Plzeňská vodárna obnovila čerpání vody z řeky Úhlavy. Jediný zdroj pitné vody pro celou Plzeň a okolní obce znečistila nebezpečná látka, která vytekla z dřevařského závodu v Klatovech. Velké emoce budí u části veřejnosti projekt obnovy parku na pražském Petříně. Kvůli úpravám parku již padlo několik stromů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Ústavní soud zrušil zdanění církevních restitucí

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí - jde podle něj proti principům právního státu. Fakticky mělo snížit náhrady církvím, vyplácené za majetek, který už v restitucích nelze vrátit.

Lesníci bez slíbených dotací

30 milionů stromů letos v Česku, podle odhadů, napadl kůrovec: Lesníky to dostává do ještě větších finančních potíží, než jaké měli už loni. Majitelé lesů zatím čekají na dotace, které ale stát začne vyplácet až po schválení novely lesního zákona.

Týrání zvířat na Benešovsku

Veterinární správa podává trestní oznámení kvůli podezření na týrání zvířat, a to poté, co se na veřejnost dostaly záběry z jatek ve Všeticích na Benešovsku

ŽIVĚ: Elektrárna Chvaletice zvýšila emise škodlivých látek

Elektrárna Chvaletice loni výrazně zvýšila emise škodlivých látek. Vyplývá to ze zprávy ekologické organizace Arnika. Více podrobností už naše redaktorka Veronika Skřivanová.

Přepadení pošty na Děčínsku

Celou noc i ráno policie pátrala po muži, který přepadl pobočku České pošty v Děčíně-Boleticích; a odnesl si z ní několik desítek tisíc korun

Nizozemci si za zbití číšníka v Praze odpykají 5,5 roku a pět let

Navíc musí napadenému muži zaplatit společně 1,75 milionu korun a zdravotní pojišťovně 160 tisíc korun. Současně je pražský Vrchní soud na 10 let z Česka vyhostil.

Osmi lety potrestal liberecký soud Jaroslava Bartáka za plánování vražd a vydírání

Verdikt zatím není pravomocný, Barták se na místě odvolal.

Místní nechtějí stavební úpravy Petřína

Velké emoce budí u části veřejnosti projekt obnovy parku na pražském Petříně.

Nově zakoupené autobusy se v Liberci nevejdou na zastávky

Na řešení už se pracuje - zastávky městské dopravy se budou přestavovat.

Jednu z nejnebezpečnějších křižovatek v Ústí nad Labem čekají změny

Přestavovat se tady bude například křižovatka před Masarykovou nemocnicí. Změn se dočkají i přechody, na kterých často dochází ke střetům vozidel s chodci.

Bourání Sokolské boudy

Krkonoše přijdou o další slavnou hřebenovou stavbu. Sokolská bouda na Černé hoře už jde k zemi. Několik posledních let byla zavřená a chátrala. Zachránit sto let starou původní budovu už pak nebylo možné.

První zelená střecha

V Plzni se začíná budovat první zelená střecha na panelovém domě. A to bez dotací. Sdružení vlastníků se domluvilo a vzalo si na celý projekt úvěr. Plánují na střeše postavit i lavičky a oddychovou zónu.

Bobři v Českém lese

V Českém lese žije na tři sta bobrů. Zvířata působí řadu problémů. Narušují hráze, kácí stromy. Tato chráněná krajinná oblast je navíc zónou s nejpřísnějším stupněm ochrany bobra a možnosti ochrany jsou tu značně omezené.

Jan Palach, Emil Filla nebo Václav Havel - životní osudy celkem deseti osobností z uměleckého prostředí zachycuje výstava Amnézie

Autor Jiří Sozanský v ní zobrazuje jejich boj s autoritářskými režimy a že statečnost je potřebná v každé době. Expozice se v Obecním domě v Praze otevírá zítra.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD