Začala třetí a poslední vlna dotací na výměnu starých kotlů za ty šetrnější k přírodě. Dohromady v ní kraje rozdělí 3,125 mld. Kč. Jako první vyhlásili výzvu v Karlovarském kraji. Jihočeský kraj chce zbavit Orlickou přehradu sinic. Připravuje proto studii, která navrhne konkrétní opatření, jak toho docílit.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Třetí vlna kotlíkových dotací

Dneškem začala třetí a taky poslední vlna dotací na výměnu starých kotlů za ty šetrnější k přírodě. Dohromady v ní kraje rozdělí 3 miliardy a sto-dvacet-pět milionů korun.

Dotace na kotle v číslech

Z celkové částky na tyto dotace - to znamená ze tří miliard a sto-dvaceti-pěti milionů - rozdělí nejvíc peněz ve Středočeském kraji. Podle odhadu to bude přes 530 milionů korun. A právě tam by také měli vyměnit nejvíc kotlů - dočká se minimálně 5100 domác

Poslanci chtějí zrušit drážní jízdenky, železničáři zvažují stávku

Schyluje se k další stávce na železnici. Tentokrát kvůli režijním jízdenkám. Roční jízdenka pro drážní zaměstnance stojí v současnosti 11 set korun. Poslanci jim ale chtějí tuhle výhodu zrušit.

Začíná plavební sezona

Začal duben a s ním i nová plavební sezona. První vypluly na vodu přívozy. Například na Lipenské přehradě jezdí ode dneška v Horní Plané a ve Frymburku. Lodě mají za sebou zimní údržbu a tak je nejdřív museli spustit na vodu.

Budoucnost vodních cest

A o lodní dopravě se jedná i v Praze. Do šesti let by množství nákladu, který míří do Česka po řekách, mohlo stoupnout až čtyřnásobně. I to je jedním z témat mezinárodní konference.

Rada hl. m. Praha

rvní vážná krize pražské koalice. Tak alespoň o dnešní roztržce mluví přeseda klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil. Nelíbí se mu nápad Pirátů zjišťovat prázdné byty pomocí dat z elektroměrů.

Začaly zápisy do 1. tříd

Na základních školách začaly zápisy do prvních tříd. Tentokrát k nim musí přijít všechny děti narozené od 1. září 2012 do 31. srpna 2013.

Žihle bojuje o školu

A budoucí prvňáky budou netrpělivě vyhlížet taky v obci Žihle na Plzeňsku. Aby tamní škola nebyla co do počtu dětí takzvaně pod limitem a obec nemusela doplácet na platy učitelů, sváží tam žáky vlastním autobusem dokonce až z Ústeckého kraje.

Na Litomeřicku hoří les

A teď jedna aktuální zpráva: 9 hasičských jednotek vyjelo k požáru lesa u Držovic nedaleko Úštěku, v okrese Litoměřice. Požár je většího rozsahu a hasiči museli vyhlásit druhý poplachový stupeň.

Konec úřední zimy

Zima oficiálně skončila. Aspoň pro úředníky a silničáře. Řidiči ode dneška mohou jezdit na letních pneumatikách a silničáři připravují stroje na jarní práce. Ne všude se ale příroda řídí podle data v kalendáři.

ŽIVĚ: Vyhlášení vítěze soutěže Zlatý erb

Zlatý erb - tak se jmenuje cena za nejlepší webové stránky a elektronické služby obcí. Slavnostní předávání začalo v Hradci Králové před pár okamžiky. Je to součást konference Internet ve státní správě a samosprávě. A my se tam podíváme živě.

Začala oprava mostu ve Štětí

Dnes ráno začala dlouho plánovaná rekonstrukce mostu přes Labe ve Štětí na Litoměřicku. Opravu chystal vlastník mostu, Ústecký kraj zhruba 10 let. Vyjde ho na bezmála 200 milionů. Dalších 40 zaplatí za provizorní přívoz, který bude zkracovat cestu pěším a

Začíná téměř tříměsíční odstávka kabinové lanovky na Ještěd.

Ta je jako jediná v republice v majetku Českých drah. Na vrchol Ještědu turisty vozí už od roku 1933. Poslední velkou rekonstrukcí přitom prošla před více než čtyřiceti lety.

Studenti si divadlem připomínají výročí vypálení jihlavské synagogy

Středoškoláci z tamní umělecko-průmyslové školy o tom hrají ostatním žákům a studentům. Zároveň s představením vznikla i výstava o historii Židů ve městě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD