Hluk a prach z nepovolené stavby v areálu betonárky vadí oddílu tenistů v Rokycanech. Rodiče dětí proto sepsali stížnost a petici. Dopravu ve Vysokém Mýtě ztěžují nové kolony. Začaly se tvořit od spuštění inteligentních semaforů na pěti přestavěných křižovatkách a dvou přechodech pro chodce.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Obavy z úprav vodního zákona

Českým řekám by měla novela vodního zákona zajistit víc vody i v obdobích sucha - zpřísňuje proto například limity minimálního průtoku. Ale právě toho se obávají majitelé vodních elektráren a rybáří.

Stavby načerno v Praze

Například dům v Rubešově ulici v Praze na Vinohradech. Jeho majitel - developerská firma Rubyplace sice zatím nemá platné stavební povolení, byty v domě přesto už teď nabízí v předprodeji. A úpravy, které udělala, provedla bez povolení stavebního úřadu

Tenisový klub versus betonárka

Hluk a prach z nepovolené stavby v areálu betonárky vadí oddílu tenistů v Rokycanech. Rodiče dětí proto sepsali stížnost a petici. Případem se už zabývá Rokycanská radnice.

Snížení rychlosti na pražské magistrále

Praha sjednotila rychlost na magistrále na 50 kilometrů za hodinu. Nově musí padesátku dodržet i řidiči v úseku od Muzea, kolem Hlavního nádraží až ke sjezdu do Holešovic, kde dosud platila sedmdesátka. Město chce opatřením zlepšit plynulost provozu a sní

Epopej se možná vrátí do Moravského Krumlova

Na tamním zámku by dílo Alfonse Muchy zůstalo 5 let. Návrh, se kterým souhlasí i umělcův vnuk, musí ještě projednat zastupitelstvo. Pokud přesun schválí, mohli by lidé epopej v Krumlově vidět už příští rok.

Nové inteligentní semafory ve Vysokém Mýtě nefungují

Dopravu ve městě ještě víc komlikují a zahušťují: Vysoké Myto dlouhodobě trpí pod náporem tranzitního provozu na silnici první třídy číslo 35. Série semaforů sice měla průjezd městem zrychlit, po jejich spuštění ale nastal pravý opak

Změny ve fungování finančních úřadů

Generální finanční ředitelství připravuje změny ve fungování některých finančních úřadů: V Plzeňském kraji se to má týkat tří - pracovat v nich budou už jen dva zaměstnanci a jen dva dny v týdnu.

Plánovaných úspor ve finanční správě se obávají i lidé v Libereckém kraji.

Změny se dotknou konkrétně finančních úřadů v Novém Boru, Tanvaldu a Frýdlantu - v lokalitách, které jsou v rámci kraje hospodářsky nejslabší.

Fakultní nemocnici v Plzni ohlídají chytré kamery

Fakultní nemocnice v Plzni chce zvýšit bezpečnost svých pacientů i zaměstnanců. V budoucnu tu výrazně rozšíří kamerový systém. Jako zřejmě první nemocnice v republice pořídí i takzvané chytré kamery. Zařízení se bude také více uzavírat pro veřejnost. Chce

Nejistý osud litoměřické nemocnice

Město chce část akcií nemocnice prodat. To se ale nelíbí občanům, kteří proti tomuto rozhodnutí podepisovali petici. Nakonec se o budoucnosti zařízení bude rozhodovat na podzim v referendu.

Veřejnost bude sázet stromy v lokalitách postižených kůrovcovou kalamitou

Den obnovy lesa bude 19. října na 12 místech země. Lidé budou moci za odborného dohledu vysadit většinou listnaté stromy, už podle nové koncepce obnovy lesa, který má být odolnější vůči suchu i kůrovci.

Program letošního Signal festivalu

Organizátoři dnes představili program festivalu Signal. Ten se v Praze uskuteční od 10. do 13. října. Díla budou rozmístěná v Karlíně, na Starém Městě a na Malé Straně. Tématem letošního ročníku je revoluce.

Krmení syslů v Radouči

Těmto v česku kriticky ohroženým zvířatům se v rezervaci daří a žijí jich tam přes čtyři stovky. Lidé hlodavce i přes zákaz krmí - často nevhodně a zvířata tak končí v péči záchranné stanice.

Kraj vyplatí nálezné za bronzovou nádobu

Pardubický kraj zaplatí nálezci bronzové nádoby přes 340 tisíc korun. Muž našel takzvanou situlu předloni u obce Kladina.

Výluka vysílače

Upozornění na zítřek: v čase mezi šestou a sedmnáctou hodinou je naplánovaná výluka vysílače Sušice-Svatobor pro multiplex 1 a přechodovou síť 11.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD