26 min

16. ledna 2020

Obsah dílu

Headlines — Policie objasnila 53 % trestných činů — Série vykradení rodinných domů — Noví obvinění v kauze veřejných zakázek — Obvinění střelce z Příbramska — Fronty na Úřadech práce — David Rath zůstane v nejvyším stupni zabezpečení — Pacient s nožem v nemocnici ve Slaném — Armáda koupí bojový dron — Žádost o obnovu procesu Pavla Wonky — Obce na Sokolovsku se zbavili divočáků — Využití domu Purkyně v Poděbradech — Hořící auto v tunelu Blanka — Na Černovicko musí vodu dovážet hasiči — Svíčka pro Jana Palacha — Sbírka kanálových poklopů v Liberci — Telčské podzemí

  • Vyrobeno 2020
  • Země původuČesko

Části dílu

00:09
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    01:07
    Policie objasnila 53 % trestných činů
    Policie objasnila 53 % trestných činů
      Kriminalita v roce 2019 vzrostla oproti předchozímu roku o 3,5 procenta skoro ve všech krajích - tedy kromě Libereckého a Zlínského.
      03:32
      Série vykradení rodinných domů
      Série vykradení rodinných domů
        Policie dosud nedopadla gang zlodějů, který se vloupal do více než 120 rodinných domů ve středních Čechách.
        05:29
        Noví obvinění v kauze veřejných zakázek
        Noví obvinění v kauze veřejných zakázek
          Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
          07:47
          Obvinění střelce z Příbramska
          Obvinění střelce z Příbramska
            15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest. To hrozí 35 letému řidiči BMW, který včera střílel na auto na Příbramsku.
            08:11
            Fronty na Úřadech práce
            Fronty na Úřadech práce
              Fronty na Úřadech práce stále nemizí. Zhruba třetina rodičů už od začátku roku požádala o rodičovský příspěvek.
              08:27
              David Rath zůstane v nejvyším stupni zabezpečení
              David Rath zůstane v nejvyším stupni zabezpečení
                Bývalý ministr zdravotnictví za ČSSD David Rath zůstane v teplické věznici zařazený na oddělení s vysokým stupněm zabezpečení. Rozhodl o tom dnes Teplický soud.
                09:04
                Pacient s nožem v nemocnici ve Slaném
                Pacient s nožem v nemocnici ve Slaném
                  Pacient z jednotky intenzivní péče nemocnice ve Slaném v noci napadl tamní personál. Ochranka použila zbraň a muže postřelila do nohy.
                  09:55
                  Armáda koupí bojový dron
                  Armáda koupí bojový dron
                    Jak vzniká nový prapor výsadkářů v Chrudimi, jsme vám už v úterý ukázali. Dnes armáda představila také novou jednotku vojenských dronů.
                    12:16
                    Žádost o obnovu procesu Pavla Wonky
                    Žádost o obnovu procesu Pavla Wonky
                      40 let starým případem ve vězení zesnulého disidenta Pavla Wonky, který se týká jeho údajného vniknutí do bytu tchyně, se dnes zabýval Okresní soud v Trutnově.
                      14:22
                      Obce na Sokolovsku se zbavili divočáků
                      Obce na Sokolovsku se zbavili divočáků
                        Obce na Sokolovsku si konečně můžou oddychnout. Stáda divokých prasat, která děsila lidi přímo před jejich domy, už jsou téměř pryč. Pomohl až odstřel.
                        16:05
                        Využití domu Purkyně v Poděbradech
                        Využití domu Purkyně v Poděbradech
                          Kdysi nejmodernější lázeňská budova v Poděbradech získá po letech chátrání nové využití.
                          17:56
                          Hořící auto v tunelu Blanka
                          Hořící auto v tunelu Blanka
                            V tunelu Blanka ve směru z Letné na Prahu 8 odpoledne hořelo sportovní auto. Příčinou požáru byla technická závada.
                            18:14
                            Na Černovicko musí vodu dovážet hasiči
                            Na Černovicko musí vodu dovážet hasiči
                              Obce v okolí Černovic na Vysočině se potýkají se suchem. Kvůli nedostatku vody musejí hasiči do obecních vodojemů dovážet vodu z města i v zimě.
                              20:13
                              Svíčka pro Jana Palacha
                              Svíčka pro Jana Palacha
                                Po celé republice se dnes konají pietní setkání "Svíčka pro Jana Palacha".
                                21:28
                                Sbírka kanálových poklopů v Liberci
                                Sbírka kanálových poklopů v Liberci
                                  Liberec má kanálovou uličku. Je v ní přes 40 kanálových poklopů z celé republiky i světových metropolí.
                                  23:26
                                  Telčské podzemí
                                  Telčské podzemí
                                    Telč rozšiřuje svoje podzemí a našla do něj i nový vchod. Je na dohled od zámku, který loni navštívilo přes 70 tisíc lidí.
                                    Přehrát celé video
                                    Události v regionech (Praha) - 17. ledna 2020
                                    Stopáž26 min
                                    Další díl
                                    17. ledna 2020

                                    Přehled dílů

                                    5114 přehratelných
                                    Události v regionech (Praha) - 21. srpna
                                    Stopáž25 min

                                    21. srpna

                                    Poslední vysílání 22. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 20. srpna
                                    Stopáž25 min

                                    20. srpna

                                    V Praze roste počet registrovaných aut — Doprava jako politické téma — Řešení dopravních problémů v Praze — Dopad sucha na zemědělce — Obžalovaná v případu vraždy v kutnohorské sektě podala odvodální k Nejvyššímu soudu — Implantáty na míru vyrobené 3D tiskem — Zatěžkávací zkouška pro FN v Hradci Králové — Po vloupání utíkali polici po římse — Noční kontroly autobusů a kamionů na D1 — Výluka na koridoru mezi Přeloučí a Pardubicemi — Úhyn labutí na Zámeckém rybníku v Teplicích — Sportovní hry seniorů — Další prezidentská návštěva Kraje Vysočina — Zaniklá osada Königsmühle znovu ožívá — Theatrum Kuks

                                    Poslední vysílání 21. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 19. srpna
                                    Stopáž26 min

                                    19. srpna

                                    Odpovědnost nemocnic za násilí pacientů — Spor o úklid listí — Potíže s možným zaplavením libereckého nábřeží — Otevření tubusu pro vodáky v Českém Krumlově — Poslední rozloučení s Vladimírem Páralem — Ve Fakultní Thomayerově nemocnici vznikne nový urgentní příjem — Plán na novou vojenskou nemocnici v Praze — Mapa suchem ohrožených míst — Svatyně o tisíc let straší než Stonehange — Začal festival Theatrum Kuks — Deště hladinu Lipna zvednout nepomohly — Desetitisícová pokuta za rytí do skály — Zemědělci začali sklízet kukuřici o měsíc dřív — Čeští zemědělci experimentují s exotickými plodinami — Melouny pěstují i iReportéři — Kynologický trénink ve výšce

                                    Poslední vysílání 20. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 18. srpna
                                    Stopáž26 min

                                    18. srpna

                                    Aktuálně největší bateriové úložiště v Česku spustilo provoz nedaleko Vintířova na Sokolovsku. — Do bateriových úložišť míří investice za miliardy korun. — Ekologičtější svoz odpadu v Klatovech — Už třetí den odváží rybáři leklé ryby z rybníka Stará Plovárna v Jihlavě. — Případ dlouhodobého týrání ve společné domácnosti řeší policisté v Praze. — Vyšetřování smrti pacientky po endoprotéze — Stavbaři frézují zničenou část dálnice D5 ve směru z Rozvadova do Plzně. — Za hromadným onemocněním klientů a návštěvníků Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku jsou podle prvních výsledků noroviry. — S vysokou cenou paliv roste i počet krádeží pohonných hmot. — Největší jihlavské sídliště Březinova bylo dnes částečně bez pitné vody. — Fúze nemocnic v Libereckém kraji — Sesun skály v Děčíně — Vojenské lesy a statky převzaly ochranu nad strategickým letištěm Líně u Plzně. — V Liberci se připravuje už 5. ročník festivalu Crystal Valley Week. Program nabízí na osm desítek akcí a uskuteční se na více než třiceti místech ve městě. — Kulturu mezi stromy nabízí o prázdninách lesní divadlo ve Sloupu v Čechách. — Fotografie z Česka je snímkem dne amerického úřadu pro letectví a kosmonautiku. — Mládě lachtana v pražské zoo už je ve velkém bazénu — Hlídání psů během dovolených — Ještě jedno upozornění před závěrem.

                                    Poslední vysílání 19. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 17. srpna
                                    Stopáž25 min

                                    17. srpna

                                    Odpoledne poprvé zasedla obnovená Národní koalice proti suchu. — Vytahování lodí z vltavské kaskády — Komplikace lodní dopravy na Lipně — Vodohospodáři upouštějí kvůli suchu vodu z nýrské přehrady. — Prostesty proti úložišti kadmia — Jako podezření z maření přípravy a průběhu voleb a referenda. — Začal 22. ročník Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě. — Královéhradecká škola, která zůstala po rekonstrukci celý rok prázdná kvůli sporu se sousedem, se už chystá na návrat dětí. — Méně peněz na balíčky pro školáky — Přes Česko postupuje od západu studená fronta, která s sebou přináší vydatný déšť a silné bouřky. — Příměstské tábory nabízejí čím dál originálnější program. — Prevence před rakovinou kůže — Petrof omezuje výrobu a bude i propouštět

                                    Poslední vysílání 18. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 14. srpna
                                    Stopáž26 min

                                    14. srpna

                                    Průtahy s pražskými dopravními zakázkami — Otevření hlavní ranveje na Letišti Václava Havla — Evakuace Čechů před požárem v Omiši — Priority nového ředitele Správy KRNAP — Policejní kontroly motorkářů — Víkendové kontroly na silnicích — Na 60 % Česka je extrémní sucho — Sucho a horko ohrožují novou výsadbu — Hasiči od čtvrtka likvidují požár lesa u obce Lnáře na Strakonicku — Zamezení vyprazdňování přehrady Římov — Policei řidiči naměřila 2,48 promile alkoholu — Kapacita pardubické záchytné stanice nestačí — V Plzni dnes začal Festival na ulici — Výcvik záchrany tonoucích v Ústeckém kraji — Nový hladový kámen v Děčíně — V Domažlicích začínají Chodské slavnosti

                                    Poslední vysílání 15. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 13. srpna
                                    Stopáž26 min

                                    13. srpna

                                    Obce řeší problémy se suchem — Dovážení pitné vody v nádržích kvůli suchu — Tresty za finanční podvody pro bývalé vedení lovosické radnice — Sdružení ve Dvoře Králové se stahuje z voleb — Zátěžový test aplikace eDoklady — Plachtu z budovy 34 se zachránit nepodařilo — Začíná festival Trutnoff Open Air — Končí omezení na Kbelské ulici v Praze — Policie ukončila pátrání po pohřešovaném muži na jezeře Most — Poškozená okna na Ještědu se měnit nebudou — Vypuštěné fekálie v potoce na Teplicku — Desítky hasičů bojovaly s plameny u Újezdce na Klatovsku — Posílení hlídek strážníků kvůli bezdomovcům — Správa šumavského parku propojila Rosenauerovu cyklostezku v oblasti Stožce s Bavorskem — Statisíce lidí v Česku sledovaly včera večer částečné zatmění Slunce — Statisíce lidí v Česku sledovaly včera večer částečné zatmění Slunce

                                    Poslední vysílání 14. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 12. srpna
                                    Stopáž26 min

                                    12. srpna

                                    Soud se nezastal strojvedoucího z Milavčí — Obnova chovu drůbeže po ptačí chřipce — Hasičům se nedaří dostat pod kontrolu požár skládky na Příbramsku — Péče o lidi bez domova ve vedru — Ochranáři chtějí trasu D35 mimo Český ráj — Správní žaloba proti vybudování lesní cesny pod Klínovcem — První autobus projíždějící tunelem Blanka — Pokles vody odkryl americkou minu — Zásah potápěčů v lomu Trojka na Vysočině — Přípravy na sledování zatmění Slunce — Pozorování zatmění Slunce z balónu — Zákaz koupání v pískovně u Halámek — Záchrana vyhořelého zámku na Trutnovsku — Rekonstrukce Ústavu šlechtičen na Pražském hradě se chýlí ke konci — Začíná 23. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná

                                    Poslední vysílání 13. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 11. srpna
                                    Stopáž25 min

                                    11. srpna

                                    Vyšetřování nehody při zkoušce potrubí — Pokračuje soud v kauze Dozimetr — Trest za týrání ženy na Lounsku — Bývalá porcelánka v Březové hledá kupce — Rehabilitace Václava Trtíka — Záměr těžby čediče na Českolipsku — Pochybnosti o kočkovité šelmě na jihu Čech — Nedostatek vody v nádrži Lipno — Horko a sucho očekávají meteorologové i v tomto týdnu — Návrat leteckého výcviku do Bochoře — Experti z Plzně zachraňují historii — Muž okradl svojí babičku o peníze — Po 40 letech se na Horu Matky Boží v Králíkách vracejí barokní sochy — Zastřešení zříceniny Radyně u Plzně

                                    Poslední vysílání 12. 8. 2026 na ČT1
                                    Události v regionech (Praha) - 10. srpna
                                    Stopáž25 min

                                    10. srpna

                                    Největší oprava dálnice v letošním roce — O víkendu na silnicích zemřelo 8 lidí — Při tlakové zkoušce potrubí zemřel člověk — Na Dvoreckém mostě v Praze přibudou kamery — Veřejné projednání stavby logistického centra — Omezení předvolebních kampaní v Lounech — K soudu se po červencové pauze vrací kauza Dozimetr — Úbytek vody ve studních při opravě nádraží — Na hlavním tahu z Klatov do Železné Rudy zmizel další problematický viadukt — Opilý cyklista — Celníci odhalili sedm případů nelegálních palíren — V den svých narozenin zemřel spisovatel Vladimír Páral — Demolice bývalé Tesly v Pardubicích — Demolice objektu 34 ve Zlíně — Nedostatek krmiva pro zvířata kvůli suchu — Pozorování noční oblohy na Jizerce

                                    Poslední vysílání 11. 8. 2026 na ČT1