V Královéhradeckých městských lesích se právě těží suché borovice a smrky. Stromy zničené kůrovcem jsou nebezpečné zvlášť při silném větru. Na západě Čech je kritický nedostatek učitelů. Nejvíc chybí kantoři fyziky, chemie a informatiky. Proto často učí tyto předměty penzisté nebo učitelé bez potřebné aprobace.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Půl roku od rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze H-System

Vystěhovat se z bytů, které si svépomocí dostavěli. Před půl rokem tak rozhodl soud o bývalých klientech zkrachovalé firmy H-systém v Horoměřicích u Prahy. Díky odkladu vykonatelnosti tam smí bydlet dosud, čekají ale na rozhodnutí Ústavního soudu.

Přehled ke kauze H-system

A teď se podíváme na přehled kauzy.

Cestující hromadnou dopravou v Liberci a Jablonci nad Nisou od zítřka čekají změny.

Libereckému dopravnímu podniku totiž končí smlouva s BusLinem. Společnost ji vypověděla předčasně kvůli vzájemným sporům.

Soud o splašky ve Dvoře Králové

Třináctiletý spor mezi radnicí ve Dvoře Králové a soukromým majitelem tamní čističky odpadních vod dnes vyústil u soudu v Hradci Králové. Soudy se vedly o výši úhrady za čištění vody.

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem skončila oprava dutin pod kanalizací ve středové části

Další práce ale pokračují. bez omezení by měla být dálnice průjezdná od 18. února.

Vládní čtvrť Andreje Babiše

Jestli se premiér Andrej Babiš a nové vedení Prahy na něčem neshodnou, aspoň zatím, je to představa, co s volnými pozemky u konečné stanice trasy metra C v Letňanech: Ministerský předseda by tam rád vystavěl novou, celou administrativní čtvrť.

Trest pro ex-náměstka primátora

Tříletá podmínka a povinnost zaplatit magistrátu Hradce Králové 23 miliónů korun. Nepravomocný trest pro býv. náměstka primátora Josefa Malíře (VPM).

Na Plzeňsku chybí učitelé

Na západě Čech je kritický nedostatek učitelů. Nejvíc chybí kantoři fyziky, chemie a informatiky, takže není výjimkou, že tyto předměty na základních školách učí pedagogové bez potřebné aprobace nebo v penzi.

Demolice v areálu pardubické nemocnice

Dělníci dnes začali bourat nejstarší pavilon v areálu pardubické nemocnice. Nahradí ho centrální urgentní příjem za více než miliardu.

Ledové sochy v Plzni

V Plzni dnes začíná přehlídka ledových soch. Na nich pracují akademičtí sochaři z celého Česka. Na výrobu desítky uměleckých děl, která budou až do soboty nasvícená, připravili organizátoři téměř sedmdesát ledových bloků.

Nedostatek lyžařských instruktorů

V zimních střediscích stoupá zájem o výuku lyžování – chybějí ale instruktoři, kteří by pokryli poptávku. Kvůli tomu se lidé musí objednávat na lekce až s dvoutýdenním předstihem.

Horníci dostanou přidáno

Odboráři Severočeských dolů se dohodli s vedením společnosti na navýšení tarifních mezd o 6%. Stávkovou pohotovost tak odvolali. Kolektivní smlouvu podepsali obory s těžaři vloni.

Reklamace rozhledny v Jindřichově Hradci

Zastupitelé Jindřichova Hradce se nemůžou shodnout, jak budou postupovat s reklamací rozhledny za městem. Stojí od roku 2015 a vyšla na více než 14 milionů korun. Stavební firma odmítá zodpovědnost za nátěr, který vyhlídkovou věž poškozuje.

Za barokem v DEPO 2015

Jak pracoval barokní architekt, co se nosilo a jak se ovládal kladrubský archifon. Doslova osahat si baroko teď mohou návštěvníci Depa 2015 v Plzni. Interaktivní výstava Za barokem je přenese do minulosti díky audiovizuálním instalacím a virtuální realitě

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD