Hradec Králové, Pardubice ani Chrudim nevlastní akcie v Elektrárnách Opatovice. Přesto jejich primátoři a starosta zasedají v dozorčí radě této soukromé firmy. Podle zákona musí hájit její zájmy. Ale podle zákona o obcích současně zájmy měst. Vyššímu Brodu na Českokrumlovsku ubývá pitná voda. Může za to sucho a také větší odběr způsobený vyšším počtem turistů, hlavně vodáků v místním kempu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Střet zájmů primátorů a starosty?

Starosta Chrudimi své členství v dozorčí radě EOP za střet zájmů považuje, primátoři Pardubic a Hradce Králové nikoliv. Musí hájit zájmy soukromé firmy i města současně.

HOST: etické a morální hledisko souběhu funkcí

ak komentuje střet zájmů politiků - nevládní nezisková organizace - bojující proti korupci - Transparency International, to už je otázka na jejího právníka - Petra Leyera.

Starostka si "půjčila" obecní peníze

Policisté prověřují hospodaření obce Kočí na Chrudimsku. Z obecního účtu totiž zmizelo téměř 600 tisíc korun. Peníze vybrala starostka obce, která je zároveň i účetní.

Ve smržovském Muzeu obrněné techniky začala oprava lehkého tanku Stuart M3 A1.

Je jedním z obrněnců, který, začátkem května, po srážce tahače a vězeňského autobusu na pražském okruhu, skončil v plamenech. Tahač mířil do Plzně na oslavu osvobození. Teď má menší z obrněnců pomoct při charitativní akci.

Vyšší Brod řeší problémy s vodou

Vyššímu Brodu na Českokrumlovsku ubývá pitná voda. Může za to sucho a také větší odběr - způsobený vyšším počtem turiustů, hlavně vodáků v kempu. Město na řece Vltavě proto v létě řeší problémy i s pomocí mobilní úpravny vody.

Oprava Libeňského mostu začne přístí rok na jaře

Prahu vyjde zhruba na půl miliardy. Most z roku 1928 je v havarijním stavu a loni v zimě musel být několik týdnů uzavřený. Provoz, i když omezený, se tam vrátil až po tom, co ho stavbaři podepřeli. Opravený má být za 6 let.

V Plzni narůstá narkomanie

Drogy, které se prodávají přímo v domě, i takové případy teď řeší v Plzni. Celkově tam počet narkomanů roste. Policie proto vyčlenila - speciální Toxi tým.

Odsunutý Němec pomáhá své rodné obci

Ještě v roce 1990 na místě bývalé obce Lučina nebyly žádné známky předchozího života znát. Dnes sem míří stovky turistů ročně a vždy na jaře se tady koná i česko-německá mše. V Českém lese, v oblasti Domažlicka, zaniklo po druhé světové válce pět desítek

Národní lípy vraždí čmeláky

Ve městech pod některým druhem lip se v posledním týdnu objevili desítky mrtvých čmeláků. Část odborníků tvrdí, že za úhyn může lípa plstnatá, která v Česku není přirozeným druhem. Druhá část tvrdí, že v tomto období čmeláci běžně umírají.

Brtnice opravuje historickou panskou sýpku.

Peníze na opravu sgrafit na zdech domu půjdou z výhry z celostátní soutěže Vesnice roku 2018

Výstava Zdeňka Milera v Kladně

Největší výstava o ilustrátorovi a režisérovi Zdeňku Milerovi se chystá v Kladně. Právě v něm autor Krtečka trávil část svého života. Město plánuje ke sté mu výročí od jeho narození udělat expozici, ve které budou i autentické předměty a výtvory, s nimiž

Začal festival Mighty Sounds

Představí to nejlepší z metalu, punk-rocku, reggae a například ska. Jde o jeden z největších festivalů svého druhu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD