České dráhy posilují předvánoční spoje, celkem jejich kapacity navýší až o 10 tisíc míst. Další vozy přidají hlavně u expresů a rychlíků vypravených z Prahy. Na desítkách míst Česka padají v posledních dnech prosincové teplotní rekordy. V některých regionech teplota přesáhla 14 stupňů Celsia.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Kontroly kamionů kvůli mýtu

Od prosince celníci využívají nová auta ke kontrole mýtného systému. Převzali jich celkem čtyřicet, tři z nich jsou v Královéhradeckém kraji.

Rekordně teplý prosinec

Rekordně vysoké prosincové teploty. Zatímco pro řidiče jsou výkyvy počasí zrádné, na některých místech se hraje i těsně před Vánocemi golf.

Zvýšení rodičovské

Rodičovská se od ledna zvýší o 80 tisíc korun na celkových 300 tisíc.

Srážka tramvají v Praze

Dvě tramvaje se srazily v Praze na I. P. Pavlova. Na místě zasahovali policisté i záchranáři, protože sedm lidí, z toho šest dětí, utrpělo lehká zranění.

Cisterciáci ve Vyšším Brodě nemusejí vracet lesy a pozemky státu

Cisterciáci ve Vyšším Brodě nemusejí Státnímu pozemkovému úřadu vracet 1100 hektarů zemědělských a lesních pozemků, které získali v církevních restitucích. Rozhodl o tom Krajský soud v Českých Budějovicích.

Demonstrace za odstoupení A. Babiše

Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.

Demonstrace za odstoupení A. Babiše

Živý vstup redaktora Josefa Slabého.

Demonstrace za odstoupení A. Babiše

Živý vstup redaktorky Věry Hofmanové.

Rozvoz kaprů pro vánoční prodej

Na sádkách v Třeboni vypravují v těchto dnech nakládky vánočních kaprů. Velká auta rozvážejí ryby nejen po Česku, ale míří také k zákazníkům do zahraničí.

Prodej vánočních stromků

Největší nápor teď zažívají také prodejci vánočních stromků. Ty, které jsou přímo z národního parku, nabídli ráno zákazníkům krkonošští ochranáři.

Posílení spojů před Vánoci

Na svátky, respektive na cestující, se připravují také dopravci. České dráhy posilují předvánoční spoje, celkem jejich kapacity navýší až o deset tisíc míst.

Připomínky k novele stavebního zákona

Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.

Dozorci vězeňské služby zproštěni obžaloby

Litoměřický soud zprostil obžaloby dva dozorce vězeňské služby. Miroslav Hupka a Jaroslav Nepovím byli obvinění z toho, že napadli a zbili vězně lotyšského původu.

Pomoc při odchodu z dětského domova

Hledání bydlení nebo práce po odchodu z dětského domova je mnohdy pro čerstvě plnoleté těžkou zkouškou. Organizace Mimo domov proto spustila projekt Sociálního inkubátoru.

Dobrovolní záchranáři v Brdech

V Chráněné krajinné oblasti Brdy začne od nového roku fungovat obdoba horské služby.

Koledy s překladem do znakového jazyka

Koncert pro slyšící i neslyšící zároveň. Studenti pražského Gymnázia Evolution ve spolupráci se Střední školou pro sluchově postižené nacvičili vánoční koledy.

Nově zrekonstruovaný zámek v Doksech

Hrdinové Čtyřlístku tedy komiksu, který vychází už půl století, se přestěhovali.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD