Ústavní soud zamítl stížnost klientů zkrachovalého H-Systemu a potvrdil tak, že se lidé musí z bytů vystěhovat. Družstvo Svatopluk, sdružující část poškozených, nevyloučilo snahu obrátit se na Evropský soud pro lidská práva. V Náchodě se chýlí ke konci obnova tzv. Malých lázní. Do 3 měsíců by mělo být možné nabrat si a ochutnat minerální vodu, která tam poteče ze dvou vrtů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zemřel Karel Gott

Vláda na své mimořádně svolané schůzi odsouhlasila, aby měl Karel Gott státní pohřeb, bude-li si to jeho rodina přát. Den pohřbu pak bude v Česku dnem státního smutku.

Plzeň vzpomíná na rodáka Karla Gotta

V Plzni, kde se Karel Gott narodil, už od dnešního dopoledne vlaje na radnici černý prapor. Vzpomínají tu na něj lidé, kteří zpěváka obdivovali.

Živý vstup z Plzně

Do plzeňského Mázhausu lidí přicházejí zapsat se do kondolenční knihy a připojit svoji vzpomínku.

Lidé vzpomínají na Karla Gotta po celé ČR

K vile Karla Gotta a jeho rodiny v Praze na Bertramce lidi nosí květiny a zapalují tam svíčky. Na legendárního zpěváka, se kterým vyrůstaly celé generace Čechů, se vzpomíná a kondolenční knihy a listiny se podepisují po celé zemi.

Mimořádná programová změna

Česká televize dnes večer uctí Karla Gotta na ČT1 a ČT24.

Obžalovaný úředník

Ředitel odboru ministerstva dopravy Ivan Novák je postavený mimo službu. Čeká na soud.

Krádeže luxusních aut

Královéhradečtí policisté v posledních dnech zadrželi tři kradená luxusní auta, která se snažili pachatelé převézt do ciziny.

Policejní zásah ve Varnsdorfu

Policie zasahovala na několika místech ve Varnsdorfu - podle dostupných informací v souvislosti se zakázkou na pronájem radarů na měření rychlosti aut. Tu dlouhodobě kritizuje opozice ve městě a výhrady k ní má i Ministerstvo vnitra.

Klienti zkrachovalého H-Systemu se budou muset vystěhovat

Lidé, kteří si na konci 90. let v Horoměřicích sami dokončili své domovy, o ně definitivně přijdou. Podle ústavního soudce Jiřího Zemánka byla situace jednoznačná už roku 2008 a lidé museli počítat s tím, že dostavěné byty jednou budou muset opustit.

Dohoda mezi Prahou a státem ohledně dopravních staveb

Stát a hlavní město uzavřou memorandum o významných dopravních stavbách. O jejich přípravě budou muset pravidelně jednat. Týká se to železniční trati mezi Prahou a Kladnem, podzemní železniční linky S a silničního okruhu Prahy.

Obnova lázní v Náchodě

V Náchodě se chýlí ke konci obnova Malých lázní. Dokončuje se kolonáda a zbývá ještě instalovat zařízení, které bude novou minerálku zbavovat nadlimitních hodnot arzenu.

Co občan – to jeden vysázený strom.

Myšlenka, se kterou přichází projekt, nazvaný Sázíme budoucnost. Snahou je podpořit výsadbu listnatých stromů v krajině.

Den architektury otevřel zámek ve Veleslavíně

Opuštěný barokní zámek a park v Praze-Veleslavíně byl dnes výjimečně otevřený pro veřejnost - v rámci Dne architektury.

Ceny pro památkáře a za příkladné opravy

Národní památkový ústav na zámku v Lamberku rozdal ceny Patrimonium pro futuro. Ocenil ty, kteří se zasloužili o záchranu kulturních památek, významných objevů a nálezů, příkladů kvalitních oprav či restaurování.

První výlovy na jihu Čech

Začaly podzimní výlovy rybníků. O něco dřív než v jiných letech rybáři sítě zatahovali v Haklových Dvorech u Českých Budějovic. Chtějí vyměnit 500 let starou výpusť.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD