3 minuty

22. října 2019

Část: Místa pro úložiště radioaktivního odpadu

Obsah dílu

Headlines — Lenora řeší následky výbuchu domu — Požár v textilní firmě v Kraslicích — Odstávka vodovodu v Novém Boru — Místa pro úložiště radioaktivního odpadu — Za vyhrožování bombou až 12 let vězení — Chemikálie z Klatov ve Vltavě — Převoz kradených luxusních aut přes ČR — Výlov Horusického rybníka — Peníze pro Alžbětiny lázně — Nová linka mezi Pardubicemi a Kyjevem — Stavba univerzitního kampusu v Plzni — Zoo ve Dvoře Králové se chystá na zimu — Nedostatek parkovacích míst na Šumavě — 75 let od smrti herce z terezínské opery

Části dílu

00:06
Headlines
Headlines
    Přehled zpráv.
    00:59
    Lenora řeší následky výbuchu domu
    Lenora řeší následky výbuchu domu
      Lenora na Prachaticku se stále vzpamatovává z výbuchu, který tam na začátku října úplně zničil jeden dům a dva poškodil.
      03:17
      Požár v textilní firmě v Kraslicích
      Požár v textilní firmě v Kraslicích
        Osm jednotek hasičů likvidovalo požár výrobní linky textilní firmy Sematex v Kraslicích na Sokolovsku. Museli evakuovat na 70 zaměstnanců.
        03:49
        Odstávka vodovodu v Novém Boru
        Odstávka vodovodu v Novém Boru
          Přes devět tisíc lidí dnes odpoledne zůstalo v Novém Boru na Českolipsku bez vody.
          05:57
          Místa pro úložiště radioaktivního odpadu
          Místa pro úložiště radioaktivního odpadu
            Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
            08:44
            Za vyhrožování bombou až 12 let vězení
            Za vyhrožování bombou až 12 let vězení
              Policie dopadla muže, který vyhrožoval bombou na pražském hlavním nádraží a na Letišti Václava Havla. První případ se stal na začátku září, druhý tuto neděli.
              09:06
              Chemikálie z Klatov ve Vltavě
              Chemikálie z Klatov ve Vltavě
                Chemikálie, která unikla před dvěma týdny do vody v Klatovech, protekla Prahou a míří dál. Její koncentrace ale výrazně klesla.
                11:01
                Převoz kradených luxusních aut přes ČR
                Převoz kradených luxusních aut přes ČR
                  Česká republika slouží zlodějům luxusních aut jako tranzitní země. Většina ukradených vozů míří podle policie z Německa a Rakouska do Polska.
                  12:32
                  Výlov Horusického rybníka
                  Výlov Horusického rybníka
                    Rybáři z Třeboně loví od dneška Horusický rybník u Veselí nad Lužnicí. Je třetí největší v Česku a vydá nejvíc ryb ze všech rybníků v republice.
                    14:50
                    Peníze pro Alžbětiny lázně
                    Peníze pro Alžbětiny lázně
                      Karlovy Vary poskytnou Alžbětiným lázním skoro čtyři miliony korun ze svého rozpočtu. Dnes o tom rozhodli zastupitelé.
                      15:59
                      Nová linka mezi Pardubicemi a Kyjevem
                      Nová linka mezi Pardubicemi a Kyjevem
                        Mezi Pardubicemi a Kyjevem dnes začala létat nová pravidelná linka. Z východočeského mezinárodního letiště bude startovat třikrát týdně.
                        17:43
                        Stavba univerzitního kampusu v Plzni
                        Stavba univerzitního kampusu v Plzni
                          Živý vstup redaktorky Barbory Němcové.
                          19:24
                          Zoo ve Dvoře Králové se chystá na zimu
                          Zoo ve Dvoře Králové se chystá na zimu
                            Africké Safari ve Dvoře Králové nad Labem se připravuje na zimu. Než napadne sníh, je potřeba pochytat a převézt na zimní stanoviště všechna teplomilná zvířata.
                            21:08
                            Nedostatek parkovacích míst na Šumavě
                            Nedostatek parkovacích míst na Šumavě
                              Šumavské obce mají málo parkovacích míst. V létě přijelo do národního parku rekordních 680 tisíc návštěvníků.
                              23:06
                              75 let od smrti herce z terezínské opery
                              75 let od smrti herce z terezínské opery
                                Před 75 lety zemřel Josef Hanuš Treichlinger. Chlapec, který v Terezíně ztvárnil hlavní postavu dětské opery Brundibár.
                                Přehrát celé video
                                Události v regionech (Praha) - 23. října 2019
                                Stopáž26 minut
                                Další díl
                                23. října 2019

                                Přehled dílů

                                4905 přehratelných
                                Události v regionech (Praha) - 14. října
                                Stopáž26 minut

                                14. října

                                Poslední vysílání 14. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 13. října
                                Stopáž25 minut

                                13. října

                                Pátrání po původci znečištění řeky Doubravy — V kauze Dozimetr pokračuje hlavní líčení u Obvodního soudu pro Prahu 9 — Změny na dvou postech ve vedení hlavního města — Stížnost na větrný park u Velké Skrovnice — V Hředlích u Berouna otevřeli nový dům pro seniory — Záchrana Kozí dráhy — Spor o rekonstrukci můstku v Harrachově — Demolice bývalých kasáren v Parudibicích — Vodohospodářský kolos čístí píseckou kanalizaci — Světelná show v historických vodojemech v Brně na Žlutém kopci — Tři parky v Praze čeká obnova — Zachráněná vila Čerych — Vodní nádrž stavbou roku — 57. ročník dětského filmového festivalu v Ostrově

                                Poslední vysílání 14. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 10. října
                                Stopáž26 minut

                                10. října

                                Nárůst brutality u násilné kriminality — A agresivnější jsou i děti. Celková kriminalita dětí do sedmnácti let v posledních pěti letech stoupá. — Podle odborníků se každý čtvrtý člověk během života setká s psychickými potížemi - úzkostí, stresem nebo traumatem. — O nové vládě Andreje Babiše dnes jasno nebude. — Část Prahy se ocitla na čtvrt hodiny bez elektřiny. — V Ostravě vznikne továrna na rozvoj umělé inteligence. — Zatímco v Orlové na Karvinsku licitují o pronájem parkovacích míst v podzemních garážích, Karlovy Vary jdou ještě dál. — Bývalý vojenský lékař a pedagog čelí obžalobě ze znásilnění osmi žen, především vysokoškolských studentek. — Někdejší šéf českého fotbalu, podnikatel Miroslav Pelta, nastoupil k výkonu trestu do liberecké věznice. — Policisté, ochránci přírody i Inspekce životního prostředí prověřují výskyt i možný původ medvědů v Česku. — Přemnožení divočáci v Praze v blízkosti obytných domů - například na Barrandově, v Košířích a Jinonicích. — V Plzni plánují do budoucna zasypání většiny podchodů. — Přes čtyři stovky kontrolovaných vozidel a více než 130 přestupků. — Pardubice se připravují na dvoudenní víkendový dostihový festival s nedělní 135. Velkou pardubickou. — Už teď se návštěvníci Velké pardubické začínají sjíždět do města. A nejen pro ně je proto připravený program. — Zámek Jezeří na Mostecku získal dotaci na další obnovu. — 100 týmů, 300 rybářů a 138 hodin sportovního rybolovu.

                                Poslední vysílání 11. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 9. října
                                Stopáž26 minut

                                9. října

                                Úterní policejní honička v Libereckém kraji měla dohru za polskými hranicemi. — Požár bývalého hotelu ve Varnsdorfu — Písek řeší problémy se zastavením miliardového projektu spalovny odpadu. — Pobočky pošty v informačním centru — Opakovaná zemětřesení u Orlíku — Pes karlovarských strážníků vypátral zlodějku, která se snažila ukrýt ve sklepě. — Národní divadlo má nové dveřní zámky — Uzavření Svijanské arény v Liberci — Nová čtvrť v Plzni – Liticích musí kvůli výskytu radia filtrovat vodu ze společného vrtu — Obnova biodiverzity v Českém Švýcarsku — Výstavba výškových domů v Plzni — Renovace kopule Ottova pavilonu

                                Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 8. října
                                Stopáž25 minut

                                8. října

                                V tunelech na D8 až 100 km/h — Až pětinu nehod v Plzeňském kraji zaviní nepozorní řidiči — Řidiči formule, který se v září proháněl po dálnici D4, hrozí pokuta až deset tisíc korun, zákaz řízení na rok a půl a šest bodů. — Začala kompletní přestavba stanice metra Flora. — Na pražském magistrátu probíhá jednání pirátského klubu zastupitelů. — Popelář se postavil agresorovi na zastávce MHD — Založení městské policie v Chrasti — V případu otravy ryb v řece Odře padla první pravomocná pokuta. — Svitavy začnou s napouštěním rybníka Rosnička. — Opatření při výskytu afrického moru prasat — Financování nepedagogických pracovníků — Památný den sokolstva — Kontrola závodiště před Velkou pardubickou — Nedostatek pokrývačů na trhu práce — Základy středověké vrátnice pro klíčníky objevili archeologové na hradě Švihov. — Vrcholí sklizeň zelí.

                                Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 7. října
                                Stopáž26 minut

                                7. října

                                Odbory proti úhradové vyhlášce — S ochlazením nastupuje sezona respiračních onemocnění. — Proti chřipce se mohli lidé poprvé o víkendu nechat očkovat ve vybraných lékárnách v Praze, v Brně a Ostravě. — Severní Rokycansko se nově napojí na dálnici D5. Oproti původnímu plánu téměř o půl roku dřív. — Řidič kradeného vozu na okraji Liberce naboural šest aut. — Zdrogovaný muž se propadl střechou kostela v obci Pasečnice na Domažlicku. — KRNAP zabránil další výstavbě v Krkonoších — ČIŽP kontroluje stavbu stezky do lesů — Královéhradečtí hasiči zasahovali ve Vítězné na Trutnovsku, kde se začalo přehřívat uhlí v uhelně bytového domu. — Test protipožární ochrany v tunelech na D8 — Další pokus o rozšíření těžby v jednom z jihočeských nalezišť vltavínů. — První pomoc na zápasech nižších soutěží — V Berouně právě začíná 43. ročník festivalu Talichův Beroun. — Z těžební jámy přírodní skvost. Hnědouhelný Lom ČSA na Mostecku je novou národní přírodní památkou. — Díky rekordní úrodě jsou plné moštárny — Vrcholí sběr kaštanů

                                Poslední vysílání 8. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 6. října
                                Stopáž26 minut

                                6. října

                                Česko má za sebou sněmovní volby a už se rozběhla i povolební jednání o vytvoření příští vlády. Vedou je lídři vítězného hnutí ANO, SPD a Motoristů. — Povolební jednání — Jak to bývá, celostátní volby byly někde spojené s hlasováním v místních referendech a bylo to tak ve 40 městech a obcích. — Místní referendum v Praze 1 k omezení nebo zákazu elektrokoloběžek — Po první části dálnice v Česku se legálně smí jezdit 150km rychlostí — Noční práce na dálnici D10 a Pražském okruhu — Trest 18 let vězení za vraždu prostitutky dostal u Krajského soudu v Hradci Králové 26letý Tomáš Suchánek. — Falešní bankéři před soudem — V lázeňském centru Karlových Varů dnes stavbaři začali s rozsáhlou opravou Lázeňského mostu. — Chybějící spoje nahrazuje obecní taxi — V Soběticích na Klatovsku sjel starší řidič do rybníka. — Autoškola třetího věku — Los Emil se dostal na západ Šumavy, kde ho spatřili první turisté

                                Poslední vysílání 7. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 3. října
                                Stopáž25 minut

                                3. října

                                Od 14. hodiny lidé rozhodují o budoucím složení Poslanecké sněmovny. — Voliči vybírají ze čtyř a půl tisíce kandidátů a celkem 26 uskupení. Volební místnosti jsou dnes otevřené do 22 hodin. — Přenosné volební urny — K místům, kde je dlouhodobě nízká volební účast, patří například Ústecký kraj, respektive hlavně Mostecko. — Nejvýš položený volební okrsek má šumavská Kvilda. — Voliči můžou mít i nadále problémy s prokazováním totožnosti pomocí eDokladů. — Nejstarší dřevěná volební urna — Skončil druhý týden hlavního líčení v kauze Dozimetr. — Německo si dnes připomíná 35 let od znovusjednocení západní a východní části země. — Po 13 měsících od požáru bazénu v Českém Krumlově začne jeho demolice. — Nácvik záchrany paraglidistů — Několik desítek závodníků všech věkových kategorií se včera vydalo ulicemi Tábora. — Nová expozice muzea v České Lípě — Přestavba bývalé roty na Čerchově u Domažlic je hotová. — Zvířata ze safari se vrací do zimovišť

                                Poslední vysílání 4. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 2. října
                                Stopáž26 minut

                                2. října

                                Skoro o deset nehod na tuzemských železničních přejezdech víc než vloni. — A teď k výlukám na železnici mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. — Druhou část metra D má opět stavět sdružení vedené firmou Subterra. Pražský dopravní podnik tak rozhodl v zakázce zhruba za 30 miliard korun. — Podnikatel Maroš Jančovič, který je obžalovaný v kauze Dozimetr, dnes u soudu vinu odmítl. — Už zítra ve 14 hodin se v Česku otevřou volební místnosti a lidé začnou vybírat nové poslance. — Netradiční volební místnosti — Havlíčkův Brod zbourá dům v rušné křižovatce — Už čtvrtým rokem je pro auta uzavřený most v Šemnici na Karlovarsku. — Dopravní problémy přináší uzavírka hlavního silničního tahu mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem. — S příchodem podzimu se na silnicích opět častěji vyskytuje lesní zvěř. — Robotické operace v kladenské nemocnici — Policie hledá dva muže, kteří cestovali taxíkem po pražském Jižním Městě. — Zatímco na některých místech mají houbaři v lesích stále co sbírat, jinde ráno řidiči škrábali z aut námrazu. — Návštěvníci Šumavy stále častěji rozdělávají ohniště v nejchráněnějších oblastech parku — Filmový festival Finále Plzeň zná své letošní vítěze.

                                Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT1
                                Události v regionech (Praha) - 1. října
                                Stopáž25 minut

                                1. října

                                Na dálničním obchvatu Českých Budějovic silničáři dokončují montáž speciálních svodidel před tunelem Pohůrka. — Praha se chystá po 15 letech odkoupit most komořanské radiály. — Praha se dohodla se státem na podmínkách převodu pozemků u linky metra C Letňany. Metropole chce v místě postavit byty pro padesát tisíc lidí. — Postup Kraje Vysočina při zadávání zakázek na zajištění autobusové dopravy pro Humpolecko a Pelhřimovsko byl v pořádku. — Policie navrhla obžalovat šest lidí včetně bývalého primátora Martina Charváta v kauze výstavby parkovacího domu v Pardubicích. — Státní zástupkyně obžalovala člena představenstva Imoby Františka Šlingra z křivé výpovědi v kauze Čapí hnízdo. — Zdravotnické odbory ráno vstoupily do stávkové pohotovosti. Vadí jim návrh úhradové vyhlášky na příští rok. — Cvočení IZS v Modleticích — Více než desetina Čechů doma schovává nedobraná antibiotika. — První říjen přináší největší změnu státní pomoci za poslední roky. — Zhruba na hodinu policisté dopoledne uzavřeli Vysočanskou ulici v Praze, která spojuje Prosek a Vysočany. — Ve věku 108 let zemřela nejstarší Češka Blažena Strachotová. — V Deštném v Orlických horách majitel zboural Národní dům, někdejší společenské centrum obce. — A Přibyslav na Havlíčkobrodsku zas řeší budoucnost prvorepublikové sokolovny. — Instalace chytrých čidel zvuku — Vlci se v Krkonoších úspěšně rozmnožují. — Počasí přeje pouštění draků. — Sníh v Jeseníkách

                                Poslední vysílání 2. 10. 2025 na ČT1