Výstavba nového přepážkového centra v Ústí nad Labem, které se mělo začít stavět v dubnu, se opět odkládá. Do výběrového řízení se nepřihlásila žádná firma. Dlouhodobé problémy s rostoucím počtem havranů mají České Budějovice. Krákání hnízdících ptáků je podle některých obyvatel už neúnosné.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Péče o seniory

Domovy pro seniory v loňském roce odmítli přes 60 tisíc žadatelů - důvod je často jednoduchý - nemají místo.

HOST: Umíme se o seniory lépe starat?

Hostem Jan Lorman, ředitel sdružení Život 90, které podporuje seniory, aby mohli zůstat co nejdéle soběstační třeba i ve vysokém věku.

Stávka železničářů zažehnána

Na zvýhodněných režijních jízdenkách železničářů se nyní nic měnit nebude. Sněmovní hospodářský výbor dnes nepodpořil pozměňovací návrh Martina Kolovratníka (ANO) k vládní drážní novele, podle které by byla ohrožena drážní jízdenka.

Zastupitelé Postoloprt zproštěni viny

Okresní soud v Chomutově dnes zprostil viny devět zastupitelů z Postoloprt na Lounsku. Ti v roce 2015 schválili prodej obecního domu na náměstí za 1 milion korun. Dům se snažilo město prodat roky. Neúspěšně.

Netradiční kontrola ČOI

Policie vyšetřuje netradiční průběh včerejší kontroly České obchodní inspekce v Jindřichově Hradci. Inspektor tu měl slovně a následně i fyzicky napadnout vietnamského prodejce. Útok měly přitom provázet i rasistické urážky. Podle inspektora se však konfl

Bolevecký rybník vysychá

Hladina už klesla o tři čtvrtě metru. Město teď s odborníky hledá způsob, jak vodu do rybníka vrátit. Suché břehy už dělají problémy třeba jachtařům.

Rekonstrukci hotelu v Chrudimi se opět odsouvá

Centrum města už šest let hyzdí zavřený hotel a rozkopaná plocha před ním. Ještě v lednu to vypadalo, že radnice a vlastník budovy najdou společnou řeč - teď se ale rekonstrukce opět odkládá. Chybí přitom nejen parkovací stání, ale i ubytovací kapaci.

Středočeský zastupitelský klub ANO volá po mimořádném jednání kontrolního výboru

Důvodem jsou údajně kontroverzní dohody o provedení práce. Podle webu Seznam zprávy si středočeské hejtmanství v minulosti najímalo externí pracovníky na služby, které obvykle zajišťují pracovníci úřadu. Stát to mělo 5 milionů korun ročně.

ŽIVĚ: 75 let od výsadku Barium

Je to právě 75 let, co u Vysoké nad Labem seskočili parašutisti z výsadku Barium - vyslaní z Británie. Dnes si ve Vysoké tuhle historickou událost připomínají a na místě je naše redaktorka Veronika Skřivanová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD