Po 24 letech v Kolíně ukončí provoz protialkoholní záchytná stanice. Strážníci nebo policie budou opilce převážet do téměř 60 km vzdálené Mladé Boleslavi. Chodci jsou v tomto období ohrožení víc než jindy. Tma, déšť, náledí nebo sníh přispívají k vyššímu počtu nehod. V Česku letos zatím zemřelo 90 chodců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Bakterii nalezenou v ampuli s anestetikem měl v sobě i jeden z pacientů, který skončil s otravou krve v liberecké nemocnici.

Tam museli po operačním zákroku provedeném ve Frýdlantu hospitalizovat devět lidí. Stav jedné pacientky zůstává nadále velmi vážný.

Požár haly v Písnici uhašen

Rozsáhlý požár haly s textilem v pražské Písnici se hasičům podařilo dopoledne úplně uhasit. Náročný zásah trval skoro 24 hodin. Hned po dohašení začali na místě pracovat vyšetřovatelé hasičů i kriminalisté. Škodu odhadují na deset milionů korun. Příčinu

Přepadení na benzince: policie hledá svědky

Pondělní loupežné přepadení čerpací stanice u středočeské Nelahozevsi trvalo čtyřicet pět vteřin. Je to patrné z dalšího kamerového záznamu, který policie zveřejnila.

Zadržet pachatele pomohla DNA

Pachatele krádeže luxusního oblečení z ledna 2017 ve Špindlerově Mlýně zjistili policisté v Polsku podle stopy DNA na místě činu.

Náledí na Ústecku

Silnice a chodníky i dnes, jak varovali meteorologové, pokrylo náledí. Mrzlo i na severu v Ústeckém kraji.

Škola: kluzká vozovka

A téma v těchto dnech víc než aktuální - jak udržet auto na kluzké vozovce a vyhnout se smyku - radí odborníci ze školy bezpečné jízdy.

Chodci v ohrožení

Chodci jsou v zimním období ohrožení víc, než jindy. Tma, déšť, náledí nebo sníh přispívají k vyššímu počtu nehod. V Česku letos zemřelo 90 chodců. Nejhorším obdobím je listopad a právě prosinec. Za snížené viditelnosti nejsou v bezpečí často ani na přech

Anděl na náměstí a přípravy na něj

Slet anděla z Černé věže. To je už tradiční součást advetních trhů v Českých Budějovicích - vždy v předvečer svátku svatého Mikuláše.

Živě za andělem na českobudějovické náměstí

A teď už živý pohled na českobudějovické hlavní náměstí - je tam Martin Donát, Martine.

Záchytka v Kolíně

Po 24 letech ukončí provoz protialkoholní záchytná stanice v Kolíně. Strážníci nebo policisté budou opilce převážet do téměř 60 kilometrů vzdálené Mladé Boleslavi.

Karlovarská MHD pro studenty a seniory zdarma

Od ledna budou studenti do 26 let a senioři jezdit v Karlových Varech v MHD zdarma. Dosud byl nejlevnější tarif pro studenty a seniory za 365 korun ročně - ten se ale nevztahoval na studenty mezi 19 a 26 lety.

Prasklé potrubí v Českých Budějovicích

V noci na dnešek prasklo potrubí ve Vrbenské ulici v Českých Budějovicích. Místem se valilo velké množství vody.

Vrahem byla mamba. Uštknutá žena zemřela působením hadího jedu

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze ale přitom původně tvrdila, že antisérum, které jí lékaři podali, zabralo, a smrt pacientky nastala kvůli jiným zdravotním komplikacím. Jedovatý had ženě unikl z domu v pražských Hlubočepích.

Fanoušci pardubického hokeje se bouří

Fanoušci pardubického hokeje se bouří, klubu se nedaří sportovně a v posledních letech měl i ekonomické potíže.

Odpad místo oděvů pro Diakonii

Stále víc odpadků místo oblečení a s tím spojené rostoucí náklady. Na to si stěžuje Diakonie Broumov, která má po celé zemi na 650 kontejnerů na použité šatstvo.

Mikuláš na Vysočině

V Polné na Jihlavsku chystali peklo ve sklepení hradu a v Pelhřimově už dopoledne navštěvovali děti z místních škol i peklo v rodinném domku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD