Pardubickými ulicemi v noci na dnešek projížděl opilý řidič a postupně narážel do protijedoucích a zaparkovaných aut. Se svým vozem ujel stovky metrů, při jedné z nehod zranil i dítě a ujel. Začala stavba další části modernizovaného železničního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Jedná se o dvacetikilometrový úsek Sudoměřice – Votice.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Liberečtí kriminalisté nezjistili, kdo zavinil otravu pacientů v Nemocnici Frýdlant

Policie případ odložila. Domnívá se, že nešlo o trestný čin.

Vyšetřování případu

Vyšetřování trvalo devět měsíců. Hygienici veškeré výsledky laboratorních testů předávali kriminalistům. Na co všechno se zaměřili, zjišťovala Jana Šrámková.

Jak se případ vyvíjel

Otrava krve postihla devět z šestnácti operovaných pacietnů. Z Frýdlantu je ve vážném stavu převezli do Liberce a Jablonce nad Nisou.

Poškození po otravě

Příznaky otravy se objevily u pacientů různého věku a po různých zákrocích. Nejvážnější komplikace měla seniorka po gynekologické operaci. Z nemocnice ji pustili až téměř dva měsíce po otravě.

Rozhovor s advokátem poškozených pacientů Tomášem Beckem

Jaké jsou šance pacientů na odškodnění a co jim nemocnice do této chvíle nabídla.

Požár opuštěného domu v Ústí nad Labem

Stavba měla narušenou statiku. Do druhé hodiny ranní hasiči rozebírali střechu a dohašovali poslední ohniska požáru. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Předběžná škoda činí 300 000 Kč.

Řádění opilce za volantem

Pardubičtí policisté vyšetřují sérii nehod, kterou v městské části Dubina způsobil opilý řidič. Naboural celkem sedm aut a zranil jedno dítě.

Řádění opilce za volantem

Pardubičtí policisté vyšetřují sérii nehod, kterou v městské části Dubina způsobil opilý řidič. Naboural celkem sedm aut a zranil jedno dítě.

Začíná festival DIVADLO

Mezinárodní festival s lakonickým názvem začal v Plzni. Nabídne přes 50 inscenací. Jedna z nich s názvem A kde ty bydlíš právě probíhá.

Na Vysočině začalo před týdnem úsekové měření hned na dvou místech dálnice

Během prvního týdne policisté zaznamenali tisíce přestupků – nejvíc v novém úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem.

Začala stavba železničního tunelu u Mezna

Začala stavba další části modernizovaného železničního koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi a to v úseku Sudoměřice - Votice. Z jednokolejné trati bude dvoukolejná a vlaky po ní budou jezdit rychlostí až 160 km/h.

Tunel Blanka otevřen před čtyřmi lety

Denně projede tunelovým komplexem až sto tisíc aut. Podle vedení hlavního města dopravě v metropoli výrazně pomohl. Zhoustl ale provoz u výjezdu z tunelu, protože není dostavěný městský okruh.

Co dál se sochou maršála Koněva

Zítra bude osud pomníku projednávat zastupitelstvo městské části Praha 6. Shrneme, jaké jsou možnosti a plány radnice.

Řada obcí v Kraji Vysočina se stále potýká se špatným nebo neexistujícím připojením k internetu

Odborníci upozorňují, že tam, kde chybí internet, hrozí odchod mladých lidí a vylidňování venkova.

Embrya nosorožců

Mezinárodnímu týmu vědců se podařilo vyvinout 2 životaschopná embrya severních bílých nosorožců. Chtějí zabránit vyhynutí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD