Ředitelka Pardubické a chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková s okamžitou platností končí ve funkci. Hlavním důvodem je případ poškození zdraví předčasně narozeného dítěte z letošního června. Hlavní zdroj pitné vody v Plzni je kontaminovaný. Do Úhlavy se před týdnem dostaly chemikálie z klatovského dřevařského závodu.

Obsah dílu

Kauza Pardubické nemocnice

Ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice skončila ve funkci. S okamžitou platností ji odvolalo představenstvo společnosti. Stalo se to po dalším případu poškození zdraví malého dítěte v této nemocnici.

Kontaminovaná pitná voda v Plzni

Do řeky Úhlavy v Plzni se dostaly chemikálie z klatovského dřevařského závodu. Voda z kohoutků ale pitná je, plzeňská vodárna totiž tento zdroj odstavila. Ryby ulovené v Úhlavě a taky v Berounce by se teď ale jíst neměly

Hromadná nehoda na D1

Velmi vážná dopravní nehoda ochromila na déle než 20 hodin provoz na dálnici D1 na Benešovsku. Ve směru na Brno havarovala cisterna s palmovým olejem, pak do ní narazila ještě další 4 auta – jeden člověk zemřel, deset lidí je zraněných.

SVětlá nad Sázavou zoufale hledá zubaře

S nezvykle vysokou pobídkou z veřejných peněz přichází radnice ve Světlé nad Sázavou. Zoufale totiž už víc než rok hledá minimálně jednoho zubaře. Nabízí mu byt, vybavení ordinace i nájem zadarmo. V sedmitisícovém městě totiž ordinují pouze dva zubaři.

Čtyřicet miliónů chtějí zatím věřitelé po zadlužené nemocnici v Rumburku.

Dneškem končí lhůta, kdy se mohli hlásit do insolvenčního řízení. Zhruba za měsíc se pak všichni věřitelé sejdou a rozhodnou, co s nemocnicí dál. Ta sama na sebe kvůli předluženosti podala návrh na insolvenci během léta.

Pravidla předvolební kampaně ve Strakonicích

Živý vstup Martina Donáta z podvečerního jednání stran a hnutí

Svoz komunálního odpadu v Praze zdraží

Od příštího roku zaplatí Pražané zhruba o třetinu víc za svoz odpadu. Schválila to rada hlavního města. Slibuje si od toho nižší náklady a více třídění. Návrh musí nicméně ještě potvrdit zastupitelstvo hlavního města

Dopravní komplikace v Pardubicích

Řidiči v Pardubicích musejí ode dneška počítat s dalšími dopravními omezeními. Kvůli opravě se zavřel jeden ze tří silničních mostů přes Labe. Řidiči musejí volit objízdné trasy městem.

Tunel Blanka je zkolaudovaný

Po čtyřech letech od uvedení do provozu je pražský tunel Blanka zkolaudovaný. Kolaudace stavby byla totiž ve stavebním povolení podmíněná dostavbou vnějšího Pražského okruhu. Právní rozbor, který nechalo vedení Prahy udělat, ale ukázal, že podmínka je nea

Záchrana hokejové haly v Českých Budějovicích

Sportovní Centrum Jaroslava Pouzara má nového majitele. Ten v insolvenčním řízení uspěl s nejvyšší nabídkou. Své jméno zatím zveřejnit nechce

Na Jablonecku se pohybuje kočkovitá šelma. Podle policie i veterinární správy by mohla být nebezpečná. Lidé ji spatřili na Prosečském hřebeni, v Kořenově a naposledy v lesích u obce Rádlo na Jablonecku.

Podle policie i veterinární správy by mohla být nebezpečná. Lidé ji spatřili na Prosečském hřebeni, v Kořenově a naposledy v lesích u obce Rádlo na Jablonecku.

Nejstarší cestovatelský festival v Karlových Varech končí. Čekají ho změny.

Nejstarší cestovatelský festival Tourfilm letos Karlovy Vary už nepřivítaly. Kvůli jeho vysokým nákladům a nízké návštěvnosti musí projít nutnými změnami. Rozhodla o tom pořadatelská agentura CzechTourism. Do budoucna by ho chtěli propojit s jiným cestova

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD