Už téměř měsíc je ve funkci jeden z nejmladších starostů v republice. 23letý Jan Papajanovský byl do vedení České Kamenice zvolen za sdružení Koalice pro Kamenici. Cesta vlakem z Ústí nad Labem do Loun se zkrátí o půl hodiny. Trať se bude za miliardu modernizovat.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Dostavba Jaderné elektrárny Dukovany

Vláda počítá s dostavbou jaderné elektrárny v Dukovanech, která je v provozu už 33 let. Podle premiéra Andreje Babiše by nový blok měla vybudovat dceřiná společnost ČEZu a stát by za investici ručil.

Protesty proti premiérovi

Lidé se dnes sešli například v Liberci nebo v Hradci Králové. Tam organizátoři ohlásili začátek demonstrace na 18. hodinu.

Protesty proti premiérovi

Liberecká část protestů.

Nehoda dvou tramvají v centru Prahy

Při srážce dvou tramvají u Tančícího domu v centru Prahy bylo zraněno 12 lidí. S lehkými poraněními obličeje je záchranáři odvezli do čtyř pražských nemocnic. Všichni byli při vědomí. Příčina nehody zatím není jasná.

Stát začíná platit za zabitéí ptáky

Rybáři mají větší šanci ochránit ryby před kormorány. Dlouhá léta boj s nimi prohrávali, protože byli na seznamu zvláště chráněných druhů a nebylko možné cíleně snižovat jejich množství. To už je, ale jinak.

Domažlice mají po dvou ustavujících jednáních nového starostu

Patovou situaci dvou koalic se podařilo zvrátit asi půl hodiny před začátkem schůze. Dnes už bývalý starosta Miroslav Mach se po osmi letech ve funkci nedostal ani do zastupitelstva. V čele radnice ho vystřídal místostarosta Zdeněk Novák.

Nejmladší starosta Česka

Už téměř měsíc je ve funkci jeden z nejmladších starostů v republice. Jan Papajanovský byl do vedení České Kamenice zvolen za sdružení Koalice pro Kamenici.

Výročí a rekonstrukce železničního mostu

Železniční most přes Orlickou přehradu u Červené nad Vltavou spojuje oba břehy už 129 let. Otevíral se 20. listopadu 1889 a je výjimečný hned z několika ohledů.

Zapomenutý hrdina RAF

České úřady o něm prakticky 76 let nevěděly - a přitom stále žije. Československý pilot Kurt Taussig létal za druhé světové války v britském letectvu a v Anglii pak i zůstal. Rodákovi z Teplic teď tamní radnice udělila čestné občanství.

Noc venku v Praze

Lidé dnes v mnoha českých městech přespí na ulici - v rámci projektu Noc venku se takto mohou seznámit s životem lidí bez domova. Každoroční kampaň si klade za cíl zlepšit postavení bezdomovců a chce změnit pohled veřejnosti na ně.

Finále dějepisné soutěže gymnazistů

225 studentů ze 75 českých a slovenských gymnázií dnes v Chebu bojovalo ve finále největší dějepisné soutěže u nás. Letošní téma se věnovalo československým dějinám od osudného roku 1968 do časů normalizace.

Největší železniční investice v ČR

Vlakem z Ústí nad Labem do Loun o půl hodiny rychleji. A to díky největší letošní investici na železnici v republice. Zkrácení jízdy vlakem přispěje modernizace za více jak 1 miliardy korun.

Výstraha kvůli ledovce

Meteorologové varují před možností tvorby ledovky. Výstraha platí pro jihozápadní Čechy, Vysočinu a Moravskoslezský kraj do zítřejší šesté hodiny ráno.

Lanovka na Sněžku s omezením

Lanovka na Sněžku je částečně mimo provoz. Ve všední dny teď musí turisti na nejvyšší českou horu po svých. Dráhu zastavili kvůli pravidelné podzimní údržbě.

Velké množství THC v konopném oleji

Některé z volně prodejných konopných olejů obsahují nadměrné množství psychoaktivní látky THC. U citlivějších lidí tak může jejich užívání způsobit změny vnímání.

Fotograf Lukáš Zeman vyhrál Czech Press Photo

Hlavní cena v prestižní fotografické soutěži míří do Pardubic. Fotograf Lukáš Zeman fotí hlavně přírodu a památky v okolí.

Vánoční výzdoba z plastových lahví

Kreativní spojení umění a vědy. Z recyklovaných PET lahví se teď po celé zemi na 3D tiskárnách vyrábí části soch andělů. Ozdobí v předvánoční době centrum Jindřichova Hradce.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD