V Českých Budějovicích začal fungovat tzv. perinatální hospic. Slouží jako poradna a podpora pro rodiče, kterým se narodilo mrtvé dítě nebo po porodu zemřelo. 250 obyvatel v Jindřichově Hradci se obává nájemníků, kteří se nastěhují do bytového domu ve čtvrti Nežárka. Opravuje ho podnikatel z Kladna, kde provozuje ubytovací zařízení pro sociálně slabší rodiny.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Soud osvobodil Lukáše Nečesaného

Vrchní soud definitivně osvobodil Lukáše Nečesaného, obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích.

Plazma: Dlouho soudní spory

Mariánský most v Ústí nad Labem, Architekt vs. Botanická zahrada v Praze, Kauza D. Ratha, H-System.

Host ve studiu

Advokát Lukáš Duffek k dlouho řešeným soudním sporům.

Hospodaření nemocnic

Nemocnice Královéhradeckého kraje vloni zůstaly ve ztrátě, ale jejich hospodaření se zlepšilo. V záporných číslech skončily až na jedinou výjimku všechny – v mírném zisku byla nemocnice v Jičíně.

Na řadě míst končí tzv. období vegetačního klidu

31. března na řadě míst Česka skončí tzv. období vegetačního klidu. Zahrádkáři ani například silničáři by po tomto datu už neměli prořezávat ani kácet stromy bez speciálního povolení. Jenže v horských oblastech ještě leží sníh.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce udělila pokuty za více než 100 milionů korun

Pokuty za více než sto milionů korun udělila loni Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Nejvíce problémů bylo ve veřejných stravovacích zařízení. Co se výrobků týká - inspektoři našli pochybení nejčastěji u medu.

Jihlavská nemocnice pacientům nabídla přímý přenos operace

Lékaři komentovali průběh implantace totální endoprotézy kolene. Podobné přenosy se v Česku zprostředkovávají většinou jen odborným zdravotníkům, v Jihlavě šlo o první podobnou akci určenou pro laickou veřejnost.

Ve Vrchlabí se začnou stavět desítky nových domů

V podhorském městě zvyšují poptávku po bydlení lidé, kteří pracují v zimních střediscích Krkonoš. Město proto připraví k zástavbě celou novou lokalitu.

Perinatální hospic v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích začal fungovat tzv. perinatální hospic. Slouží jako poradna a podpora pro rodiče, kterým se narodilo mrtvé dítě nebo po porodu zemřelo. Radí i lidem z jejich okolí, jak takové rodině pomáhat. Českobudějovický tým tím navazuje na prá

Učitele půjdou na praxi do továren

Studenti na stáže do továren. Běžná praxe. Střední průmyslová škola v Teplicích se ale rozhodla do provozů začít posílat i jejich učitele. První z nich na takovou praxi půjdou v květnu.

Někteří učitelům půjdou zítra do práce v černém

Část učitelů přijde zítra do školy zřejmě v černém oblečení. Chtějí tím protestovat proti současnému stavu školství. To je podle nich podfinancované a práce učitelů nedoceněná.

Znovu rozkopaná silnice mezi Budyní nad Ohří a Písty

Silnice druhé třídy mezi Budyní nad Ohří a sousední vesničkou Písty. Před koncem loňského roku dostala nový povrch. Opravu za 10 milionů prováděla krajská Správa a údržba silnic. Po pár měsících ale byla silnice znova uzavřena a v jednom místě i rozkopána

Nová cyklistická sezona v Praze

Praha letos investuje do cyklodopravy přes 130 milionů korun. To je nejvíc za posledních 10 let. Město plánuje nové úseky i opravy těch stávajících. V centru ale cyklotrasa stále chybí. Ještě na jaře čeká na cyklisty omezení v historickém centru.

Cyklorikša pro seniory v Ústí nad Labem

Seniorům, kteří mají horší hybnost, by v Ústí nad Labem měla pomoci nová cyklorikša. Základem tříkolky je elektro-kolo. Letos chce město vozítko zkusit. Když se osvědčí, nakoupí jich víc. Pro testovací provoz teď magistrát hledá dobrovolníky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD