O plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel se přihlásilo několik zájemců z ČR i ze zahraničí. Ti teď budou mít 3 týdny na to, aby se seznámili se stavem podniku a rozhodli se, zda ho koupí celý, nebo jen jeho část. Elektronickou formou začal Jihočeský kraj přijímat žádosti o kotlíkové dotace. Web kraje ale okamžitě zkolaboval kvůli obrovskému zájmu. Část lidí se proto nemohla přihlásit do systému.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pilsen Steel zatím propouštět nebude

O plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel se přihlásilo několik zájemců z Česka i ze zahraničí. Zda podnik, který je teď v rukou ruských majitelů, někdo koupí, ať už celý, nebo jeho část, zatím jasné není.

Potíže dalších plzeňských výrobců

Pilsen Steel není jedinou společností sídlící v areálu Škodových závodů, která má problémy. V omezeném provozu vyrábí Pilsen Tools. Úplně pak výrobu ukončuje TS Plzeň, dříve Škoda Těžké strojírenství.

V Česku by se mohly znovu otevřít jesle

Podle plánů Ministerstva práce a sociálních věcí by se na ně proměnily stávající dětské skupiny, a to nejdřív za dva roky. Pracující, nebo studující rodiče by do nich mohli posílat děti, kterým ještě nebyly čtyři roky.

Pokuta 45 milionů korun pro firmu PlaneStation

Milionová pokuta plus úroky z prodlení musí zaplatit soukromá firma PlaneStation Ministerstvu obrany, a to za užívání letiště v Líních u Plzně. Rozhodl o tom zatím nepravomocně okresní soud Plzeň-sever.

Kvůli plísni a trusu zavřela hygiena restauraci ve Spořicích

Černá plíseň, trus hlodavců a mrazáky silně znečištěné krví. Takový nepořádek byl podle hygieniků v restauraci U Žida ve Spořicích na Chomutovsku. Podnik s výčepem, ve kterém se i vařilo, proto nechali zavřít.

Žádosti o dotace na kotle přetížily web

Problémy lidí na jihu Čech s žádostmi o takzvané kotlíkové dotace. Jihočeský kraj - je dnes ráno - začal přijímat elektronickou formou. Web kraje ale zkolaboval kvůli obrovskému zájmu. Část lidí se nemohla přihlásit do systému.

Příjem žádostí o dotace na kotle v Libereckém kraji

Žádosti o dotace na výměnu starých kotlů za ekologičtější začal přijímat dnes od 16 hodin také Liberecký kraj. Prvních 10 minut byl systém zpomalený, potom už ale fungoval bez problémů. V první minutě přišlo 240 žádostí.

Soud dál řeší platnost voleb v Bílině

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes opět projednával - platnost komunálních voleb v Bílině na Teplicku. Rozhodnutí ale ještě nepadlo. Průběh voleb napadl Pavel Musil ze sdružení Nezávislí v Bílině (HNHRM).

Protihluková opatření v České Třebové

Obyvatelé se s vedením města stále nemůžou shodnout. Kritizovali mohutnost protihlukových stěn, jejichž výstavbu s podporou radnice navrhovala Správa železniční dopravní cesty.

Výluka mezi Pardubicemi a Přeloučí

Živý vstup redaktorky Veroniky Skřivanové.

Nový putovní projekt Totalita

Projekt, který začal v Českých Budějovicích a který má připomenout základní totalitní rysy komunistického režimu.

Peníze na opravu Alžbětiných lázní

Alžbětiny Lázně jsou v havarijním stavu. Opravit je musí město. To ale nemá peníze.

Oprava části hradeb v Josefově

Za posledních 10 let se jedná o největší investici města. Rekonstrukce dvousetleté pevnosti je rozdělená do tří etap. Má zabránit dalšímu chátrání opevnění a napravit havarijní stav hradeb.

Vlci napadají na Šumavě ovce

V celém národním parku jsou už škody do letošního září o desítky tisíc korun vyšší než za celý loňský rok. Někteří chovatelé uvažují, že stáda úplně zruší.

Nález středověké pece v Jihlavě

V Jihlavě archeologové odhalili středověkou hrnčířskou pec ze 13. století. Objev zaznamenali v místech, kde vůbec nečekali dávné osídlení.

Oprava lávek v Terčině údolí

V přírodním parku se opravují malé dřevěné mostky. Pro turisty je ale stále otevřený. O celý areál se stará Agentura ochrany přírody a krajiny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD