ŘSD otevřelo sporný padesátimetrový úsek dálnice D3 u Ševětína. Stavbu tam zdržel dlouholetý spor státu a původního majitele o vyvlastnění pozemku. Otáčivé hlediště v Českém Krumlově má za sebou rekordní sezonu. Divadelní představení vidělo skoro 60 tisíc lidí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Začala modernizace D1 v úseku Humpolec–Koberovice

Mezi Humpolcem a Koberovicemi to zatím dopravní komplikace nezpůsobuje. Naopak končící opravy poloviny mostu Vysočina u Velkého Meziříčí přinesly řidičům dnes extrémní zdržení zdržení v mnohakilometrových kolonách.

Sporných 50 metrů D3 otevřeno

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo sporný padesátimetrový úsek dálnice D3 u Ševětína. Stavbu tam zdržel dlouholetý spor státu a původního majitele o vyvlastnění pozemku. Silničáři se teď na místě snaží zpoždění dohnat, aby mohla být celá nová dálnice me

Provoz v tunelu Valík

Včera před půlnocí se na dálnici D5 v tunelu Valík u Plzně začalo jezdit rychlostí 100 km/h. Policisti tento limit povolili v tunelu vůbec poprvé v ČR. Během posledních tří měsíců ale musel nejdřív projít kompletní modernizací.

Viník nehody v Uhříněvsi ve vazbě

Řidiče kamionu, který v pátek na železničním přejezdu v Uhříněvsi způsobil srážku s vlakem, poslal soud do vazby. Při nárazu bylo zraněno osm lidí. Celková škoda přesáhne podle odhadů 35 milionů korun.

Spor o druhou kolej

Zdvojkolejnění tratiHradec Králové-Opatovice brzdí spor SŽDC s občany.

Jednání o prodeji Jihočeského letiště

Město České Budějovice stále vyčkává s prodejem 50% podílu v akciové společnosti Jihočeské letiště. Prodat by ho mohl kraji, se kterým se o firmu dělí.

Ranní výluka metra

Mezi stanicemi Florenc a Nádraží Holešovice jedním směrem nejezdilo metro. Mohla za to technická závada vlaku C. Dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu a před 10. hodinou dopoledne byl provoz obnoven.

Pátrání po řidiči, který nebezpečně předjížděl

Policisté pátrají po řidiči kamionu, který na začátku srpna nebezpečně předjížděl na silnici I/14 a manévrem ohrozil protijedoucí autobus.

Pěstounů je málo

Pěstounů je stále málo, Pardubický kraj spustil kampaň, která by měla přilákat nové pěstouny.

Rekordní sezona Otáčivého hlediště

Divadelní představení vidělo během léta skoro 60 000 diváků. Dlouholetý spor politiků a památkářů o budoucnost točny v zámecké zahradě ale pokračuje.

Jednání pražských radních

V hlavním městě se zvýší daň z nemovitosti a v plánu je také nový park v centru města. Má vzniknout na nábřeží Vltavy.

Fúze tří nemocnic na Plzeňsku se odkládá

Domažlická, klatovská a stodská nemocnice se potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu i financí. Krajští zastupitelé se proto k jejich problémům zřejmě ještě vrátí.

Ústecký kraj koupí další autobusy

Dopravní společnost Ústeckého kraje chce nakoupit další autobusy. A to i přesto, že mu předchozí výběrová řízení na dodavatele vozů zastavil antimonopolní úřad. Zastupitelé chtějí peníze čerpat z programu Restart. Ve hře je nákup dalších 30 vozů. Všechny

Dárek pro školáky se školáckou chybou

Tisíce prvňáků v Ústeckém kraji si ze školy domů odnesly reflexní klíčenky se špatnými telefonními čísly tísňového volání. Nechal je vyrobit Autodrom Most s podporou kraje.

S problémem v podobě plastových úlů a rámků se potýká veterinární správa.

Současná legislativa s nimi totiž vůbec nepočítá. V případě nákazy - například hnilobou včelího plodu, která se teď šíří na Semilsku, přitom musí včelař všechno spálit. Jenže to u plastů není tak snadné.

Na poli u Chlumu nedaleko Hradce Králové byl k vidění netradiční stroj.

Šlo o takzvaný magnetometr, kterým archeologové zaměřují opevnění z Prusko-rakouské války z roku 1866.

Turisté na šumavské Kvildě dnes mohli naposled vidět jeleny v návštěvnickém centru

Kvůli říji bude výběh na víc než měsíc uzavřený. Právě v tomhle období může být jelení zvěř pro návštěvníky nebezpečná. Vedení parku se snaží v pozorovací oboře neustále zvyšovat bezpečnost. Kvůli tomu plánuje i novou vyhlídku, která bude stát mimo oboru.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD