O víkendu se uskuteční již 52. ročník známé a populární Jizerské padesátky. Běžkaře čekají individuální starty na distancích 25 a 10 kilometrů nebo štafetový závod na čtyřikrát tři kilometry. V Praze pracuje stále víc cizinců. Celkem jich je téměř 200 tisíc a z toho víc než 30 tisíc cizinců dokonce podniká.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Jizerská padesátka

Tisíce lidí - lyžařů i dalších návštěvníků - z více než 30-ti zemí se sjíždějí do Bedřichova - na 52.ročník Jizerské padesátky: Tradiční závody běžkařů začaly už dnes ráno, kdy startovaly děti; hlavní závod na 50 km se jede v neděli.

Začala Jizerská padesátka

Hlavní závod je na programu až v neděli, stovky běžkařů ale vyrazily na kratší tratě už dnes, tedy ještě před slavnostním zahájením 52. ročníku.

Program Jizerské padesátky

Co přinese víkendovýprogram Jizerské padesátky:

V Praze pracuje víc cizinců

Poslední čísla ukazují, že každý čtvrtý až pátý člověk, který má v hlavním městě práci, nemá český pas. Celkem jich je téměř 200 tisíc a z toho víc než 30 tisíc cizinců dokonce podniká. Pracovní trh v metropoli by se bez cizinců neobešel. Jsou nepostradat

Část obcí Rychnovska protestuje proti plánům na úpravy koryta řeky Dědiny, se kterými přišli ekologičtí aktivisté.

Starostové se obávají, že navrhovaná opatření povedou k podmáčení půdy a záplavám.

Chřipková epidemie trvá

Od minulého týdne nakažených mírně přibylo. Podle hygieniků je 116 lidí v nemocnicích na jednotkách intenzivní péče, 15 lidí nemoci podlehlo.

*Ústečtí strážníci rozdávají bezdomovcům iglů proti mrazu

Po Roudnici nad Labem nebo Litoměřicích taky městští strážníci v Ústí nad Labem předávali bezdomovcům první, speciální iglú pro nocování v mrazivé zimě.

Obyvatelé Havlíčkova Brodu chtějí odhlučnit železniční trať procházející městem

Prostřednictvím petice žádají výstavbu protihlukových stěn podél nejhlučnějších míst železniční trati. Podle Správy železniční dopravní cesty ale hlukové limity překročeny nejsou.

Dluh benediktinů

Opatství sv. Václava v Broumově dluží Královéhradeckému kraji po lhůtě splatnosti 2 milióny korun. Požádalo o odklad splátky do r. 2021.

Konec dohadů - Budějovice opraví KD Slavie

Dlouholeté dohady o rekonstrukci českobudějovickéhoi kulturního domu Slavie končí. Jeden z nejcennějších historických domů opraví město. Shodlo se na tom vedení českobudějovické radnice. Novorensanční budova z roku 1872 je oblíbeným místem pro několik gen

Dočkají se zchátralé Hadí lázně opravy?

Nejstarší lázeňská památka v Teplicích - Hadí lázně jsou v dezolátním stavu, chátrá už více než 10 let. Za vším je spor majitele lázní a památkářů. Těm se zatím nelíbil ani jeden z 5 návrhů na rekonstrukci.

Mrazy - rybáři prořezávají okna do ledu

Rybám pod sněhem a ledem ubývá kyslík. Rybáři z Nových Hradů na Českobudějovicku proto vyřezávají okna do ledu. Není to kvůli mrazu, ale sněhu, který brání pronikání světla do vody. Jihočeští rybáři zasáhli raději dřív, než by museli počítat ztráty.

Hledá se kronikář. Inzerát, který pro řadu českých obcí zůstává bez odpovědi.

Jsou dokonce radnice, které kronikáře neúspěšně shánějí i několik let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD