V Třemošné funguje svého druhu unikátní digitalizační dílna: Pracují v ní zdravotně handicapovaní ze sdružení Exodus a do digitální podoby tam převádějí české exilové a samizdatové časopisy. Krajská nemocnice Liberec chystá stavbu centra urgentní medicíny za bezmála dvě miliardy korun. Ještě před samotnou realizací si chtějí lékaři a sestry ujasnit, jak by mělo vypadat ideální uspořádání pokojů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zonace parků

Národní parky v Krkonoších a na Šumavě rozhodují, jak by měly vypadat a podle jakých pravidel by měly nadále fungovat jejich ochranné zóny: S návrhy se teď seznamují obce, místní obyvatelé, podnikatelé, zemědělci...

Spory o zonaci KRNAP

Mezi starosty obcí Krkonoš a podnikateli a Správou KRNAP propukly spory o novou zonaci národního parku.

Kraj zvažuje u Českých Budějovic stavbu spalovny

Jihočeský kraj chce u Českých Budějovic postavit spalovnu odpadu - jde o projekt za 2 miliardy korun.

10 let po šampionátu v Liberci stále dluhy

e to už 10 let, co se v Liberci konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování: Některá sportoviště, která pro šampionát tehdy vznikla, nemají dostatečné využití. A co víc - podnik skončil 10-timilionovými dluhy a soudními spory, které se táhnou dodnes.

Vlak bez strojvedoucího a s 11 lidmi ve voze ujel cca 6 km, než se ho podařilo zastavit.

Strojvedoucí byl přeřazen na jinou práci. Případ vyšetřují policisté i Drážní inspekce.od incidentu

Postižení digitalizují archiv

Unikátní digitalizační dílna v Třemošné u Plzně. Zdravotně postižení klienti sdružení Exodus převádí do digitální podoby málo dostupné české exilové a samizdatové časopisy. Díky nim je tak řada z unikátů přístupná na internetu.

Problém s obsluhou plzeňských příměstských částí

Obsluha plzeňských příměstských částí - a smlouva na dopravce pro další desetileté období. Problém který vnesla dusno do komunikace mezi plzeňským magistrátem a hejtmanstvím.

Čí zájmy hájil starosta České Třebové?

Bývalý starosta České Třebové Jaroslav Zedník je v podezření, že se dostal do střetu zájmů, když hájil zájmy zbrojaře Martina Rudolfa, při sporu o koupi krytu civilní obrany.

Krajská nemocnice Liberec chystá stavbu centra urgentní medicíny.

Ještě před samotnou realizací si chtějí lékaři a sestry ujasnit, jak by mělo vypadat ideální uspořádání pokojů. Projekt se proto rodí nejen na papíře, ale i v prostoru bývalých autodílen.

Labyrint ve fakultní nemocnici v Plzni

Doslova labyrintem nazývají někteří lidé areál fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.Odborné kliniky tam nesídlí jen v jedné budově, ale hned v několika. Pacienti tam tak často bloudili a oddělení hledali i desítky minut.

Konec rybízu

Čeští ovocnáři končí s pěstováním rybízu. Po angreštu, který v sadech už vůbec nemají, jde o další drobné bobuloviny, se kterými nejsou schopni obstát před konkurencí z Polska.

Osudy industriálních památek.

Příklady jejich záchrany i zániku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD