Výluka vlaků v úseku mezi Ostrovem a Karlovými Vary potrvá déle než se plánovalo. Na provizorní opravě trati totiž stále pracují dělníci. Už několik let usilují čeští sládci o zmírnění pravidel pro domácí výrobu piva. Dnes mohou bez povinnosti platby spotřební daně uvařit 200 litrů ročně.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Sníh v Česku

Podle předpovědi - by déšť v Česku ještě dnes, navečer, měl přejít ve sněžení - konkrétně v polohách nad 400 metrů nad mořem.

V Libereckém kraji ráno sněžilo

V nižších polohách padal déšť se sněhem. Teploty se v průběhu dne pohybují těsně nad bodem mrazu. Sníh byl mokrý a těžký. Na silnici se ale zatím nedrží.

Válka taxikářů v Pardubicích

V Pardubicích přibývá incidentů mezi taxikáři. Starostka prvního městského obvodu Alena Stehnová proto provozovatelům taxislužeb zaslala výzvu. Žádá je, aby začali dodržovat předpisy. Problémy mezi taxikáři už se zabývá také policie.

Referendum v Litoměřicích

Referendum o Litoměřické nemocnici se bude opakovat. Rozhodl o tom krajský soud v Ústí nad Labem. Konat by se mělo v příštím roce zároveň s volbami do krajského zastupitelstva. Při rozhodování nemohl soud přihlédnout k výsledkům referenda, které se konalo

Plzeňské hejtmanství zrušilo miliardovou soutěž na provoz vlaků

Plzeňské hejtmanství zrušilo, ještě před podáním nabídek, soutěž na provoz vlaků na některých tratích v kraji po příštích 10 let: Šlo o tendr za 3,25 miliardy korun. Vedení kraje chce podmínky ještě aktualizovat.

Pravidla pro domovarníky piva

Zmírnit zákonná pravidla pro domácí výrobu piva - o to už několik let usilují domácí sládci. Dnes mohou bez povinnosti platby spotřební daně uvařit 200 litrů ročně. Sněmovnou nově prošel návrh na desetinásobné navýšení tohoto limitu. Stejné množství totiž

Výroba a spotřeba piva v Česku

Minipivovary v Česku zažívají doslova boom: Ročně jich 40-50 přibývá. Momentálně jich po republice funguje 480; to vedle "50-ky" velkých, průmyslových pivovarů.

Příběh pivovarníka

A ještě - jak je těžké takový minipivovar vybudovat: Rodinný Podřipský pivovar Aleše Lípy ve Ctiněvsi začal pivo vařit před pěti lety.

Vlaky se dnes na trať mezi Ostrovem a Karlovými Vary nevrátí

Výluka vlaků v úseku mezi Ostrovem a Karlovými Vary se prodlouží. Na trati totiž stále probíhají provizorní opravy. Po jejich dokončení zprovozní pouze jednu z kolejí a vlaky tam budou muset projíždět omezenou rychlostí.

Radary u Prahy

Města a obce v okolí Prahy se zaměřují na neukázněné řidiče. Stále častěji proto na vlastní náklady pořizují radary nebo úsekové měření, které je má od rychlé jízdy odradit.

Odpad zůstal u Labe

Skoro 2 500 tun odpadu s ropnými látkami zůstalo na břehu Labe v Hradci Králové. Firma Hydrogeologie Chrudim nesplnila příkaz MŽP a odpad neodvezla.

Vánoční strom pro Plzeň

Centrum západočeské metropole bude letos zdobit padesát let starý smrk ztepilý. A zatímco porazit ho trvalo několik minut, transport a instalace na náměstí Republiky zabere asi hodinu a půl.

V budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy studenti stávkují za klima

Přidali se tak ke středoškolákům, kteří demonstrují za lepší ochranu životního prostředí a proti klimatickým změnám. Studentům vadí také kauzy rektora Tomáše Zimy.

Život v totalitním Československu v letech 1948 - 1989 přibližuje multimediální projekt Totalita

Putovní výstava odstartovala v Českých Budějovicích, postupně se objevila také v Brně a Plzni. Do 17. listopadu se s ní mohou návštěvníci seznámit i v hlavním městě.

Nádraží Bubeneč a jeho budoucnost

Multifunkčí prostor s kavárnou a půjčovnou kol - takový je vítězný projekt pro proměnu zchátralé budovy nádraží v Praze-Bubenči: Komise radnice městské části Praha 6 ho vybrala z 50-ti přihlášených návrhů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD