Zima nezvykle bohatá na sníh a následné oblevy pomohla jihočeským přehradám. Nádržím jako je Lipno nebo Orlík se podařilo doplnit deficit vodních zásob z léta. V místech s velkým počtem agenturních dělníků by měli pomoci policisté z Polska, Slovenska, Rumunska a Bulharska. Mezinárodní spoluprací chce ministr vnitra Jan Hamáček vyřešit narůstající kriminalitu ve městech s průmyslovými zónami.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

D1 na Vysočině je opět plná strojů a dělníků

V problematickém úseku dálnice D1 v úseku Vysočiny mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem se dnes začalo opět pracovat. V místech omezení mezi 94. a 104. kilometrem opravují dělníci střední dělící pás.

Stížnosti na údržbu silnic na Vysočině

Na špatnou sjízdnost silnic si stěžují i obce na pomezí Vysočiny a Pardubického kraje - viní z toho Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny. Už dva roky ji žádají o včasné prohrnování silnic a případně i změnu posypu.

Lidé pracují na Sněžce, i v extrémních podmínkách

Na Sněžce foukal nárazový vítr o rychlosti přes 140 Km/hod, přesto na vrhol přišli pomáhat dobrovolníci odhazovat sníh.

Vazba pro podezřelé z přepadení pumpy

Okresní soud v Mělníku poslal do vazby dva muže obviněné v případu loupeže a vraždy prodavačky na benzinové pumpě u Nelahozevsi na Mělnicku. Rozhodnutí je pravomocné, ani jeden z nich proti němu nepodal stížnost.

Krádež v kanceláři KSČM

30 tisíc korun zmizelo z kanceláře okresního výboru Komunistické strany Čech a Moravy ve Strakonicích.

Rozsudek ve sporu o značku hodinek Prim

Tradiční české hodinky PRIM budou i nadále vyrábět dvě firmy. Elton Hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM Quality z Frýdku-Místku.

Radnice nechtějí další ubytovny

Mezinárodní spoluprací chce ministr vnitra Jan Hamáček vyřešit narůstající kriminalitu ve městech s průmyslovými zónami. V Plzeňském kraji se s kriminalitou a hlavně nedostatkem policistů a strážníků potýká Stříbro.

Zásoby vody na jihu Čech

Zima nezvykle bohatá na sníh a následné oblevy pomohla jihočeským přehradám. Nádržím jako je Lipno nebo Orlík se teď v lednu podařilo doplnit deficit vodních zásob z léta. Až teď tak nádrže dosáhly na svou běžnou hladinu. Další zásoby vody přitom leží na

Vody přibývá i ve východních Čechách

A zavodněné jsou také východočeské přehrady. Některé už dosáhly zimních hladin zásobních prostorů.

Doplňování zásob vody v krajině

Grafický přehled zásob vody.

Evakuace lanovky v areálu Buková hora

Na lanovou dráhu v lyžařském středisku Buková hora na Orlickoústecku spadl odpoledne strom. V kabinkách v tu chvíli sedělo 71 lidí, které museli hasiči společně s horskou službou evakuovat.

Evakuace lanovky v areálu Buková hora

Živý vstup redaktorky Veroniky Skřivanové.

MČ Praha 11 stále nemá nové vedení

Největší sídliště v Česku - Jižní město - bez něj zůstane ještě minimálně měsíc. Ani na třetím zasedání zastupitelé nové obsazení rady neprojednali, zdrželo se taky schválení rozpočtu.

Národní knihovna podle návrhu Kaplického nebude

Praha nebude pokračovat v přípravě stavby nové budovy národní knihovny podle návrhu architekta Jana Kaplického. Důvodem je změna podmínek, za kterých by stavba nyní vznikala.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD