Chovatelka lvů u Jindřichova Hradce může přijít o své šelmy. Rozhodne o tom stavební úřad. Využije toho, že s chovem divokých šelem a stavbami pro ně nepočítá územní plán obce. V obci Fryšava ve Žďárských vrších by měli žít 4 uprchlíci z Iráku. Policie teď zjišťuje, kde se nacházejí a zda ze strany majitelů nemovitosti nemohlo dojít jen k fiktivnímu ubytování cizinců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Strakonice dál zůstávají bez zastupitelstva

Suverénní výsledek hnutí Strakonická Veřejnost v podzimních komunálních volbách tak stále není potvrzený a Krajský soud bude muset znovu rozhodovat, jestli podle stížnosti mohla nerovná politická soutěž v předvolebním období hrubě ovlivnit výsledek voleb

ŽIVĚ: Strakonice bez zastupitelstva

Na místě celý den sleduje náš redaktor Martin Štěpánek.

Požár v pardubické věznici

Sedm lidí dnes ráno utrpělo zranění v pardubické věznici. Při požáru oblečení a matrací v jedné z cel se pět dozorců a jeden vězeň nadýchali zplodin. Všichni skončili v nemocnicích v Pardubicích a Chrudimi.

Obviněné dívky

Policie obvinila z loupeže čtyři dívky ve věku 15 až 18 let, které v sobotu napadly a okradly vychovatelku, a potom utekly z diagnostického ústavu v pražských Hodkovičkách.

Trestní oznámení na Středočeský kraj

Vedení Středočeského kraje čelí trestnímu oznámení. Podal ho opoziční zastupitel Michael Pánek. A to kvůli podezřelým zakázkám, které podle něj uzavřela Krajská správa a údržba silnic.

Problémové staveniště v Kolíně

Téměř pěti-měsíční zpoždění nabraly opravy jedné z páteřních komunikací Pražské ulice v Kolíně. Investici města za 40 milionů korun zbrzdily spory mezi stavební firmou a sub-dodavatelem části prací.

V malé obci Fryšava ve Žďárských vrších by měli žít čtyřči uprchlíci z Iráku.

Nikdo ve vesnici včetně starosty a zastupitelů o nich ale vůbec nic neví. Policie teď prověřuje, kde se nacházejí a zda ze strany majitelů nemovitosti nemohlo dojít jen k fiktivnímu ubytování cizinců.

Kontroly trolejbusů Škoda 21tr

Některé dopravní podniky stahují trolejbusy Škoda 21tr, ty které musí zůstat v provozu kontrolují. Stejný typ vozidla minulý týden havaroval v Brně.

Děčínské memorandum o jezu

Zastánci nového jezu na Labi se sešli na děčínském zámku, aby podepsali memorandum, týkající se společného postupu a prosazení realizace stavby.

ŽIVĚ: Děčínské memorandum o jezu

Na místě situaci sleduje naše redaktorka Lucie Heyzlová.

Sbírka pro Bublavu

Jak už od nás víte, veřejná sbírka v zadlužené obci Prameny na Chebsku pokračuje. Další veřejnou sbírku tentokrát pro obec Bublava se chystá vyhlásit Karlovarský kraj.

Plzeňské hejtmanství zahájilo fúzi krajských nemocnic

Od příštího roku chce v první vlně spojit pod jednu společnost nemocnice v Klatovech, Domažlicích a ve Stodu. Kraj by tím získal pro všechna tři zařízení více peněz od zdravotních pojišťoven.

Odstranění měřiče hluku v Praze 1

Vedení Prahy 1 vypne displej měřiče hluku na rohu tamních ulic Dlouhá, Kozí, Masná a V Kolkovně. Důvodem je to, že viditelný displej lákal turisty nebo kolemjdoucí k tomu, že se pokoušeli vykřičet na něm co nejvyšší hodnotu. Tím hlavně v noci rušili klid

ŽIVĚ: Všechny krásy Prahy

V Jindřišské věži odstartoval čtvrtý ročník výstavy fotografií nejúspěšnějších autorů Všechny krásy Prahy. Na místě je naše redaktorka Andrea Grubnerová.

Ochranný val nebo skládka nepotřebné zeminy?

Téma, kterým žije České Meziříčí na Rychnovsku.

Soud ROP Severozápad pokračuje

Krajský soud v Ústí nad Labem vrátil k došetření věc bývalého náměstka hejtmana Pavla Koudy a bývalého ředitele úřadu Regionálního operačního programu Severozápad Petra Kušnierze. Obvinění jsou z machinací s dotacemi EU.

Kontrola u chovatelky lvů

Chovatelka lvů u Jindřichova Hradce může o svá zvířata přijít. Rozhodne o tom stavební úřad.

Tažní kormoráni na Třeboňsku

K hnízdícím kormoránům se na jaře přidali tažní. Na Třeboňsku hejna ptáků plení hlavně menší rybníky. Škody jdou každý rok do milionů korun. Rybáři by se, ale letos mohli dočkat náhrad za škody způsobené černými predátory.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD