá. Na Moravě už jich je 7

Varovné výstřely na česko-polských hranicích

Na česko-polské hranici se střílelo. Němec, který žije trvale v Česku, se chtěl - nedaleko Opavy - dostat do Polska. Zastavila ho až výstražná střelba polských vojáků, kteří kvůli pandemii střeží státní hranice.

Covid-19 v Okoři

Na silnici u Okoře se objevila značka upozorňující - na výskyt koronaviru v obci. Umístil ji tam starosta, který tím chtěl - nejen informovat o pravděpodobné nákaze, ale také odradit turisty, kteří tam často míří.

Plzeňská fakultní nemocnice zavřela druhou interní kliniku

U 12 lidí se tam potvrdila nákaza koronavirem. Jeden ze 7 pacientů s dalšími chronickými nemocemi zemřel.

Šíření nákazy v Mariánských Lázních

V pondělí hejtman Karlovarského kraje žádal - kvůli onemocnění koronavirem u pacientů a 11 zdravotníků - o pomoc armádu pro Městskou nemocnici v Mariánských Lázních.

Techmanie propouští

Techmanie v Plzni propustí 30 lidí, to je víc než polovina všech zaměstnanců. Kvůli koronaviru je vědecko-technické vzdělávací centrum zavřené - a od začátku roku přišlo o miliony korun.

Odpouštění nájemného v Pardubicích

Nájemné ve výši i několika desítek tisíc korun. Částka, kterou každý měsíc platí obchodníci, lékaři nebo organizace - sídlící v nebytových prostorách města Pardubice.

Jednání zastupitelstva v Pardubicích

V Pardubicích právě - v těchto chvílích - zastupitelé jednají - jak o prominutí nájmů, tak o prodeji většiny akcií hokejového Dynama.

Vzkazy v centru Prahy

Vzkazy architektky Evy Jiřičné, basketbalisty Tomáše Satoranského a 30 dalších osobností se promítají na zeď v centru Prahy. Světelná poselství se do dnešní půlnoci objevují - na náplavce mezi Mánesovým mostem a Hergetovou Cihelnou.

Dobrovolná izolace pečovatelů v domovech důchodců

Zaměstnanci domova pro seniory v Kadani jsou - nepřetržitě už skoro 2 týdny v práci. Domů nejezdí a bydlí se svými klienty. Je to kvůli obavám - z šíření koronaviru. Svůj osobní život oželeli proto, aby seniory před nákazou co nejvíce ochránili.

Překvapení po měsíční karanténě

V domově seniorů - v Diakonii Krabčice u Roudnice nad Labem žil personál v dobrovolné karanténě měsíc. Nikdo z nich nejezdil domů. Důvod byl stejný jako u dalších podobných zařízení, a to - ochránit seniory před nákazou COVID-19

Obce na suchu

Některé obce už kvůli suchu zakázaly zalévat zahrady nebo napouštět bazény pitnou vodou. Týká se to třeba oblastí - na Olomoucku a Brněnsku. Obce se tak snaží zabránit plýtvání a ušetřit vodu na horké letní měsíce.

Pálení čarodějnic

Bez lampionových průvodů, velkolepých ohňostrojů, bez hromadného opékání buřtů – tak bude vypadat zítřejší pálení čarodějnic. Nouzový stav - shromažďování lidí neumožňuje.

Kvůli suchu na Šumavě jsou některé toky téměř bez vody

Chybí totiž jarní tání. Podobný průběh jara nepamatuje správa národního parku minimálně pět let. Kvůli suchu museli hasiči v rezervaci posílit protipožární hlídky. I vzhledem k tomu, že se blíží tradiční pálení čarodějnic. To ale kvůli vládním nařízením v

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD