Jirkov si chce pořídit nadstandardní služební byty. Ty by pak radnice přidělovala lidem, které potřebuje, např. učitelům, lékařům, nebo strážníkům. Rybník Buňkov na Pardubicku se opět zaplnil vodou a rybáři v něm obnovili i chov. Kvůli nákaze herpes virem museli loni na podzim nádrž vypustit a zavápnit.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Města chtějí nadstandardní byty

Jirkov chce mít nadstandardní služební byty. Opraví kvůli tomu zdevastovaný dům v majetku města. Byty by pak radnice přidělovala lidem, které potřebuje, např. učitelům, lékařům, nebo strážníkům. Jde o to, potřebné profese ve městě udržet i do něj nalákat.

Počet obyvatel Dolní Moravy stoupá

Dolní Morava na Orlickoústecku. Ještě v devadesátých letech odsud lidé spíše utíkali. Teď se ale počet trvale žijících lidí strmě zvedá. Jen za poslední rok jich je o necelou stovku víc. Pomohly především služební byty.

Zeman na Karlovarsku

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Karlovarského kraje. Dopoledne jednal s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou a krajskými zastupiteli například o dostavbě dálnice D6 nebo o tepelené energetice.

Rybník Buňkov opět ožívá

Rybník Buňkov na Pardubicku se opět zaplnil vodou a rybáři v něm obnovili i chov. Kvůli nákaze herpes virem museli loni na podzim nádrž vypustit a zavápnit.

Liberecký dopravní podnik stále hledá nové řidiče

Liberecký dopravní podnik stále nemá dostatek řidičů - aktuálně mu jich chybí tři desítky. Problém trvá už od konce ledna kdy společnost Bus Line předčasně ukončila smlouvu s dopravcem. Podnik tak musel omezit některé spoje.

Vojáci budou střílet na Temelíně

Dvě stovky vojáků a policistů budou do pátku cvičit ochranu Jaderné elektrárny Temelín. Na místo už dorazil protiletadlový pluk ze Strakonic s těžkou technikou. Jednotky se například zaměří na odvracení vzdušného útoku. Obyvatele by cvičení nemělo ovlivni

Padělané disky hliníkových kol dnes likvidovali v třebíčském kovošrotu. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) je získal loni v říjnu.

Prodejci, který je nabízel na internetu je zabavila celní správa.Disky byly znehodnoceny a prodány jako druhotná surovina.

Labe v Děčíně dosáhla 1. povodňového stupně

Hladina Labe dnes dosáhla v Děčíně prvního povodňového stupně. Vodohospodáři už proto nechali postavit zábrany proti případným záplavám - konkrétně na nejnižším místě přímo pod Tyršovým mostem.

75 zaměstnanců hasičského sboru v karanténě

Zaměstnanci HZS Pardubického kraje přišli během školení do kontaktu s člověkem nakaženým spalničkami. Celkem 75 jich je teď v domácí karanténě. Nákaza se zatím neprojevila u nikoho z nich. Počty nemocných v kraji ale stoupají.

Využití kůrovcového dřeva

Smrkové porosty v Česku decimuje kůrovec, objevují se ale příklady, že i napadené stromy lze využít efektivně - jako stavební materiál. Zkušenost, za jakých podmínek se dá takto postupovat, má Včelákov na Hlinecku.

Podoba sv. Jana Nepomuckého

Svatý Jan Nepomucký a jeho skutečná podoba. V rodišti nejznámějšího českého světce, v Nepomuku na jižním Plzeňsku, dnes odhalili bronzovou bustu, znázorňující svatého Jana, tak jak s velkou pravděpodobností ve skutečnosti vypadal.

Jablonečtí podnikatelé se bouří proti podmínkám pro získání dotace z rozpočtu města.

Do oprav budov v městské památkové zóně investují miliony a nedostávají nic. Požadují změnu pravidel. Pod hromadnou připomínku se podepsaly desítky lidí.

Krumlovský zámek - přípravy na sezonu

Státní hrad a zámek v Českém Krumlově se připravuje na novou sezonu. Po Pražském hradu je to druhý největší památkový areál v republice. Jen loni přišlo na jeho prohlídkové trasy 429 tisíc návštěvníků. Zaměstnanci správy krumlovského zámku mají teď v břez

Výluka vysílače

Zítra v čase mezi 6. a 15. hodinou je plánována výluka vysílače Praha město - Žižkov pro multiplex 1 a přechodovou síť 11.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD