ŘSD otevřelo nový úsek dálnice D3 mezi Bošilcem a Ševětínem. Stavba vyšla na 1,25 mld. Kč a trvala zhruba o rok déle, než se původně předpokládalo. Osm lidí se zranilo dnes ráno při nehodě trolejbusu s osobním autem v Českých Budějovicích. Řidička trolejbusu uhýbala autu, které jí nedalo přednost.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Otevřena D3 mezi Bošilcem a Ševětínem

Další část jihočeské dálnice D3 je ode dneška průjezdná. Ředitelství silnic a dálnic otevřelo nový úsek mezi Bošilcem a Ševětínem. Stavba vyšla na 1 a čtvrt miliardy korun a trvala zhruba o rok déle, než se původně předpokládalo. Zkomplikovalo ji napříkla

Další rozestavěné úseky

V Česku je podle dat Ředitelství silnic a dálnic rozestavěno na jednadvaceti úsecích 183 kilometrů dálnic - nejvíc na jihočeské D3.

Nehoda trolejbusu v Českých Budějovicích

Osm lidí se dnes ráno zranilo při nehodě trolejbusu s osobním autem v Českých Budějovicích. Řidička trolejbusu se uhýbala autu, které jí nedalo přednost. S vozem narazila do sloupu trolejového vedení. Na místo vyjelo šest sanitek záchranné služby.

Rybník na Pardubicku je opět zasažen herpes virem

Po necelém roce se potvrdila nákaza ryb v rybníku Buňkov na Pardubicku herpes virem. Rybáři už začali rybník vypouštět - následně musí čtyřicet tun ryb usmrtit. Aby se nákaza nešířila do dalších chovů.

Marné soutěžení

Dopravním podnkům v Hradci Králové a v Pardubicích se nedaří vysoutěžit nové odbavovací zařízení do autobusů a trolejbusů. Oba tendry opakují po druhé, ale jsou znovu napadené stížnostmi.

Oheň beznaděje

Osud 1třinácti dětí z vypálené osady Ležáky si tento týden připomínají školáci ze základních škol, odkud byly přesně před 77 lety ležácké děti odvedeny nacisty. Po jejich stopách budou dnešní školáci putovat celkem čtyři dny.

Památník Karla Čapka

I po rezignaci ředitelky Památníku Karla Čapka ve Staré Huti se ozývají iniciativy, které Alici Seidlovou - ve vedení nechtějí. Tvrdí, že výběrové řízení nebylo transparentní. To ale kraj odmítá.

Olympiáda dětí a mládeže v Liberci

V Liberci pokračují deváté Letní olympijské hry dětí a mládeže. Na čtyři tisíce mladých sportovců soutěží v osmnácti sportech a v jedné umělecké disciplíně.

Unikátní infocentrum na hladině přehrady

Unikátní infocentrum 6 metrů nad hladinou přehrady Fláje má její správce, státní podnik Povodí Ohře. Stavba za 19,5 milionů trvala dva roky. Část peněz přišla z Německa. Přehrada totiž leží bezmála pět kilometrů od hranic.

Atom Muzeum v Brdech zůstává zavřené

Atom Muzeum v Míšově v Brdech zůstává i nadále zavřené. Od poloviny květnu tu nefunguje elektřina. Dnes místo navštívil i generál Petr Pavel, do loňska předseda vojenského výboru NATO. Muzeum funguje v bývalém skladu sovětské jaderné munice už sedm let.

Na Trutnovsku vzniká replika větrného mlýna

V Borovnici na Trutnovsku vzniká replika větrného mlýna. Poslední mlýn německého typu stál v obci v roce 1968. Její obyvatelé usilují o jeho obnovu už několik let. Lopatky větrného mlýna by se opět měly roztočit příští rok. Na obnově spolupracuje obec s n

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD