Kraj Vysočina bude potřebovat na opravy silnic nejméně o 20 mil. Kč víc, než bývá po zimě běžné. A to nejenom kvůli extrémní spotřebě posypu, ale také kvůli velkému množství výtluků a výmolů. Soustava mostů v záplavovém území řeky Orlice u Týniště nad Orlicí se rozpadá. Královéhradecký kraj má sice veškerou dokumentaci, ale práce brzdí spor kvůli pozemku, jehož majitel se zatím se silničáři nedohodl na výkupu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Takzvané mikrotrhliny – další problém českých dálnic

Týká se to i D5 otevřené v roce 1997. Silničáři tam musejí vyměnit povrch na více než šedesáti kilometrech vozovky. Jeho životnost ale měla být výrazně delší.

Jako výrazně dražší a náročnější hodnotí letošní zimu silničáři

A to nejenom kvůli extrémní spotřebě posypu, ale také kvůli velkému množství výtluků a výmolů. Kraj Vysočina bude na jejich opravy potřebovat minimálně o 20 milionů korun víc.

Výkyvy teplot ničí povrch silnic

28 milionů korun - stály opravy silnic v Královéhradeckém kraji. I tady potvrzují, že velké výkyvy teplot této zimy ničí vozovky víc než v minulých letech.

Výměna dopisů kvůli pozemkům v Letňanech

Podmínky, za kterých by Praha poskytla státu pozemky pro vládní čtvrť v Letňanech, nelze akceptovat. To napsal Andrej Babiš v dopise primátorovi Zdeňku Hřibovi. Premiér by chtěl do Letňan přesunout 10 tisíc úředníků z budov v centru hlavního města.

Protest zaměstnanců opatovické elektrárny

Před opatovickou elektrárnou dnes demonstrovaly desítky zaměstnanců. Požadují navýšení mezd.

Rekonstrukce třeboňských lázní/

Lázně v Třeboni zahájí letos rekonstrukci skoro za 140 milionů korun. Od března je povede Libuše Kotilová, žena, která v devadesátých letech usilovala o jejich privatizaci.

Policie obvinila úředníka MěÚ Lanškroun

Policie obvinila úředníka v Lanškrouně. V průběhu loňských komunálních voleb měl zneužít svoje pravomoci.

Pomoc turistům ve špatném počasí

Kvůli špatnému počasí na horách zabloudí nebo se ztratí desítky lidí ročně. A mobilní telefon k záchraně mnohdy nestačí. Aby turistům ulehčila cestu, pořídila si majitelka Luční boudy lodní sirénu.

Na hranici s Polskem jsou dočasně zavedené kontroly

Živý vstup redaktorky Pavly Kosíkové.

Ordinace pro lidi bez domova regionech

Stovky lidí bez domova už využily služeb pardubické specializované ordinace. Dotuje ji město a pomoc nabízí lidem se zdravotními problémy, kteří se neléčili často i několik let.

Nejlepší mladá překladatelka v Česku

Českobudějovické Gymnázium v Jirsíkově ulici vyhrálo prestižní překladatelskou soutěž Juvenes Translatores /jůvenus transletóres/. Účastní se jí přes 3 a půl tisíce studentů ze 750 škol z celé Evropské unie. Vítězka za Česko zvládla bezchybně přeložit běh

Do Pardubického kraje jezdí nejmíň turistů

Kraj patří dlouhodobě k nejhorším, co se návštěvnosti týká. Potvrzují to i aktuální čísla statistického úřadu. Hejtmanství proto ročně investuje miliony do propagace - a snaží se přilákat filmaře.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD