Nízká nezaměstnanost vede k nedostatku zaměstnanců v turistické destinaci Orlických hor. Tamní hoteliéři nedokážou nabídkou platů konkurovat průmyslovým podnikům. Nízké teploty v těchto dnech ohrožují ovocnáře po celé zemi. Pěstitelé se proto snaží stromy chránit, jak to jen jde, třeba zapalováním parafínových svící a kouřovými clonami.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nedostatek pracovní síly může znament i omezení služeb

České ekonomice se daří, trh práce je už nějakou dobu fakticky ve stavu plné zaměstnanosti, kdy ten, kdo chce najít práci, ji dřív nebo později získá.

Škola bez učitelů

Existenční problémy doléhají taky na školství. Příkladem je střední průmyslovka v Českých Budějovicích. Její učitelé budou v příštích letech odcházet do důchodu a chybí odborníci, kteří by je nahradili.

Nedostatek personálu i v Krušných horách

Podobný problém s nedostatkem personálu měli v minulosti i v Krušných horách. Tady se ho ale manažerům podařilo pro letošní sezonu vyřešit. Lidem nabídli lepší pracovní smlouvy a benefity.

Sklárny budou propouštět

Zpráva stará ani ne hodinu: Jak zjistila Česká televize, sklárny ve Světlé nad Sázavou budou propouštět. O práci by mohlo přijít do prázdnin až 150 lidí.

Motorkářská sezóna začíná

Řidiči pozor! Začíná motorkářská sezóna, po zimní přestávce vyrážejí na silnice tisíce motorkářů.

Začala stavba dalšího úseku D3

U Českých Budějovic dnes začala stavba dalšího úseku dálnice D3. Jde o část nejblíže položenou krajskému městu, která tvoří zároveň i obchvat krajského města. Stavba mezi Úsilným a Hodějovicemi vyjde na 5 a čtvrt miliardy korun a půjde o jeden z nejkompli

Ovocnáři bojují proti mrazu ohněm

Pomrzlé třešně, meruňky i víno - to je v těchto dnech postrach ovocnářů po celé zemi: Právě peckoviny už kvetou a ranní teploty klesající k bodu mrazu budoucí plody ničí. Pěstitelé se proto stromy snaží chránit, jak to jen jde.

Podnikatelé proti barové vyhlášce

Podniky v centru Prahy nesouhlasí s omezením provozní doby barů, které vyhláškou připravuje magistrát hlavního města spolu s městskou částí Praha 1.

Frýdštejn chce spadat pod Jablonec nad Nisou

O změnu územního členění požádal starosta Frýdštejna. Jeho obyvatelé totiž teď mají část úřadů v Turnově a část právě v Jablonci nad Nisou.

Obce bez kanalizací na Plzeňsku

Na kanalizaci čeká několik obcí, které jsou už mnoho let součástí Plzně. Mezi ně patří Dolní Vlkýš, staré Lobzy, Výsluní, část Koterova a také Malesice. A čekat na ně budou ještě nejméně dva roky.

Policie pohřešovanou dívku našla na letišti ve Vídni

Policie zadržela v Česku kvůli včerejšímu únosu pětileté dívky dva muže. Vyšetřovatel zejmě podá návrh na jejich vzetí do vazby - oběma hrozí až 8 let vězení.

Nad Přítkovem hořel les

V noci ze včerejška na dnešek hořel nad Přítkovem u Teplic les. Oheň na rozsáhlé mýtině uprostřed lesa likvidovalo 17 hasičských jednotek. Zásah v prudkém svahu na ploše 200x300 metrů komplikovaly kromě terénu i kouř a tma. Požár hasiči zlikvidovali běh

Strojvedoucí vlaku, který ujel, se dopustil přestupku

Strojvedoucí vlaku, který se v únoru samovolně rozjel, se podle policie nedopustil trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti, ale jen přestupku.

Další polské maso se salmonelou

Veterináři objevili bakterie salmonely v dalších zhruba čtyřech tunách drůbežího masa z Polska - dvě zásilky směřovaly do Zlínského kraje.

Díky jarnímu úklidu se lékárníkům hromadí nevyužité nebo prošlé léky rychleji.

Odevzdání v lékárně je jediným správným způsobem jejich likvidace.

VTeplicích dokončují Aquacentrum, otevře příští týden

Jde o jednu z největších investic města za posledních 30. Stát ho bude víc než 300 milionů korun, otevře ho příští týden v pátek

Borkovická blata se rozšiřují

180 milionů korun bude stát projekt, který má zlepšit ochranu více než padesáti přírodních lokalit v jižních Čechách a na Slovensku. Práce už začaly na blatech nedaleko Soběslavi, a to sázením původních dřevin.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD