Bez stavebního povolení a v rozporu s platným územním plánem města roste na okraji Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku zdravotnické zařízení pro dlouhodobou ošetřovatelskou péči. Bude mít 160 až 180 lůžek. Policie vyšetřuje na Plzeňsku postřelení šedesátileté ženy. Nedaleko jejího domu v Chotěšově ji do nohy zasáhla střela větší ráže a žena skončila v nemocnici.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nemocnice stavěná načerno

Na kraji Dvora Králové roste léčebna dlouhodobě nemocných. Jenže načerno - bez potřebných povolení. Zařízení má mít kapacitu 160 až 180 lůžek.

Nemocnice stavěná načerno - živý vstup

Téma ve Dvoře Králové nad Labem objevil Vlastimil Weiner, který je teď ve vysílání živě.

Další černé stavby

Není to ale jediná černá stavba na východě Čech. Třeba v Hradci Králové vybudovala developerská společnost CTP Invest 2 skladové haly taky bez stavebního povolení.

HOST k tématu černé stavby

Ve studiu je teď Štěpán Ciprýn, advokát, odborník na stavební právo z Advokátní kancelář Ciprýn a Kiršner.

Salmonela v kuřecím mase

Dalších 16 tun masa, ve kterém byla salmonela, se od poloviny dubna dostalo až na české pulty. Podle veterinářů už se nejspíš všechno snědlo. Výsledky testů totiž přišly až po datu jeho spotřeby.

Jaderné elektrárny v Česku budou nejpozději do konce roku nově zabezpečeny

Povinnost vyplývá z atomového zákona. Některá opatření už dnews prezentovali v Dukovanech.

Nová státní tiskárna

Nová státní tiskárna cenin má začít fungovat od roku 2027 v Drahelčicích u Prahy. Dohodli se na tom zástupci Ministerstva financí, Středočeského kraje a místní starostové.

Nedůstojné zásahy na cizince

Na statisíce korun vyčíslilo po razii policie škody vedení porcelánky Thun 1794. Firma tvrdí, že se kvůli kontrole cizinců v továrně zastavila na čtyři hodiny výroba.

Policie vyšetřuje na Plzeňsku postřelení šedesátileté ženy

Nedaleko jejího domu v Chotěšově ji do nohy zasáhla střela větší ráže a žena skončila v nemocnici. Podle místních šlo o odražený projektil z místní střelnice. To policie zatím nepotvrdila.

Přehrady se plní vodou

Voda plní přehrady a nádrže, vydatné deště pomáhají vodohospodářům. Na přehradě Pařížov se podařilo po delší době uvést do provozu obě turbíny.

Déšť ve Špindlerově Mlýně

Déšť neustává, na těch nejrizikovějších místech stále sledují situaci naši redaktoři - ve Špindlerově Mlýně Přemysl Šrámek a Jana Šrámková v Jizerských horách.

V Libereckém kraji nejvíc stoupá řeka Smědá.

Během dne na některých místech dosáhla druhého povodňového stupně. Z koryta se ale nevylila.

V Liberci rozhodli, kdo a jakou částkou by měl financovat tramvajovou trať mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou

Smlouva vypršela už 31. prosince. Od té doby města o výši příspěvku vyjednají. Doprava na zhruba desetikilometrovém úseku je ztrátová.

Soud kvůli D3

Ředitelství silnic a dálnic může dokončit 50 metrů dálnice D3 u Ševětína na Českobudějovicku. Soud totiž zamítl žalobu majitele pozemku proti vyvlastnění. Rozsudek je pravomocný.

Nutný pavilon pro lázně Běloves

Město Náchod přestalo spolupracovat se soukromým vlastníkem bývalých lázní v Bělovsi. Podle radnice totiž firma pro obnovu lázeňství nedělá, co slíbila.

Koboti ve výrobě

Technická novinka a taky nové slovo - vedle robotů se v továrnách začínají objevovat i koboti. To jsou stroje, které dokážou spolupracovat s živými zaměstnanci. V závodě na výrobu autoskel v Chudeřicích už mají takové koboty dva. A brzy pořídí další.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD