Elektrické skateboardy si v ČR získávají stále více příznivců. Tento koníček může být ale i nebezpečný. Rychlost závodníků na rovině se totiž pohybuje kolem 50 km/h. Český Krumlov zpoplatnil od června vjezd zájezdových autobusů do města. Někteří řidiči se ale snaží nový systém obejít. Aby ušetřili, parkují na místech, kde by neměli.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nové letiště u Českých Budějovic

Přestavba a modernizace Letiště České Budějovice je po 13 letech prací hotová. Stála víc než miliardu. A nové problémy s touto vůbec největší investicí Jihočeského kraje začínají. Neexistuje totiž žádný konkrétní plán, co s letištěm dál.

Host k tématu Letiště České Budějovice

Letecký publicista o tom, jak se malá letiště v Česku vyplatí a jak složité je získat certifikaci letiště pro mezinárodní dopravu.

Prezident Miloš Zeman dnes ukončil pracovní návštěvu kraje Vysočina

Prezident navštívil Bystřici nad Pernštejnem a zkritizoval stav dálnice D1 v úseku Vysočiny.

Zadlužení nemocnice v Rumburku

Nemocnici v Rumburku hrozí kvůli velkému zadlužení insolvence. Správce do ní nastoupí, pokud město odmítne uhradit ztrátu 51 milionů korun za loňský rok plus ztrátu letošní - ta by se podle propočtů mohla do září vyšplhat na dalších 32 milionů.

Petice proti bloku 5 v Mostě

Blok 5 - činžovní dům v klidné části Mostu. Obyvatele z domu během uplynulých osmi let vyhnali složité majetkové vztahy. Zůstali v něm jen ti nejotrlejší.

Nedostatek policistů v Libereckém kraji

Policii v Libereckém kraji chybí 133 příslušníků - má podstav: Projevuje se to tak, že např. ve Frýdlantském výběžku není schopná zajišťovat potřebný a dostatečný počet nočních hlídek.

27. červen je v Česku připomínaný jako Den obětí komunismu

Je to den, kdy v roce 1950 komunistický režim v tehdejším Československu nechal po politickém procesu oběsit Miladu Horákovou, Jana Buchala, Záviše Kalandru a Oldřicha Pecla.

Skokanské MS 2024 v Harrachově ohroženo

Chátrající skokanské můstky v Harrachově by se mohly dočkat oprav. Místní spolek založil veřejnou sbírku na jejich záchranu. Po rekonstrukci volá i lyžařský svaz, který tam chce v roce 2024 pořádat mistrovství světa v letech na lyžích.

První závod elektroskateboardů

Elektrické skateboardy – získávají na popularitě, ale můžou být i dost nebezpečné. Závodníci, ale třeba i běžní uživatelé na nich totiž po rovině jezdí i padesátikilometrovou rychlostí.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech

Už zítra začne letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Hlavní hvězdy jsou už na místě, stejně jako naše kulturní redaktorka Petra Křížková.

Sporná výstavba dílen pro řemeslníky v Lysé nad Labem

V Lysé nad Labem vyhlásí stavební uzávěru. Rozhodlo o tom vedení města na večerním jednání zastupitelstva. Stavět se teď nebude moct na místě, kde mají vyrůst haly, ateliéry pro řemeslníky a podnikatele.

Kameny s vytesanými událostmi ze Šumavy začali postupně odkrývat poblíž Nýrska dobrovolníci z místního muzea

Dosud se jim podařilo najít sedmadvacet kusů křemence, na kterých už v předminulém století zachycovali lidé třeba stavbu tunelu na Špičáku nebo významné letopočty z české historie. Na dosud nalezených kamenech je víc než dvě stě obrázků.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD