Skoro 30 nových stavebních parcel připravuje radnice v jihočeské Zlivi. Nechala proto pokácet dubový les na okraji města. Proti tomu protestují místní obyvatelé a taky úředníci. Venkovských prodejen stále ubývá. Jihočeské obce mají s udržením obchodů čím dál větší problémy. Obchodníci tvrdí, že se neuživí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Asociace krajů

Kompetence krajů ve středoškolském vzdělávání - to je jedno z témat zástupců krajů, kteří se dnes sešli na jednání v Plzni. Hejtmani se budou také věnovat problematice financování sociálních služeb. Hlavním tématem bude ale doprava.

Požár na Smíchově

Milionové škody napáchal noční požár na pražském Smíchově. Vypukl v kancelářích sportovní golfové haly ve Strakonické ulici.

Kritika Středočeského kraje se stupňuje

Středočeský kraj čelí dvěma trestním oznámením. Jedno podal Miroslav Kalousek na neznámou osobu. Podle něj dochází k neoprávněnému nakládání s penězi v rozpočtu. Druhé se týká Krajské údržby silnic a dálnic.

Policie zadržela 13 migrantů na D1

Převážel je v dodávce Litevec.

Mobily za volant nepatří

Dopravní policisté se letos více zaměří na používání mobilních telefonů při řízení aut.

ŽIVĚ: Asociace krajů

Jednání Asociace krajů v Plzni sleduje náš redaktor Zdeněk Mlnařík.

Mýto na silnicích

Silnice první třídy mezi Plzní a Českými Budějovicemi. I tady chce ministerstvo dopravy mýtný systém. V takovém případě hrozí, že se řidiči kamionů budou poplatkům vyhýbat jinou - souběžnou trasou.

Nová těžba českých granátů

V Dolní Olešnici na Trutnovsku se připravuje těžba českých granátů. Šperkařské družstvo Granát Turnov začne během měsíce vzácný kámen dobývat z nového dvouhektarového ložiska.

Ilegální hledání nerostů

Amatérští hledači vzácných vltavínů zase drancují přírodu na jihu Čech - v povodí Vltavy.Kvůli tomu jsou stromy náchylnější k poškození kůrovcem nebo se můžou vyvrátit.

Odborník na drahé kameny

A o vzácných kamenech hlavně českých granátech teď více s Jaroslavem Hyršlem, který je znalcem v tomto oboru.

ŽIVĚ: Konference UK o kvalitě potravin

V Českých Budějovicích pokračuje série diskusí - Česko, a jak dál? Smyslem projektu, který organizuje Univerzita Karlova, je řešení zásadních celospolečenských témat. Na místě je náš redaktor Radin Bártů.

ŽIVĚ: Festival Finále Plzeň

Dnes večer začíná 32. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Přehlídka opět nabídne české snímky v pěti soutěžních kategoriích, ty nejlepší dostanou cenu - Zlatý ledňáček. Přímo z místa přidá víc informací Marcela Durasová.

Děti jako poradní orgán města

V Chodově na Sokolovsku začalo fungovat dětské zastupitelstvo. Založit tento poradní orgán se rozhodl starosta poté, co za ním přišla skupina školáků se stížností kvůli tomu, že jim radnice zbourala jejich hřiště a postavila místo něj prolézačky.

Odmítané kácení

Skoro 30 nových stavebních parcel připravuje radnice v jihočeské Zlivi. Nechala proto pokácet dubový les na okraji města. Proti tomu protestují místní obyvatelé a taky úředníci.

Trafostanice galerií. V areálu hlubinného dolu

Bývalá trafostanice hlubinného dolu jako unikátní galerie v areálu hornického skanzenu. Galerie je jedinou svého druhu ve střední Evropě – zůstala totiž vybavená tak, jak byla za provozu. Teď zahajuje sezonu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD