Zoopark ve Zvoli musel jeho majitel uzavřít. Zákaz na provoz dostal od České inspekce životního prostředí. Podle ní totiž nemá potřebnou licenci. Pražští zastupitelé za sebou mají zřejmě nejdelší zasedání v historii. Protáhlo se až do druhého dne a trvalo víc než 22 hodin. Mohou za to hlavně spory ve vládnoucí koalici.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Audit vltavské cesty - úpravy začínají

Lodní dopravu na jihočeské části Vltavy už by nedostatek vody neměl ohrožovat. Povodí Vltavy začne s úpravami - prohloubí dno v nádrži Kořensko nebo prodlouží lodní výtah na hrázi Orlíku.

Vltava má ambice stát se součástí evropské dopravní sítě

k tomu je ale potřeba její plnohodnotné splavnění. A právě o tom mluvil ministr dopravy Vladimír Kremlík s ředitelem vodních cest Lubomírem Fojtů. Setkali se v Praze - na Štvanici, kde se právě modernizuje jedna z nejvytíženějších plavebních komor na Vlta

Začaly volby do Evropského parlamentu

Ve 14 hodin se v Česku otevřelo skoro 14 tisíc 800 volebních místností. Do dvou z nich se teď podíváme živě.

Volby v nejmenší vesnici

Volby do Evropského parlamentu v nejmenší obci - celkem s 15 obyvateli.

Volby do Evropského parlamentu

Lidé dnes volí na různých místech - třeba někteří obyvatelé Postoloprt půjdou k volebním urnám dokonce do obýváků nebo kuchyní svých sousedů.

Mentálně postižení volí

Dát hlas novým europoslancům vyrazili taky lidé s mentálním handicapem. Tuhle možnost jich má ale mnohem míň než dřív. Záleží totiž na rozhodnutí soudu, který každých pět let posuzuje jejich způsobilost.

Volby do Evropského parlamentu

Volební místnosti dnes zůstanou otevřené do 10. hodiny večerní. Zítra můžou lidé přijít k urnám mezi 8. a 14. hodinou. Vybírají celkem 21 europoslanců.

Pražské zastupitelstvo jednalo víc než 22 hodin

Zřejmě nejdelší zasedání v historii mají za sebou pražští zastupitelé. Protáhlo se až do druhého dne - jednali víc než 22 hodin.

ZOO Zvole u Prahy na prodej

Zoopark ve Zvoli u Prahy musel jeho majitel zavřít. Další provoz mu zakázala Česká inspekce životního prostředí. Podle ní totiž nemá potřebnou licenci. Majitel teď nemovitost prodává a chce se přesunout jinam.

Další kolaps dopravy na D1

Kvůli porouchanému kamionu dnes ráno zkolabovala doprava na dálnici D1 na Vysočině. Kamion s návěsem zastavil kvůli poruše v omezení u Velkého Meziříčí ve zúženém modernizovaném úseku dé jedničky.

Studenti protestovali

Studenti po celém světě znovu demonstrovali za lepší ochranu klimatu a snižování emisí. K akci se připojili i v patnácti českých městech.

Mezi Libercem a Drážďanami budou do roku 2031 jezdit vlaky Trilex.

Smlouvu s německým dopravcem v Budyšíně podepsali také zástupci Libereckého a Ústeckého kraje. Smlouva začne platit od prosince.

Jak naložit s trávou z města

Přestalo pršet, vyrazila tráva. A města teď řeší, jak s ní letos naložit. Krátce střižený trávník rychle vysychá, vysoká tráva zase vadí třeba rodičům malých dětí. V Hradci Králové se snaží o kompromis.

Nejistá budoucnost Domova Zvíkovecká kytička

Zvíkovecká kytička, domov pro osoby se zdravotním postižením, se bojí o svou budoucnost. Podle místních chce pražská radní Johnová klientky přestěhovat do Prahy. Ta odmítla, že by se stěhování týkalo všech, o budoucnosti zařízení se prý teprve bude jednat

Škody po dešti

Pojišťovny evidují po silných deštích škody za víc než 10 milionů korun - nejčastěji jde o zaplavené sklepy, garáže, ale i domy.

Kamila Moučková dostala čestné občanství Prahy 1

Bývalá hlasatelka Kamila Moučková je čestnou občankou městské části Praha 1. Od úřadu ocenění dostala za statečnost, kterou projevila za okupace v roce 1968. A taky za to, že téměř 70 let v centru hlavního města žije a v

Unikátní sestava ve vzduchu

Připravili ji pilot JAS-39 Gripen Ivo Kardoš a mistr světa v letecké akrobacii Martin Šonka. Uvidí ji návštěvníci Dne otevřených dveří v sobotu na základně v Čáslavi.

Na Černé věži natírají ciferníky

Výjimečnou podívanou měli dnes lidé v centru Českých Budějovic. Pozorovali horolezce, kteří po téměř 40 letech, natírají ciferníky Černé věže. Dominanta krajského města dostane pod rafikami a číslicemi novou černou barvu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD