Premiér Andrej Babiš s ministry Vojtěchem a Havlíčkem přijel do Ústí nad Labem. S místními politiky probírali podporu školství, dopravní infrastruktury, revitalizaci těžebních míst, ale také zdravotní péči v kraji. Ředitel Střední umělecko – průmyslové školy sklářské Libor Doležal ve své funkci končí. Nespokojení s jeho vedením byli zaměstnanci, učitelé a výzvu k jeho odstoupení podepsalo také více než 150 umělců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Premiér v doprovodu tří ministrů v Ústeckém kraji

Andrej Babiš spolu s ministry průmyslu a obchodu, zdravotnictví a životního prostředí navštívil několik míst v Ústeckém kraji. Třeba ústeckou Masarykovu nemocnici nebo nová jezera vzniklá revitalizací po těžbě.

Boj o referendum o litoměřické nemocnici

Město už na její ztrátový provoz doplácet nechce, naopak ji chce začlenit do portfolia společnosti Krajská zdravotní. Odpůrci toho si vymohli uspořádání referenda - jeho termín je stanovený na 8.listopadu.

Přeplněná ambulance v Karlovarské krajské nemocnici

Skoro dvojnásobný nárůst počtu pacientů komplikuje provoz ambulanci Karlovarské krajské nemocnice - takže lidi tam teď na ošetření čekají i celé hodiny. Na příčinách se ale různé strany neshodují.

Nehod na železničních přejezdech přibývá

Podle SŽDC za většinu z nich může selhání lidského faktoru. Lidé totiž nerespektují dopravní značení. Různé scénáře nehod se pravidelně připravují hasiči i zdravotníci. Dnes například ti z Pardubického kraje.

Statistika dopravních nehod na přejezdech

Od začátku roku do konce srpna musela Drážní inspekce vyšetřovat celkem 133 mimořádných událostí na železničních přejezdech. Při všech těchto nehodách a neštěstích přišlo o život 26 lidí, víc než 70 lidí bylo zraněno.

Rozhovor s Martinem Kavkou z dopravní policie o příčinách nehod

Co je nejčastější příčinou těchto nehod a neštěstí? Nepozornost řidičů, únava, nebo nedisciplinovanost?

Strojvůdce o nehodách na přejezdech

Několik nehod na železničních přejezdech zažil strojvůdce Zdeněk Dvořák - tu poslední u Českých Velenic loni. Osobnímu vlaku, který řídil, tam na přejezdu, i přes výstražné znamení, které fungovalo, vjel do cesty kamion.

Premiér ve sporu s primátorem Prahy o projektu vládní čtvrti

Rozpory kolem projektu vládní čtvrti v pražských Letňanech, který prosazuje premiér Andrej Babiš, se vyostřily. Večerní jednání s primátorem hlavního města Zdeňkem Hřibem premiér po chvíli ukončil. Dál už s ním jednat nechce.

Milan Kroupa skončil coby primátor Jablonce

Milan Kroupa už není primátorem Jablonce nad Nisou. Zastupitelstvo města ho dnes odvolalo. Už v polovině srpna se ve městě rozpadla koalice.

Novým primátorem Jablonce je Jiří Čeřovský

Zastupitelé v Jablonci už zvolili nového primátora. Stal se jím Jiří Čeřovský z ODS, někdejší ředitel základní školy, který už v čele města v letech 1994-2006 jako primátor stál.

První hybrid z Kvasin

Závod automobilky Škoda Auto zahájil výrobu prvního vozu na hybridní pohon.

Ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě Libor Doležal skončil

Nespokojení s jeho vedením byli zaměstnanci, učitelé a výzvu k jeho odstoupení podepsalo taky víc než 150 umělců.

První rychlovlaky mezi Prahou a Brnem by mohly začít jezdit v roce 2030

Investor s největší pravděpodobností zvolí severní variantu vedení tratě z Prahy na Poříčany a pak stávajícím železničním koridorem k Havlíčkovu Brodu. Od Jihlavy, kde by měl být přestupní terminál, bude pokračovat v blízkosti dálnice D1 k Brnu.

Ozdravné pobyty pro děti z oblastí s nejvíce znečištěným vzduchem

Za čerstvým vzduchem odjely děti už z víc než čtyř set škol a školek, další tisíce dětí čeká ozdravný pobyt letos. Na tzv. školy v přírodě stát v posledních letech vyčleňuje víc peněz. Zatímco ještě před pěti lety byla maximální částka 12,5 milionu korun,

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD