Provoz na dálnici D1 budou až do konce roku komplikovat stavební práce mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Na 13 kilometrovém úseku je stavební firma ve skluzu. Další problémy má víc než dvoumiliardová investice do průmyslové zóny Zboží u Dvora Králové nad Labem. Proti projektu továrny Karsitu Jaroměř na autodíly pro koncern Volkswagen podali občané 15 námitek.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Soud rozhodl, že volby ve Strakonicích jsou neplatné

Živý vstup redaktora Radima Bártů k zneplatnění obecních voleb ve Strakonicích.

Silničáři bojují s náledím

Listopad je pro silničáře nejnáročnějším obdobím. Tvoří se totiž krátkodobé náledí, které je pro řidiče velmi nebezpečné.

Sníh zasypal Česko

Záběry z různých koutů zaslali i iReportéři ČT.

Krizový zimní plán na D1 kvůli zpoždění oprav

ŘSD nakoupilo kvůli omezení i speciální sypače.

Hokejista řídil pod vlivem drog

Zasedá dozorčí rada HC Dynamo Pardubice. Řeší případ hokejisty a spoluvlastníka klubu Petra Čáslavy. Ten měl řídit pod vlivem drog.

Ustavující zastupitelstvo Liberce

Živý vstup redaktorky Aleny Pospíšilové.

Primátorem Mostu je znovu Jan Paparega

Jeho volbu v 45ti členném zastupitelstvu podpořili vedle členů hnutí ProMost zastupitelé za ODS a KSČM. Vládnout ale bude hnutí se svými 16 mandáty samo. Koalici s žádnou ze stran a hnutí neuzavřelo.

První jednání nových pražských radních

Na příštím zasedání plánují vyměnit členy dozorčích rad všech městských podniků, které Praha vlastní nebo v nich má podíl. Jde o firmy zajišťující hromadnou dopravu, opravy silnic nebo oblast turismu a kultury.

Stav pražského mostu Legií

Pokračují zátěžové zkoušky uzavřeného mostu Legií u Národního divadla v Praze. Jeho technický stav prověřovali odborníci už dnes v noci. Kvůli hloubkovým vrtům a opravě kolejové trati tudy auta ani tramvaje neprojedou až do příštího týdne.

Začíná dezinfekce rybníku Buňkov

Začíná sanace rybníku Buňkov na Pardubicku. V říjnu se tam ryby nakazily herpes virem, rybáři je museli zlikvidovat v kafilérii.

Sametová revoluce v Pardubicích

Před divadlem v centru Pardubic před 29 lety protestovaly tisíce lidí. Jiří H. Kubík demonstroval také - ale na střeše obchodního centra Grand. Každý rok se sem vrací zavzpomínat na události, které vedly k pádu komunistického režimu.

Potíže průmyslové zóny u Dvora Králové

Další problémy má víc než dvoumiliardová investice do průmyslové zóny Zboží u Dvora Králové nad Labem. Proti projektu továrny Kar-situ Jaroměř na autodíly pro koncern Volkswagen podali občané 15 námitek.

Investiční pobídka pro BMW

Investiční pobídku v hodnotě půl miliardy korun dostane od státu německá automobilka BMW. Ta chce vybudovat zkušební a vývojové centrum pro své vozy na Sokolovsku. Během následujících sedmi let tam hodlá investovat celkem dvě a půl miliardy.

Záchrana rdestu v Hradci Králové

Slepé rameno řeky Orlice v Hradci Králové začal čistit sací bagr. Jde o nutný krok k záchraně kriticky ohroženého rdestu – vodní rostliny, pro kterou je tato lokalita posledním původním místem výskytu v České republice.

3D model zaniklého Ostrovského kláštera

Zanikl na sklonku středověku, přesto si ho teď lidé můžou prozkoumat. Ostrovský klášter. Čeští vědci provedli počítačovou rekonstrukci významné stavby. 3D model nabídne virtuální procházku klášterním areálem, který stál nad soutokem Sázavy s Vltavou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD