Modernizace D1 pokračuje – aktuálně na dvou úsecích na Vysočině. Opravovat se bude nejen povrch dálnice, ale taky most u Velkého Meziříčí.
Problémy s bezdoplatkovými zónami – v Kladně a Ústí nad Labem platily na území celého města. V Kladně platnost vyhlášky zrušil kraj, Ústeckou teď bude řešit soud.
Inpektoři UNESCO opouštějí Prahu. Hrozí hlavnímu městu, že se dostane na seznam památek v ohrožení kvůli výškovým budovám na Pankráci? Jasno bude v horizontu 6 týdnů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Začíná oprava dvou úseků na D1 na Vysočině

Práce potrvají do roku 2021.Pokračuje oprava dálnice D1 na Vysočině - a to konkrétně na dvou úsecích - mezi Velkým Beranovem a Měřínem a taky u Velkého Meziříčí.

Pokračování stavby obchvatu Českých Budějovic

Pokračuje budování jihočeské dálnice D3 - konkrétně obchvatu Českých Budějovic. Zakázku na úsek Hodějovice-Třebonín získalo italsko-slovenské sdružení firem. Postaví ho za necelých 6 miliard.

Stavba obchvatu u Chomutova

Stavba, která uleví Chomutovu a Otvicím, se připravovala 10 let. Kraj se musel vypořádat s majiteli 132 pozemků. Necelých 3 a půl kilometru vyjde na víc než půl miliardy korun.

Uzavírka Mostu Legií v Praze

Zítra neprojedou tramvaje přes Most Legií v Praze. Budou na něm totiž pokračovat diagnostické práce, které Technická správa komunikací zahájila loni.

Pád vrtulníku na Náchodsku zavinil zřejmě střet s ptákem

Příčinou zřícení vrtulníku Enstrom 480 před týdnem u Slavoňova na Náchodsku byl zřejmě střet s ptákem. Dokládají to stopy krve na zasklené střešní části kabiny, která se našla asi tři sta metrů od místa pádu stroje.

Komisaři UNESCA ukončili inspekci v Praze

Komisaři z organizace UNESCO ukončili svoji inspekci v Praze. Loni jejímu vedení v dopise vytýkali developerské projekty, které narušují jedinečné panorama města. Tento týden proto kontrolovali stav pražských památek.

Vykolejená lokomotiva na Chrudimsku

Záběry z Kostelce u Heřmanova Městce na Chrudimsku. Hodinu před polednem tam vykolejila lokomotiva nákladního vlaku. Příčinu šetří Drážní inspekce. Nehoda se obešla bez zranění, provoz neomezila.

Semily a Turnov soupeří o to, kdo by měl být okresním městem

Víc než půl století vyhrávají Semily. S tím se ale větší Turnov nechce smířit, přišel s návrhem okres přejmenovat.

Žaloba kvůli bezdoplatkové zóně v Ústí nad Labem

Ani ne po měsíci platnosti se ke krajskému soudu v Ústí nad Labem dostal návrh na zrušení opatření obecné povahy, které celé krajské město dělá bezdoplatkovou zónou.

Rekonstrukce bytového domu v Jindřichově Hradci

Jeden z kladenských podnikatelů, který provozuje zařízení pro sociálně slabší rodiny, teď rekonstruuje bytový dům v Jindřichově Hradci. A místní se obávají, koho tam nastěhuje.

Vlk sražený autem na Českolipsku poslouží muzeu

Vlk, kterého ve čtvrtek na Českolipsku srazilo auto, poslouží muzeu a také vědě. Podle prvních odhadů se jedná o zhruba tříletou samici. Odkud přišla, určí genetické testy.

Omezená doprava v Jánských Lázních kvůli výměně parovodu

V Janských Lázních začala výměna šest kilometrů dlouhého parovodu, který zásobuje teplem město i léčebné lázně. Potrubí bylo stále poruchovější. Práce za 160 milionů korun jsou spojené s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace.

V Plzni začíná pátý ročník světelného festivalu Blik blik

Na třinácti místech v centru západočeské metropole budou až do zítřka instalované světelné expozice nebo videomapping. Součástí letošního festivalu je doprovodný program zaměřený na objevování vesmíru.

Dotace pro fungování mikrojeslí

Ministerstvo práce a sociálních věcí podruhé vyčlenilo dotace pro fungování mikrojeslí. Před dvěma lety jich v celém Česku vzniklo 72, provozují je hlavně obce.

Rekonstrukce národních kulturních památek v Ratibořicích

Chátrající národní kulturní památky v Ratibořicích na Náchodsku, které stát v roce 2007 převzal od zkrachovalé soukromé firmy s cílem opravit je, se po letech čekání dočkají větších investic.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD