Sever a severovýchod Čech dál trápí výpadky proudu. Bez elektřiny je v regionu aktuálně pět a půl tisíce domácností. Údajné hromadné úhyny kosů v Česku nejsou podle ornitologů stále potvrzené. Prokazatelné mohou být až s výsledky z dalších pozorování a sčítání ptáků.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Obce a města na horách už týden nepřetržitě odklízí tuny sněhu

Někde ho napadlo tolik, že radnice musely povolat posily a sníh vyvážet do lesů. V horských střediscích ho leží víc než metr. Pod náporem sněhu a větru hrozí pád stromů. Kvůli tomu už jsou uzavřené některé turistické trasy.

Obleva a silný vítr působí komplikace na Vysočině

Nejhorší situace je ve městech a obcích na Žďársku, kde napadlo nejvíc sněhu.

Silnice na Orlickoústecku i v Krkonoších byly zavřené

Silný vítr, popadané stromy a sněžení. S tím vším se dnes silničáři, hasiči a také řidiči museli potýkat. Problémy měli v Orlických horách i v Krkonoších.

Výpadky proudu a mobilního signálu

Sever a severovýchod Čech navíc dál trápí výpadky proudu. V noci bylo bez elektřiny na 15 tisíc domácností a firem. V podvečer nemělo proud stále kolem 5000 odběrných míst.

Nesjízdné cesty na Boží Dar

Živý vstup redaktora Marka Štětiny.

V Hřensku se utrhl skalní blok

O víkendu se v Hřensku v Českém Švýcarsku utrhl přibližně 15-tunový skalní blok. Zřítil se z 30 metrů vysoké skály přímo nad silnicí vedoucí do Krásné Lípy.

Odškodnění po pádu Trojské lávky

Lidé zranění při loňském pádu trojské lávky by mohli dostat odškodnění do konce ledna. Pražští radní rozhodli, že město uzavře dohodu s pojišťovnou, aby poškození mohli peníze obdržet dřív než skončí policejní vyšetřování.

Trest za kácení stromů na trať

Rozsudek za pokácení stromů a jejich shození na koleje z roku 2017. Podle nepravomocného verdiktu by měl 71letý důchodce Jaromír Balda strávit 4 roky ve vězení a byla mu nařízená ambulantní psychiatrická léčba.

Pozemky pro dostavbu Pražského okruhu

Dostavba vnějšího okruhu Prahy je zase o něco blíž. Stát a hlavní město začnou společně vykupovat pozemky pro jeho chybějící jihovýhodní část, označenou jako 511.

Pokračování stavby Pražského okruhu

Rozhovor s radním hl. m. Prahy Adamem Scheineherrem.

Stavba obchvatů měst

Grafický přehled plánovaných staveb obchvatů.

Obchvat Českých Budějovic

Živý vstup redaktorky Marcely Durasové.

Výzkum úhynu kosů

Údajné hromadné úhyny kosů v Česku nejsou podle ornitologů stále potvrzené. Prokazatelné mohou být až s výsledky z dalších pozorování a sčítání ptáků.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD