Drobní podnikatelé nejsou schopní konkurovat velkým obchodním centrům. Významně to pociťují například v Kadani na Chomutovsku, kde mají kvůli tomu poloprázdné náměstí a v centru města spoustu volných obchodních prostor. Rybáři na Pardubicku dnes museli kvůli nákaze herpes viru utratit další ryby. Dohromady jich jen v tomto regionu letos zlikvidovali víc než 50 tun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Problémy v Domově Svojšice

Nevyhovující budovy, nedostatek soukromí, mnohdy stovky kilometrů od původního domova. Taková je podle pražské koalice realita pro lidi s postižením, kteří jsou umístěni v ústavních zařízeních hlavního města. Ta jsou totiž v drtivé většině mimo Prahu - mn

Likvidace ryb kvůli herpes viru

Rybáři na Pardubicku dnes museli kvůli herpes viru utratit další ryby. Dohromady jich jen v tomto regionu letos zlikvidovali víc než 50 tun. Číslo není konečné - veterinární správa už potvrdila výskyt nemoci na dalších dvou vodních plochách.

Kde všude se herpes virus objevil

Ačkoliv ještě v roce 2008 uváděla Státní veterinární správa, že v Česku zatím s takzvanou koiherpesvirózou, jak se nemoc odborně nazývá, nemáme problémy, o deset let později kvůli ní začaly umírat desítky tun ryb.

Lákání podnikatel do Kadaně

Problém mnoha měst: drobní podnikatelé nejsou schopní konkurovat velkým obchodním centrům. Významně to pociťují například v Kadani na Chomutovsku, kde mají kvůli tomu poloprázdné náměstí a v centru města spoustu volných obchodních prostor.

ŽIVĚ: úsekové měření D1

Na opravovaném úseku D1 mezi Souticemi a Loktem o víkendu překročilo povolenou osmdesátku přes tisíc řidičů. Zachytily je radary, které tam Ředitelství silnic a dálnic spustily o půlnoci z pátku na sobotu. Na 56. kilometru u Soutic je Eva Šelepová.

Uzavřená D1 u Humpolce

Dálnice D1 u Humpolce bude v noci na zítra několikrát uzavřená - stavbaři tam totiž začnou budovat nosníky nového mostu. Uzavírky začnou po desáté hodině večer a potrvají vždy dvacet až čtyřicet minut.

Značná část ze sedmnácti šumavských projektů, které dostaly od ministerstva životního prostředí zelenou, zřejmě zůstane jen na papíru

Především jde o rozhledny nebo diskutované odkanalizování myslivny na Březníku u Modravy. Na řadu projektů totiž chybí parku finanční prostředky. Výstavbu rozhleden musí navíc odložit kvůli nutné opravě Poledníku u Prášil.

Čech zkolaboval v Řecku. Převézt ho domů je ale problém.

Potřebuje rychle podstoupit operaci. Alois Veselý zkolaboval na dovolené v Řecku. Při vyšetření mu lékaři našli nádor na mozku. Převozu do Česka už je schopný. Nastal ale problém. Zahraniční lékaři s českými se nemohou shodnout na způsobu transportu pacie

Česká Lípa dostala pokutu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil České Lípě pokutu 444 tisíc korun. A to kvůli podobě loterijních vyhlášek. Město uvádělo seznam konkrétních adres, kde se hazardní hry smí provozovat.

Stavba temelínského teplovodu

Stavba teplovodu z jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic pokračuje rychlým tempem. V zemi je už první - dvoukilometrová část - potrubí. Na dalších se pracuje.

Znečtištění nového nádraží v Kolíně

Po nedodržování jízdních řádů a hrubém chování řidičů řeší radnice v Kolíně další problém s provozovatelem městské hromadné dopravy. Tentokrát jde o to, že jeho zastávky na novém autobusovém terminálu jsou znečištěné unikajícími provozními kapalinami.

Nejdelší páternoster v Čechách stojí

Nejdelší páternoster v Čechách nejezdí. Oběžný výtah v budově Krajského úřadu v Liberci se před více než třemi týdny porouchal. Opravit dnes už spíše technickou raritu není tak snadné - chybí totiž součástky.

Dnes začal v Havlíčkově Brodě 15. ročník Letní žurnalistické školy

Pět desítek mladých lidí z Česka, Slovenska, Rakouska a z Ukrajiny se zájmem o média a společnost se účastní kurzů a přednášek tématicky rozdělených do šesti oblastí.

Restaurují zemský sněm

Nejstarší vyobrazení zemského sněmu českého království po staletí chátralo. Jde o nástěnnou malbu na zámku v Jindřichově Hradci. Restaurátoři teď dílo opravují a objevili důkaz, který letopočet jeho vzniku posouvá.

Sochy Olbrama Zoubka zdobí náměstí před libereckou radnicí.

Naposledy jeho plastiky oživily centrum města před půl stoletím, v rámci ojedinělého projektu s názvem Socha a město 1969. Tentokrát zůstanou v rohu Benešova náměstí jeden rok.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD