Onemocnění COVID-19 ochromilo před několika dny chod kardiologie v Pardubické nemocnici. Novým typem koronaviru se nakazilo 22 zdravotníků a 8 pacientů. Agenturní pracovníci dělají starost radním ve Stříbře na západě Čech. Protože se v průmyslových zónách začíná propouštět, zvyšuje se v obcích i trestná činnost.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Prodloužení nouzového stavu

Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu do konce dubna.

Uvolnení zákazů

Přehled uvolněných opatření

Zmírnění vládních opatření

Ačkoliv můžou podle vlády - sběrné dvory nebo kompostárny - fungovat pro veřejnost až ode dneška, někde už otevřené byly. Zejména ve větších městech je provozovatelé lidem zpřístupnili už dřív, aby nevznikaly černé skládky.

Další opatření

Vláda zároveň zkrátila tzv.-ným "pendlerům" minimální dobu - pobytu za hranicemi, a to ze tří na dva týdny. Přeshraniční pracovníci se tak budou - od příštího úterý - moci vrátit do Česka dřív.

Karanténa pardubické kardiologie skončí v sobotu

Karanténa na kardiologickém oddělení pardubické nemocnice skončí v sobotu 11. dubna.

Zázemí pro zaměstnance domovů pro seniory

S hezkým počasím přicházejí další potíže - pro zaměstnance sociálních zařízení, kteří - v případě karantény - potřebují zůstat s klienty. Už se jim nedaří sehnat k zapůjčení karavany, kde by přespávali.

Strážníci v ulicích

Státní i městská policie na mnoha místech dohlíží na to, zda lidé - v době šíření koronaviru - nosí roušky. Zároveň kontroluje, zda se - neshlukují ve skupinách například před restauracemi.

Stříbro žádá armádu o pomoc

Agenturní pracovníci dělají starost radním - ve Stříbře na západě Čech. Ti se obávají propouštění v okolních - výrobních halách a v souvislosti s tím - také možného zvýšení kriminality ve městě.

Univerzita pdopoří své studenty

Karanténní opatření už několik dní komplikují život řadě podnikatelů. Problémy ale mají také - osoby samostatně výdělečně činné, které si z výdělků financují studia. A právě to je i případ - vysokoškoláků v Ústí nad Labem.

Rekordní počet požárů

Rekordní počet lesních požárů - zaznamenali včera hasiči po celém Česku. Celkem vyjeli téměř ke třem stovkám případů, přičemž 175 z nich bylo přímo - v lesních porostech.

Farmářské trhy

Farmářské trhy by se mohly otevřít už po Velikonocích. České televizi to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Asociace, která tyto trhy v tuzemsku sdružuje, dlouho upozorňovala, že jejich pozastavení může být pro některé prodejce likvidační.

Královéhradecký kraj vyzývá firmy, aby darovaly nepotřebnou počítačovou techniku školám.

STUDIO: Královéhradecký kraj vyzývá firmy, aby darovaly nepotřebnou počítačovou techniku školám. Ty by ji pak mohly dál nabídnout žákům, kteří doma počítače nebo netebooky nemají, což by za současné situace usnadnilo komunikaci mezi dětmi a školou.

Aktuální čísla

Počet nakažených koronavirem v Česku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD