Plzeňská hlavní tepna na Karlovy Vary, Studentská ulice, se na několik měsíců uzavřela pro veškerou dopravu. Její rekonstrukce je rozdělena do pěti etap, kompletně hotová má být v červnu 2020. Před půl rokem investovalo Ústí nad Labem 3,5 mil. Kč do vyklizení vnitrobloku ve Sklářské ulici. Dnes se situace opakuje a odpadky se začínají zase hromadit. Podle magistrátu je to boj s větrnými mlýny.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Špindlerův Mlýn žije Světovým pohárem

Už jenom dva dny zbývají do zřejmě největší sportovní události letošní zimní sezóny. Světový pohár žen v alpském lyžování se po osmi letech vrací do Špindlerova Mlýna. Nejen mimořádné výkony na sjezdovkách, horské středisko čeká i řada omezení.

ŽIVĚ: Ze Špindlerova Mlýnu Monika Nováková

A o aktuální situaci a atmosféře ve Špindlerově Mlýně naše redaktorka Monika Nováková.

Jednání BusLine a Královéhradeckého kraje

Vedení Královéhradeckého kraje znovu jednalo s manažery společnosti BusLine o podmínkách, za kterých i tento dopravce bude pokračovat v zajišťování dotovaných linkových spojů.

ŽIVĚ: Výsledky jednání BusLine a Královéhradeckého kraje

Naše redaktorka Věra Hofmanová jednání sleduje.

Nepořádek ve Sklářské ul. v Ústí opět a znova

Před půl rokem investovalo Ústí nad Labem 3,5 milionu do vyklizení vnitrobloku ve Sklářské ulici. Dvůr byl zaplněný metrovými nánosy odpadků. A situace se po půl roce opakuje.

Strakonické povolební vyčkávání

Pět měsíců od říjnových komunálních voleb jihočeské Strakonice stále neví, jestli tamní voliči půjdou k volebním urnám znovu nebo ne. Krajský soud před časem rozhodl o neplatnosti voleb. Na letošní jaro byl proto stanoven termín pro jejich opakování. Jenž

Plzeňská hlavní tepna na Vary uzavřená

Plzeňská hlavní tepna na Karlovy Vary - Studentská ulice se na několik měsíců uzavřela pro veškerou dopravu. Obrnit trpělivostí se tak musí řidiči, kteří pojedou po objízdných trasách, ale taky cestující v městské hromadné dopravě.

Logopedie v Česku

V Česku pracuje kolem 750 logopedů, ročně celkem vykonají přibližně milion ošetření.

Evropský den logopedie v Děčíně

Evropský den logopedie. Připadá na 6 března a slaví se od roku 2004. Letos si ho připomněli i v nemocnici v Děčíně. Příchozí vyšetřili i bez objednání. Nejčastěji přišli rodiče s podezřením na vadu řeči u svého dítěte.

Dopravní uzavírky v Českých Budějovicích

Složitou dopravní situaci očekávají v následujících měsících České Budějovice. Různé rekonstrukce uzavřou některé páteřní příjezdové cesty do města. Už od pondělí bude do konce května neprůjezdná Dobrovodská ulice. Plánují se také uzavírky Mánesovy ulice

Městem na vozíku

Z Českých Budějovic postupně mizí bariéry. Přesto musí vozíčkáři, nevidomí, ale i rodiče s dětskými kočárky stále překonávat mnoho překážek jak v ulicích, tak na úřadech. Ve městě by proto mohla vzniknout pracovní skupina, která bude na problémy z terénu

Bitva o letní kino

Brány karlovarského letního kina, které je už mnoho let nedílnou součástí mezinárodního filmového festivalu, zůstanou nejspíš letos zavřené. Provozní náklady jsou prý příliš vysoké. S tím ale nesouhlasí mnozí karlovarští občané.

Masopust očima iReportérů

Dnes je Popeleční středa. Věřící dostávají při mších znamení kříže vytvořené popelem z loňských posvěcených jívových ratolestí. Zároveň začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi, během kterého se vzdávají nejenom masa a alkoholu, ale taky internetu.

Česká televize dnes večer uvede první část šestidílného dokumentárního cyklu Hasiči.

Divákům nabídne možnost nahlédnout pod pokličku libereckým profesionálním hasičům – zažijí s nimi ostré zásahy, trénink, čekání na výjezdy i chvíle odpočinku.

Jeden svět

Začíná Jeden svět - festival dokumentárních filmů o lidských právech. Zhruba za půl hodiny ho slavnostně zahájí v prostorách Pražské křižovatky, kam se teď díváme živě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD