S velkými dopravními komplikacemi se musí vyrovnat řidiči v Jihlavě. Jsou zavřené dva hlavní průtahy městem, komplikovaný je příjezd k nemocnici a dlouhá zpoždění nabírají také spoje MHD. Karlův most už má nové ledolamy. Opravit všech sedm historických pilířů u mostu stihla Technická správa komunikací o měsíc dřív než bylo v plánu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Karlovarským hejtmanem se stane Petr Kubis

Karlovarské zastupitelstvo dnes zvolilo nového hejtmana. Tím se od 1.ledna příštího roku stane Petr Kubis, současný náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí. Současná hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová kvůli těhotentsví funkci opustí.

Den veteránů

11.listopad je každoročně, celosvětově připomínaný jako Den válečných veteránů; od roku 2001 oficiálně i v Česku: Datum není náhodné - je to den, kdy přesně před 101 lety, v roce 1918, bylo podepsané příměří mezi Spojenci a Německem.

Váleční veteráni v Česku

V Česku je téměř 16 tisíc válečných veteránů. Těch, kteří zažili druhou světovou válku, je rok od roku méně. Jejich průměrný věk je 95 let.

Novodobý veterán Aleš Vranovský

Válečné veterány si připomněli také v Plzni, akce se zúčastnili také novodobí váleční veteráni, mezi nimi i Aleš Vranovský.

Svatý Martin očima iReportérů

Kde napadl sníh nebo kde mrzlo, to zachytily kamery našich iReportérů.

Karlův most má nové ledolamy

Karlův most dostal před letošní zimní sezonou nové dřevěné ledolamy. Práce se stihly dokončit o měsíc dřív, než se předpokládalo.

Dopravní komplikace trápí řidiče v Jihlavě

Jsou zavřené dva hlavní průtahy městem, komplikovaný je příjezd k nemocnici a dlouhá zpoždění nabírají také spoje městské hromadné dopravy.

Prodloužení malostranské uzavírky

Ale i v Praze je to teď trochu podobné: I tam jsou souběžné uzavírky průjezdů přes Smetanovo nábřeží a Malou Stranu. A zůstat to tak má minimálně do této neděle, možná ale i nastálo.

Obce v českém a rakouském příhraničí nesouhlasí s noční uzavírkou silnice u Lipna

Týká se úseku ze Zvonkové na státní hranici s Rakouskem. Po kolaudaci má platit noční zákaz vjezdu. Kraj tvrdí, že to vyplývá z posudku o vlivu stavby na životní prostředí. Obce považují rozhodnutí za nesmysl.

Policie obvinila 9 lidí z pražského magistrátu

Kvůli rozdělování dotací do sportu obvinila policie devět lidí z pražského magistrátu. Informaci zveřejnil server seznam zprávy. Vyšetřovatelé kvůli tomu na úřadu zasahovali už loni v červnu.

Téměř 327 milionů zaplatí Praha za opravu spodní části Václavského náměstí

S rekonstrukcí má podle dnes schváleného dokumentu začít vítězná firma nejpozději koncem prosince a hotovo má být do dvou let. Návrh počítá například s rozšířením pěší zóny a naopak se omezí vjezd pro auta.

Ústecké krematorium

Městské služby Ústí nad Labem převzali krematorium na Střekově. Podařilo se jim to až na třetí pokus. Kdy v předchozích případech se na místo nedostavil dnes již bývalý provozovatel krematoria. Ten podle magistrátu porušil smlouvu, když nezbudoval druhou

Jihočeské divadlo se přesouvá do boudy

Jihočeské divadlo se na téměř 2 měsíce přestěhuje do provizorní dřevěné Boudy. Oslaví tak 100 let od svého založení a zároveň upozorní na fakt, že celou dobu až do současnosti funguje v provizorních podmínkách.

Ekologické demonstrace Teplice

V severních Čechách začala sametová revoluce o 6 dní dříve, než v Praze. Spustili jí třídenní protesty za čistý vzduch. Vyvrcholili 13. Listopadu a tamější komunistické funkcionáře donutili k dialogu s veřejností.

Jako v Listopadu před 30 lety

Zeď proti zlu postavili v centru Hradce Králové studenti UHK a historikové muzea.

Začíná sklizeň vánočních stromečků

Pěstitelé už začali řezat stromky na vánoční trh. Stejně jako loni čekají největší zájem o kavkazskou jedli, kterou si lidé v posledních letech oblíbili.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD