Na Jizerské magistrále jsou již patrné první stopy po běžkařích. V okolí Bedřichova napadlo během noci a dopoledne zhruba 10 cm sněhu. Upouštění Orlické přehrady vrací Vltavu do původního koryta. Na břehu jsou vidět základy domů, které po zatopení údolí zanikly.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Tragická nehoda autobusu s kamionem

Autobus zezadu narazil do kamionu s lešením u Nové Vsi nedaleko Velvar. Z exkurze se jím vracely školní děti. Při srážce přišla o život učitelka, která seděla na předním vedle řidiče. Ten je zraněný vážně. Devět školáků utrpělo lehčí poranění.

Nehody v tunelu Blanka a na dálnici D10

V tunelovém komplexu Blanka v Praze po poledni hořelo osobní auto - zřejmě kvůli technické závadě. Dejvický tunel musel být 2,5 hodiny zavřený. Provoz na dálnici D10 zastavila série nehod způsobených náledím.

Česká fotbalová reprezentace se utká s Kosovem

Česko si dnes večer může zajistit postup na Mistrovství Evropy ve fotbale, pokud v Plzni porazí Kosovo. Utkání je z bezpečnostního hlediska považované za vysoce rizikové.

Mimořádný náklad projíždí Českem

Už druhý den Českem projíždí nadměrný náklad. Dva kamiony vezou bezmála 40 tunové průmyslové nádoby z Přerova do přístavu v Mělníku.

Požár v pečovatelském domě v Praze

Při požáru domu s pečovatelskou službou na Černém Mostě v Praze zemřela jedna žena. Evakuovat se muselo 90 lidí, z nichž 40 bylo vozíčkářů. Ty hasiči z domu vynášeli, protože evakuační výtah nefungoval.

Obžalovaný úředník ministerstva dopravy

Nezákonná registrace aut dovezených ze Španělska na radnici v Kostelci n.Orl.. Důvod obžaloby Ivana Nováka, eřditele odboru ministerstva dopravy.

První sníh a kde se už běžkuje

Aktuální zpravodajství o prvním sněhu začínající zimní sezony. První běžkaři vyrazili do stopy v Jizerských horách.

Pečky odebraly čestné občanství Jakešovi

30 let po pádu komunismu odebírají některá města a obce čestná občanství, která jejich radnice a jejich předchůdci udělili pohlavárům režimu. Týká se to např. Kutné Hory nebo Peček.

Orlík na historickém minimu

Kvůli opravě výtahu pro malá plavidla se už nějakou dobu upouští voda z Orlické přehrady a z vody tak vystupují místa a stavby, které byly dlouhá léta zatopené a pohledu skryté.

Pražské zastupitelstvo řeší trvalé uzavření Smetanova nábřeží a části Malé Strany

Živý vstup Ivany Malé z jednání Magistrátu hl. m. Prahy.

Brtníky přijdou o školu

Škola v Brtníkách ve šluknovském výběžku zřejmě půjde k zemi jenže, podle okrašlovacího spolku obce jde o jednu z posledních historických budov v obci. V prvorepublikové škole je domov pro zdravotně postižené, který zřizuje kraj.

Cinkání klíčů před TUL

Symbolické cinkání klíči - podobně jako za revolučních dnů roku 1989 - zahájilo oslavy 30 let od konce komunistického režimu na Technické univerzitě v Liberci.

Začíná festival Animánie

Na 200 animovaných filmů natočených dětmi a mladými lidmi do 26 let se v těchto dnech představí na festivalu Animánie v Plzni. Přehlídka vznikla před 14 lety pro pedagogy uměleckých škol.

Záchranná služba vyznamenala čtyři studenty za pomoc těžce raněnému

Muž po pádu ze schodů upadl do bezvědomí a následně přestal i dýchat. Studenti střední školy, kteří se až na jednoho věnují oboru záchranář, se u muže do příjezdu sanitky střídali v masáži srdce.

Studenti natáčí dokumenty s pamětníky

Sami dobu socialismu ani sametovou revoluci nezažili. Přesto, nebo možná právě proto se studenti v Plzeňském kraji rozhodli přispět Paměti národa a natočit dokument s lidmi, kteří mají na co vzpomínat.

Okupační stávka studentů na UK pokračuje třetím dnem

Studenti protestují kvůli ochraně klimatu a taky proti rektorovi Tomáši Zimovi. Noc na dnešek strávily asi dvě desítky z nich v Karolinu - ve vstupní hale sídla univerzity. Podle slov organizátorů tam chtějí vydržet ještě jednu noc.

Historickou maringotku Karla Kludského koupil Jirkov

Město Jirkov za 600 tisíc korun od soukromého majitele koupilo luxusní cirkusovou maringotku z roku 1926. Patřila známému principálovi Karlu Kludskému. Ten v ní žil desítky let a procestoval s ní Evropu.

V Praze mizí herny

Praha 7 je teď kompletně bez heren a automatů. Majitelé uzavřeli poslední provozovnu, která ve čtvti ještě fungovala. V metropoli od roku 2016 platí vyhláška, která herny, mimo kasína, zakazuje. V Praze 7 a dalších pěti větších městských částech ale platí

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD