Ministerstvo obrany vede spor se společností SVOS Přelouč poté, co jí stát zrušil smlouvu na dodání obrněných vozidel Perun pro speciální síly. Podle ministerstva obrněnci z Přelouče neuspěli při vojskových zkouškách, firma s rozhodnutím nesouhlasí. Stavbu obchvatu Českých Budějovic na úseku Hodějovice – Třebonín přebírá slovenská firma Doprastav. Nová dohoda má zajistit dodržení časového harmonogramu prací.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

ŽIVĚ: Povolit? Nepovolit?

Zastupitelé Dvora Králové n. L. schvalují změny územního plánu. Je na tom závislý osud nepovolené stavby léčebny. Situaci sleduje na místě Vlastimil Weiner.

Černé stavby v CHKO Český ráj

Nepovolené, černé stavby jsou vůbec problémem Česka. Například v Chráněné krajinné oblasti Český ráj jsou hned 4. Odstranění takových staveb - obecně, v praxi - není příliš časté; úřední řízení v těchto případech trvá celé roky.

Hromadný úhyn ryb v Chocni

Až půl tuny ryb se otrávilo v řece Tichá Orlice nedaleko centra Chocně. Podle Povodí Labe může za úhynem stát únik z místní kanalizace. To ale s jistotou potvrdí až testy.

Spor o obrněnce Perun

Spor výrobce obrněnců z Přelouče s ministerstvem obrany se rozhořel po té, co stát zrušil smlouvu o dodání obrněných vozidel Perun pro speciální síly.

Praha zvažuje zavedení mýtného pro auta

Chce jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, která by to umožnila. Výše mýtného by mohla být v řádu desetikorun za den. Jedním z míst, kde by mohlo platit, je i Jižní spojka. Radní ale musí vypracovat novou studii a vyjednat politickou podporu.

Stavbu obchvatu u Českých Budějovic přebere Doprastav

Původně slovensko-italské sdružení firem, které tuto zakázku za 7 miliard korun dostalo, opouští italská společnost Salini Impregilo - na zakázce zůstává účastná jen symbolicky 0,01 procenta.

Zvlněný asfalt na mostě generála Pattona v Plzni

Na jednom z nejfrekventovanějších mostů v Plzni, mostě generála Pattona, se na několika místech zvlnil asfalt. Most, který spojuje centrum města s největším plzeňským sídlištěm, přitom nedávno prošel celkovou rekonstrukcí. Ta skončila před necelým rokem.

ŽIVĚ: Socha maršála Koněva už zase není zakrytá

Poté, co z ní zahalující plachty při protestu strhnul další z aktivistů. Lešení, které kolem pomníku nechala postavit radnice Prahy 6 na konci minulého týdne, budou řemeslníci demontovat dnes večer. Na místě Eva Šelepová.

Největší rekonstrukce za posledních 100 let katedrály sv. Bartoloměje v Plzni

Chrám je teď kvůli pracím pro veřejnost nepřístupný. Hotovo mělo být původně v příštím roce, ale už je jasné, že termín dokončení oprav se o rok prodlouží.

Dopravní policista si měl nechávat část z pokut. Za melouch jde před soud

Muž si tak měl přijít na nejmíň 40 tisíc korun. Státní zástupce ho obžaloval ze zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu až pět let vězení a zákaz činnosti.

Český Krumlov: 3 měsíce od zpoplatnění zájezdových autobusů

Nový systém regulace hromadné turistiky funguje ve městě tři měsíce. Za příjezd a odjezd platí každý autobus 1250 korun. Podnikatelům ale klesly tržby.

Kameny zmizelých v Českých Budějovicích

Pětiletou Věru Adelovou, jednu z nemladších obětí holocaustu, společně s její rodinou a dalšími 13 plzeňskými Židy ode dneška připomínají, takzvané Kameny zmizelých.

Plzeň má svou náplavku!

Plzeň má svou náplavku - vytvořila ji úpravou levého břehu koryta řeky Radbuzy podél Anglického nábřeží v centru města. Vznikl tak nový prostor pro rekreaci a pořádání společenských akcí pod širým nebem.

Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela

Je to vždycky trochu napětí i očekávání - co ukrývají schránky uložené ve věžích a báních kostelů: Teď, při rekonstrukci, se památkáři dostali k té ve věži bývalého dominikánského kláštera v Českých Budějovicích - nejstarší stavby ve městě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD