Vedení obce Rotava na Sokolovsku bojuje s problémovými obyvateli. Někteří z nich podle starosty dělají nepořádek a neplatí nájem. Radnice se teď proto snaží byty odkoupit a zpřísnit jejich přidělování. Klášter svatého Gabriela na pražském Smíchově se nepodařilo vydražit. Česká pošta ho chtěla prodat v dražbě za víc než 350 milionů korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Soudy jsou zahlcené žádostmi o osobní bankrot

Oddlužení je po změně zákona snazší. Na krajském soudě v Ústí nad Labem je podle soudců situace už kritická. Počet žádostí o insolvenci stoupl o 150%. Úředníci nestíhají zpracovávat všechny přicházející dokumenty.

Ministryně Maláčová spala ve vyloučené lokalitě

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová strávila noc ve vyloučené lokalitě Předlice v Ústí nad Labem. Přijela na pozvání poslankyně Evy Fialové, která v Předlicích bydlí od června letošního roku. Ministryně chtěla situaci na místě vidět na vlastn

Rotava se snaží o odkup bytů

Vedení Rotavy chce zastavit přísun nepřizpůsobivých lidí do města. Ti tu podle zdejších obyvatel dělají problémy. Proto se teď radnice snaží byty odkoupit.

Jednání pražského zastupitelstva

Zvýšení daně z nemovitostí, privatizace bytů, vybudování Muzea 20. století - některá témata z nabitého programu probíhající schůze zastupitelstva hlavního města. Jen její program schvalovali zastupitelé čtyři hodiny.

Skončí primátor Pardubic Martin Charvát?

Opoziční Piráti chtějí odvolat primátora Martina Charváta a další čtyři radní - kvůli tomu, že se neodvolali proti rozhodnutí kraje, které udělilo uhelné elektrárně ve Chvaleticích výjimky z emisních limitů.

Ředitelé škol se obávají o nepedagogické pracovníky

Nový systém financování škol se od příštího roku bude týkat i nepedagogických pracovníků. Ředitelům se nelíbí návrh výpočtu, který stanoví, kolik nepedagogů ve školách může působit - obávají se, že některé z těchto zaměstnanců budou muset propustit.

Požár v liberecké spalovně

Hasiči celý den likvidovali požár odpadu v liberecké spalovně Termizo. Hořelo celkem asi 220 tun odpadu - a podle všeho požár vznikl od horkého popela, který se do spalovny dostal právě s odpadky.

Dražba kláštera sv. Gabriela v Praze

Klášter svatého Gabriela na pražském Smíchově se nepodařilo vydražit. Česká pošta ho chtěla prodat ve dražbě za víc než 353 milionů korun. Zájemci nesplnili všechny aukční podmínky.

V Bogatyni projednávají možnost rozšíření těžby v dole Turów

Už osm hodin trvá v polské Bogatyni veřejné projednávání záměru rozšířit těžbu v dole Turów za českými hranicemi. Obyvatelé blízkého okolí, zástupci samospráv nebo ekologických organizací z Polska, Česka a Německa pokládají dotazy a připomínky.

Rekordní investice na univerzitě v Ústí nad Labem

Ústecký univerzita Jana Evangelisty Purkyně v letošním roce rekordně investuje a prodává svůj majetek. Nedávno otevřela opravenou budovu Centra biologických a environmentálních oboru. Mimo to v kampusu „roste“ budova Centra technických a přírodních oborů

Nová tribuna pro sokoly v Českých Budějovicích

Zchátralou tribunu s děravou střechou nahradila po 70 letech nová. Českobudějovičtí sokolové ji otevřeli dnes odpoledne. Moderní tribuna na atletickém stadionu pojme 1200 diváků.

Plzeňský bazén na Slovanech má za sebou první etapu rekonstrukce

Nový je dětský bazén s šatnami a výměníková stanice pro ohřev bazénové vody. Areál byl dlouho kritizovaný kvůli plísním, rzi i netěsnícím oknům. Celková rekonstrukce bude hotová na začátku roku 2021. Stát bude 120 milionů korun.

Zahrádkáři a pěstitelé letos hlásí špatnou úrodu.

Třeba úroda jablek klesla o 30 %. Jako hubenou označují letos situaci s ovocem i provozovatelé pálenic.

Kauza plzeňských práv propukla před deseti lety

Kauzu odstartoval článek v Lidových novinách o opsané dizertační práci. Na jejím konci byl nucený odchod lidí z tehdejšího vedení fakulty, které pak ještě nějakou dobu hrozil zánik.

Světová drezúra koní

Chovatel a cvičitel koní Gari Zoher z Francie se dvakrát představí na výstavě koní v lysé nad Labem se svým představením.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD